..: Photo Gallery - Photo details 383.407-4 :..
 

383.407-4


383.407-4Informace o fotografii:
 - Section: Kostomlaty nad Labem - Stratov
 - GPS: 50°11'14.276"N, 14°54'55.41"E  »  Mapy.cz Google mapy
 - Datum: 9.3.2021
 - By: Štěpán Havlín  Send mail
 - Zobrazeno: 1930x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 3
 - Málo hodnocení pro Rating uživatelů

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
23.03.2021 (9:23)  
Ač zde v galerii moc fotek nemám, dovolím si vyjádřit svůj názor k této diskusi:
Fotit jsem začal koncem 60. let, samozřejmě černobíle a díky tátově pomoci jsem si fotky i sám zpracovával. Při klasickém fotografickém procesu toho s fotkou v temné komoře moc nenaděláte. Trochu můžete vylepšit expozici, srovnat horizont, optimalizovat výřez a když jste hračička, tak srovnat sbíhající se linie (ale při focení 50mm objektivem to většinu nebylo potřeba).
Teď se tu prezentují fotky, kde se vymazávají stromy a další „nevhodné“ objekty, fotky se skládají z více kousků … je to ještě vůbec fotka? Není to už virtuální realita? Doporučoval bych se více soustředit na práci s foťákem v terénu a méně fotky vylepšovat v editoru. Nabývám však dojmu, že důležitější pro místní hodnotitele je umění práce s editorem, než vlastní umění fotografovat.
22.03.2021 (15:34)  
Pavle, ono je to takové lehce složitější. Chybu může udělat každý. Jsou ale lidé, kterým se nikdy za žádných okolností nesmí nikdy žádná chyba odpustit, zde tedy správci, přitom já jsem těch fotek za svou velmi krátkou kariéru u fotografování železnice viděl už statisíce a zajisté jsem přehlédl bezpočet „přeci do očí bijících nesmyslů“...

Trošku mi to připomíná aktuální kauzu Slavia - Rangers. Problémem toho zápasu byl brutální způsob chování jednoho z týmů (zlomená hlava protihráče po likvidačním zákroku, kopání do protihráče ležícího na zemi, organizovaný fyzický útok na protihráče hodinu po zápase) ale především ostrovními médii jede jak namazaný blesk kauza toho největšího problému, totiž kdo komu co řekl.

Takže zatímco autorovi bylo opakovaně soukromým kanálem vytýkáno „hele, když to neumíš, tak to radši nedělej“ a dokonce jsem mu připomínal tu bajku o chlapečkovi, který chodil do lesa volat „hoří“, a on mi na to odpovídal něco v duchu „ale klid, to není můj případ, mám to pod kontrolou“, no. Tak má no. A za debily jsou tu správci. A takhle si tu žijeme.

(-‸ლ)
22.03.2021 (15:19)  
Pánové, kdo tady upaluje čarodějnice?
Já bych řekl, že se tu nasazuje spíše psí hlava.
22.03.2021 (14:43)  
V galerii je bezmála 28 tis. fotek. Zcela zákonitě, na základě exaktních věd, musí být v tak velkém souboru několik "poškozených" prvků. A všichni, kteří zde pletou z hovna bič, jsou naprosto neomylní jedinci, kteří v životě nic nepřehlédli, nezapomněli podepsat nějaké úřední lejstro, neodeslali e-mail bez přílohy, nedali přednost vozidlu jedoucímu zprava, nepřehlédli jedinou dopravní značku, neopsali si ve škole špatně zadání kompozice, prostě se nikdy v životě nespletli. Někteří z těchto "dokonalých" jedinců si zajisté s gustem ulevili ze své frustrace napsáním plačtivého nebo sprostého komentáře, které jsem smazal. Posledního z kohorty nájezdníků pod praporem kritiky, bych požádal o chycení se za nos, jelikož si myslím, že by toho snad mohl být schopen.
Aby se nerozpoutala další vlna zbytečně osobních komentářů, upozorňuji, že jsem fotku neschvaloval. Viděl jsem ji již v zásobníku mezi schválenými a nedám ruku do ohně, že bych si té blbosti, kterou autor vyrobil, všiml, kdybych fotku schvaloval. Tím vůbec netvrdím, že je v pořádku, že fotka v této podobě prošla, ale když si vzpomenu kolik fotek s prasáckými retušemi bylo zde již zamítnuto, tak mi povyk kolem této jedné uniknuvší, přijde opravdu jako výše zmíněné pletení biče. Přitom by to měla být v prvé řadě ostuda autora a ne správců.
22.03.2021 (14:41)  
Nemá smysl upalovat čarodejnice. Chybu udělá každý.
Kdo nikdy neudělal, ať přiloží.
22.03.2021 (13:10)  
zirecek: neútočím. Pouze konstatujim jak jsem fotku posuzoval já. Že zrovna člověk, který má se správcovstvím bohatou zkušenost napíše Tady se schvalují fotky přes mobil bez rozkliknutí? a ještě mě pak nařkne z útočení ? AHA.
22.03.2021 (9:10)  
Pavel Martoch: Bereš si to zbytečně osobně a nesmyslně útočíš.
22.03.2021 (7:57)  
Když jsem ráno rozklikl tuhle fotku a byl tu jen příspěvek od Lakkyvta, tak jsem si taky ničeho nevšiml. Fotku jsem nehodnotil, protože autor umí lepší fotky! Takový vlak tama zřejmě jezdí často a proto si myslím, že se mohlo vychytat alespoň lepší roční období a počasí.
22.03.2021 (7:38)  
zirecek: Já jsem fotku schvaloval a je to přesně jak píše Chary. Vzhledem k tomu, že sám působíš(působil?) jako správce na loko.net tak moc dobře víš o čem to je (mimochodem, taky tam teda lezou editační perly). Přijde ti fotka na stůl, koukneš za prvé na barvy, expozici, svislice a jdeš dál. Nehledáš na fotce věci, které by tě nikdy nenapadly. U mě umocněné tím, že mě nikdy nenapadlo zkoumat, jak má otočené smetáky Vectron, tahle lokomotivní řada je totálně mimo můj zájem. Abych na každou fotku koukal 10minut a hledal tam něco, co by mě nikdy nenapadlo? Ty jsi to takto dělal? Zcela určitě ne. Samozřejmě, teď bude každej chytrej, každej si rád kopne, ale jiné parádní fotky na hlavní stránce přejde. To je taková typicky česká nátura.
21.03.2021 (22:59)  
Nebudeš tomu věřit, a tady bych mohl skončit. Ale... kámoš mi poslal odkaz, podíval jsem se na legendu, vidím rating 1, kliknu na hodnocení 5 5 5 0 0 a říkám si, proč tam jsou nuly? Že to je červenohnědý, jako ten minulý vectron? Za to se nedávají nuly. A začnu hledat. Ne, netrklo mě to napoprvé, a pak jsme se v tom začali rýpat. Samozřejmě, jakmile to najdeš, tak je z toho okamžitě kolumbovo vejce, a pak si uvědomíš, že tyhle debilní retuše zrovna s tímhle člověkem řešíš opakovaně soukromými kanály. Ale nebyla to první věc, které jsem si na té fotce všiml. Ale jak říkám, já jsem se na to díval na první pohled. Na první pohled vidíš celkem dobrou kompozici a nějakou botu v barvách. Nic zvláštního.

Abych se na každou jednotlivou fotku díval do každého detailu a hlavně hledal retuše, ausgerechnet zrovna retuše, retuše takové, jako že je sběrač blbě, což je věc, která je zhruba na každé desetitisící fotce, no tak zas tolik mi za to neplatí.

Já hledám věci, které mě trknou na první pohled. Jak jsem psal, barvy, výpaly, okatě blbou kompozici. Kdyby byly podobně debilní retuše problémem každé desáté fotky, asi bych hledal i to. Ale nehledal jsem to, není to primární zájem. Moje chyba. Samozřejmě se to dá a od teď bude řešit systematicky, ale dosud mě nenapadlo, že to budu muset dělat. No, budu.

Samozřejmě teď jsou všichni namachrovaní, protože se to tu řeší a jelikož má fotka rating 1, tak je jasné, že je někde něco velmi špatně a hledá se to. Na první pohled jsem to neviděl, viděl jsem dobrou kompozici a červenohnědý nádech. Avšak teď člověk je poučen a daný autor má prakticky stopku, ovšem škoda už vznikla a nelze ji vzít zpět. Lze jen dělat vše pro to, aby se zamezilo recidivě.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko