..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Jenki":

  1 2 3 4      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
810.199-0Dron, rogalo, vrtulník? (pozn. : v tom místě žádný sloup ani strom není, a kdyby byl, musel by být tak 50m vysoký...)12.11.16 - 20:25
...zaujatý krásou"Smi v takovemto pripade trolejbus "opustit sve koleje" a misto nehody objet, nebo s necim takovym vubec drazni zakon nepocita a vnima to jako vykolejeni, pripadne unos vozidla ridicem?"

Trolejbus místo nehody objet jinou ulicí může, pokud :
- je v této ulici trolejbusová trať
- je v této ulici virtuální trolejbusová trať schválená DÚ
- je o takovou objížďku dva měsíce předem požádáno u DÚ.

V opačném případě se provozovatel trolejbusové dopravy dopouští neoprávněného provozování dráhy za což jsou ze zákona milionové sankce.

Roztomilé, že?
14.04.16 - 19:28
...zaujatý krásouPrávě v tom je ten zádrhel. Z hlediska běžného účastníka silničního provozu (a z hlediska Zákona o provozu na pozemních komunikacích) platí, že trolejbus = silniční vozidlo. Ať už jede na klacky, na agregát nebo na baterku.

Ale z hlediska Zákona o silniční dopravě trolejbus neexistuje, ten je řešen v Zákoně o drahách. Takže veškeré byrokratické pozadí (koncese, licence, úřady, techničáky, řidičáky, doktoři, pracovní doba a přestávky...) se chová jako by to byl vlak na ulici.

A dokonce i když tam nevisí žádné dráty tak tam ta dráha je - musel ji nejprve Drážní úřad složitě vypapírovat, aby na ni následně mohl povolit osobní dopravu...
13.04.16 - 20:25
...zaujatý krásouPár reakcí :

- ano, ostravská linka 5 je ta co vede lesem a co se tam srazily ty tramvaje; bohužel se tam dosti chujově fotí, protože sloupy jsou zásadně z té špatné strany a nahusto. Taky by to sneslo fest vykácet a odkřovit.
- tramvají v krajině je k dispozici dostatek i jinde. Dokonce i v aglomeracích typu GOP nebo Ruhrgebiet se vyskytuje krajina. A jaká!
- i trolejbus s bateriemi / pomocným pohonem je podle CZ legislativy drážní vozidlo. A světe div se, i při jízdě bez použití sběračů se pohybuje po dráze, i když tam žádná fyzicky není. Ona tam totiž existuje tzv. virtuální dráha kterou tam nejprve papírově zřídil Drážní úřad, aby mohl pro takovou linku následně vydat licenci. Pokud tam taková dráha není tak se trolejbus dopouští nepovoleného provozování dráhy ;-)
Vzhledem k tomu, že s rozvojem elektrobusů a parciálních trolejbusů závažnost podobných legislativních konfliktů přibývá, je pravděpodobné, že trolejbusy a jejich provozování z drážního zákona vypadnou (zůstanou asi jen měnírny a trolejové= vedení jako UTZ). Ono i bez baterií a pomocných pohonů je to strašně debilní, když máte dvě úplně stejné krabice jménem Solaris nebo SOR, řídí se z 95% stejně, ale na každou máte jiný řidičák, jiný nadřazený orgán pro techniku, jiný orgán pro povolování linek, jiné předpisy a lhůty na zdravotní prohlídky, jiné limity na bezpečnostní přestávky a přestávky mezi směnami (jak a podle čeho byste posuzovali bezpečnostní přestávky a rozvrh pracovní doby pro člověka který půl dne jezdí s Brejlovcem a druhou půlku s Avií?), jiné papírování dopravních nehod, jiné rozsahy školení a přezkušování z jiných zákonů a předpisů...
12.04.16 - 20:06
...zaujatý krásouNeříkejte dvakrát :)

Schválně zkusím vykopat něco ve stylu "tramvaj v krajině" a uvidíme.
12.04.16 - 11:07
193.821-6Jsem si na první pohled myslel že to je někde v Montaně nebo ve Wyomingu :)02.03.16 - 13:49
810.418-4Ta Š120M je luxusní :)

Náhoda nebo aranžmá?
08.02.16 - 11:21
ETR 470.056Svařované sloupy vs. sloupy z "íček" :

Problém je jednoduchý. To co vidíte nejsou "íčka" z Ferony, ale HEB profily. Ty unesou proti "klasickému" I profilu mnohem víc, ale válcuje je tak akorát Manessmann a spol. Na východě je nikdo (zatím) neumí.

Takže :

HEB profil = drahý na nákup, ale pak už žádná pracnost.
Svařovaný stožár = železo za pár šupů (klidně z Kazachstánu), ale následně velká pracnost při svařování.

Takže rozdíl je v nákladech na pracovní sílu. Tj. ve Westu se vyplatí dražší válcovaný profil, v Ostu se vyplatí zaplatit svařování.
18.12.15 - 20:58
Seoul - Airport expressPěkná Asie.

Rozchod předpokládám 1067?
21.10.15 - 12:34
BCFe 4/4 TPCJedźe tramwaj z Bogumina...21.10.15 - 12:33