..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "topič":

  1 2 3 4 5 ... 416      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
Ema-502.7170ŠimonP: Mně netrvalo pár dní něco pochopit. Není to moje fotka a neměl jsem dostatek informací pro přesnější pojmenování. Autor fotky sem chodí v posledních letech velmi sporadicky a na můj dotaz mi neodpověděl.
Snažil jsem se ti slušně a věcně vysvětlit, jak by se fotky MHD měly označovat. Místo toho jsem si musel přečíst snůšku nesmyslů, nesouvisejících vyjádření a osobních invektiv. Chovej se a piš slušně a hlavně k věci, o které je diskuse.
05.12.19 - 11:27
Ema-502.7170Šimon P: Co chci jsem napsal ve svém prvním komentáři pod fotkou dne 22.11. Stačilo přečíst, pochopit a vykonat. Žes tomu nedokázal porozumět téměř deset dni a zmatlal jsi zde všechno možné a nemožné dohromady je přinejmenším zarážející.03.12.19 - 19:23
Ema-502.7170ŠimonP: Mlátíš prázdnou slámu. Fotka je už několik dní opravena.
https://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni-kolejova-vozidla/okua/
Stejný metro most přes Dněpr v Kyjevě a stejné budovy jako na tvé fotce nejsou ani procento Kyjeva? Možná ne, ale kousek Kyjeva to je a fotka tam byla pořízena. Čím je tvoje fotka víc Kyjev?

Na rozlišení se zeptej webmastera. Já web neprogramuji. Nic ti nastiňovat nebudu. Nestojím o to číst tvoje další nesouvisející výlevy.
03.12.19 - 18:15
Ema-502.7170ŠimonP: Asi špatně vysvětluješ, když si mezi dvěma komentáři protiřečíš.
Mezi kterými?

Dva citáty z mých předešlých komentářů.
26.11.2019 - Název fotky by měl být číslo vozidla (pokud je známo) a místo focení uvedeno jednoznačně, aby se dalo pomocí rozšířeného vyhledávání ve fotogalerii dohledat. Zastávka (stanice) se dá případně uvést do poznámky.
28.11.2019 - Stačí zadat správně místo focení a případné další informace (stanice, číslo linky apod.) uvést do poznámky a fotka se dá jednoduše najít a z náhledu hledání identifikovat.

Domnívám se, že takto explicitně napsané by to měl pochopit i nepříliš bystrý jedinec obdařený základní čtenářskou gramotností. Vyplnit dvě rubriky u fotky podle "návodu" není jaderná fyzika.

Když jsem vložil fotku s aktuální nově polepenou lokomotivou, tak měla špatnou barvu a splývala s pozadím. Co já bych se pak snažil nahrát článek o aktuálním dění, když tu každý chce nulkové brejlovce. :-)
Co to je za nesmyslný blábol?
03.12.19 - 12:50
Ema-502.7170ŠimonP: Tak když jsem to zadal do poznámky a nedá se to vyhledat je něco špatně.
Ano, je to špatně. Místní vyhledávač hledá fotky podle názvu nebo místa focení. Kdyby bylo jako místo focení uvedeno Kyjev a v poznámce jméno stanice, bylo by vše v pořádku. To se ti snažím už deset dní marně vysvětlit.

Jinak děkuji za "analýzu" mé práce pro ŽP. Od člověka, který za více než 4 roky učinkování na ŽP napsal jednu aktualitu, ke které byl vyzván, to je nanejvýš hodnotné.

Novou oblast fotek ostatních druhů drah iniciovali jiní lidé.
Nejen ostatní druhy drah jsou (byly) novou oblastí. Nové "oblasti" se zakládaly i v minulosti. Zřejmě máš lepší informace ze "zákulisí" webu než já, když jsi napsal, že moje práce nejde úplně vidět. Moc si cením, že tomu věnuješ svoji pozornost.
03.12.19 - 10:29
Ema-502.7170ŠimonP: Vždyť teď to v poznámce je uvedené a ty tu dál tvrdíš, že se to nedá správně dohledat.
Nedá se to vyhledat, můžeš si to vyzkoušet.

Ostatní nechávám bez odpovědi. Jsi ten poslední, co by mi měl říkat, co zde mám a nemám dělat. Na rozdíl do tebe jsem ŽP "věnoval" tisíce hodin svého volného času.
02.12.19 - 10:04
Ema-502.7170ŠimonP: Síť metra jakéhokoliv města je snad nejjednodušší najít, jak s azbukou, tak přepisy do latinky. Máme tu internet a webové prohlížeče natolik dlouho, že by s nimi mohl umět i někdo věkem starší.

A proč by to měli uživatelé dělat? Stačí zadat správně místo focení a případné další informace (stanice, číslo linky apod.) uvést do poznámky a fotka se dá jednoduše najít a z náhledu hledání identifikovat.
28.11.19 - 9:25
Ema-502.7170ŠimonP.: Ano v galerii jsou fotky, kde je uvedeno místo focení zaniklého hradla, zastávky apod., stejně jako fotky označené v JŘ vyhlášenými, ale nakonec nezprovozněnými zastávkami. Mohu jen opakovat. Udělej něco konkrétního pro nápravu. Jinak to jsou jen prázdné řeči. Kdy se do toho pustíš, aby v tom nebyl zmatek, podobný tomu, který jsi v nově založené sekci vytvořil? Zatím jsem od tebe nedostal odpvěď na tento dotaz.27.11.19 - 9:51
Ema-502.7170ŠimonP: Fotka z Praha-Kyje by se měla nadepsat "Praha"? To je absurdní. Když tu teda člověk hledá místa focení ne podle stanic, zastávek, zrušených hradel a podobně ale podle města co je nejblíž.

Netuším proč vše překrucuješ a snažíš se vést debatu úplně jinam. Pro ČR, SR, Rakousko, Polsko, Maďarsko a Švýcarsko je k dispozici kompletní seznam tratí a stanic. Pro Německo část tratí. Pokud autor uvede jako místo focení stanici nebo traťový úsek (vybere ze seznamu), pak se dá fotka vyhledat podle názvu stanice (úseku). Fotka z Prahy-Kyje se dá vložit s místem focení Praha-Kyje a také se dá pomocí rozšířeného vyhledávání najít, včetně řady HV (pokud se zadá do vyhledávače). Netvrdil jsem, že se fotky z Prahy-Kyje mají označit místem focení Praha.

https://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=extend&sprava=1&trat=11_1&st1=573667&st2=&parent=main_ellok_350&title=&id_autor=all&sort=title&smer=asc

U fotek MHD takové rozšířené vyhledávání nepřipadá v úvahu vzhledem k tomu, že není asi nikdo, kdo by dokázal vytvořit seznamy zastávek pro různá města a státy. Proto se na začátek zavedly jednotlivé kategorie v ČR a SR podle měst, zbytek podle názvů států. Pokud je třeba, založí se nová kategorie, podobně jako v případě tvé fotky. V případě vyšší četnosti fotek z jednotlivých měst (lokalit) se dá uvažovat o podrobnějším členění v rámci jednotlivých zemí.

Název fotky by měl být číslo vozidla (pokud je známo) a místo focení uvedeno jednoznačně, aby se dalo pomocí rozšířeného vyhledávání ve fotogalerii dohledat. Zastávka (stanice) se dá případně uvést do poznámky.

https://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=extend&sprava=&trat=&st1=&st2=&parent=main_ok_okczpha&title=&id_autor=all&sort=title&smer=asc

Ne každý uživatel má rozsáhlé znalosti o sítích MHD v jednotlivých státech a městech, tak je takové členění nejjednodušší a uživatelsky přívětivé.

V případě vyhledávání pomocí vyhledávače v pravé liště stránky se při zadání Kyjev tvoje fotka nezobrazí
https://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=Kyjev

V případě použití rozšířeného vyhledávání s volbou kategorie Ostatní kolejová doprava - Ukrajina se sice tvoje fotka zobrazí,
https://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=extend&sprava=&trat=&st1=&st2=&parent=main_ok_okua&title=&id_autor=all&sort=title&smer=asc
ale místo focení je zavádějící.

Stačí teda vyškrtnout "elektronický magazín o drahách" a místo toho napsat něco ve smyslu "jsou tu jen fotky ale něco odborného tu nehledejte"

Pokud máš promyšlen a připraven návrh řešení pro zlepšení vyhledávání (třeba takové, že zpracuješ seznam stanic kyjevského metra, tramvají a jiné kolejové dopravy případně dalších měst na Ukrajině a také v jiných státech, domluv se s webmasterem). Každé vylepšení funkčnosti webu je vítáno, pokud jde ruku v ruce s konkrétní iniciativou uživatele. Pökud nemáš, mohl by ses napříště, podobných komentářů zdržet, když už chceš za každou cenu vytvářet zmatek v galerii.
26.11.19 - 11:13
654.016pekař: Děkuji za objektivní hodnocení fotografie.26.11.19 - 8:59