..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "topič":

  1 2 3 4 5 ... 414      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
119.158-4Otec mého kamaráda / souseda pracoval v Rumburku a vozil z prodejny zajímavé kousky (60. - 70. léta minulého století). Slušná prodejna byla také v Liberci. Koupil jsem v ní oranžovou Nohabku (160 Kčs) a pruskou tendrovku T5 (tehdy za raketu 230 Kčs). :-)11.09.19 - 10:48
119.158-4M 474 003: Utrpení bylo RVHP, kdyby dovolili dělat lokomotivy v ČKD tak k takovéhle konstrukci nemuselo dojít.
Nezačínej s tím zase. Tento nesmysl, zde byl již několikrát v debatách pod fotkami uveden na pravou míru. RVHP nic nezakázalo. To jsou jen obecně tradované šotobludy.
10.09.19 - 15:06
IVK 145LeHydrak: zde nevidím absolutně nic kvůli čemu by fotka měla projít kdyby nebyla vložená správcem
To jsou nepodložené plky. Vlož nějakou podobnou a uvidíš jestli bude či nebude přijata. Není nad vlastní zkušenost.

takový snímek dokáže udělat valná většina lidí co vlastní foťák (s takhle dlouhým ohniskem)

70mm FF je zcela běžné ohnisko, které má snad každý, kdo vlastní aparát.

jen tak si cvaká jak kolem něj projíždí vlak
Když si to myslíš. Před dlouhou dobou jsem odpozoroval od zkušenějšího kolegy, že není od věci, když jsou příhodné podmínky se za vlakem otočit. Slušná fotka se povede málokdy, ale když ano, tak většinou stojí za to.
https://www.zelpage.cz/fotogalerie/zahranicni/db/db250.html
Tento snímek, který dle tebe nemá v galerii co dělat, se dá vyfotografovat pouze jednou ročně v první srpnovou sobotu. S tímto strojem četnost možnosti klesá na 1x za 2-3 roky. Tak nevím, jestli se to dá jednoznačně označit jako fotka, kdy si autor jen tak cvaká.

Fakt, že takové fotky jako tato se neválí po tuctech všude možně, mně osobně říká, že to prostě nejsou tak pěkné, zajímavé a žádané fotky aby je někdo cíleně fotil a cíleně dával na web.
Záleží na jaké weby se díváš a komu takové fotky ukazuješ. Já mám zkušenosti spíše opačné. Když jsem lidem nepraštěným kolejnicí nebo těm, co fotí pro zábavu nebo jako živobytí, ukazoval své fotky, vždy se jim líbily právě takovéto fotky a ty, které ty považuješ za pěkné, zajímavé a žádané, přešli s nezájmem. Možná by nebylo od věci svůj dosti úzce zaměřený úhel pohledu na fotografování nevydávat za obecně přijímaný názor širší veřejnosti. :-)
09.08.19 - 15:28
IVK 145Rabín: zirecek měl nejspíš na mysli poznámku u fotky. :-)09.08.19 - 14:35
IVK 145https://youtu.be/-W5UNus6Lao?t=8707.08.19 - 11:08
Vlak duchovmetys : Vzhledem k tomu, že autorem fotky není žádný ze správců galerie, tak to proběhne v klidu. Nanejvýš pár lidí klikne na nízké hodnocení a nenapíší nic. :-)04.08.19 - 13:08
T 478.2065Vyfotit tramvaj v hustém městském provozu přináší mnohá úskalí. Srostlice, kolize, uřezané objekty apod. Poté co jsem viděl značný počet fotografií tramvajového provozu jsem skeptický, jestli by se zde mohly objevit povedené fotografie. Mám pocit, že šotouš tramvajových je oproti železničnímu daleko méně sebekritický. Probereme to s kolegy, jestli by zavedení tramvajové sekce mohlo být přínosem. Osobně bych byl pro vyzkoušení. :-)01.08.19 - 21:34
T 478.2065A.N.: Železniční ve smyslu, jak psal NIcKON v komentáži níže. Fotky tramvají, trolejbusů a lanovek se zatím nepřijímají. Nikde není psáno, že tomu tak bude navždy.

Dále nechápu, proč zde veřejně lžeš v tom, že jsem hodnotil já, když to není pravda...

Nikde to nepíši ani netvrdím, protože vidím hodnocení fotky od všech co hodnotili a tuto jsi nehodnotil.

Vůbec bych se nedivil, že jako správce můžeš i u fotky dávat více hodnocení, jako třeba rovnou ty 4 mínusy pod komenty.

Nemohu. Správce může hodnotit fotky pouze jednou, stejně jako ostatní uživatelé. Já jsem za dobu svého správcování ohodnotil odhadem kolem 10-15 fotek.
Správci mají 5 mínusů. Takže ti to neštymuje.

Tím bych diskusi ukončil. Další komentáře již smažu.
01.08.19 - 10:16
T 478.2065A.N.: Takže lze i tramvaje a trolejbusy, protože i to mj spadá pod legislativu jako dráha....

Zatím nelze. Ex post jsem ve svém předchozím komentáři zdůraznil slovo železniční. Nepodsouvej mi svůj pohled na věc, který sis, jak je tvým dobrým zvykem ohnul podle svého.

Důvody jsou prostý, FB, Flickry a pod. aniž by se někdo musel někomu podřizovat a čekat týden na možné schválení fota s kýblem dohadů kolem.


Ony jsou na "vině" také komentáře pod zveřejněnou fotkou. Právě takové jako zde předvádíš ty a dva další "poserové" (citace z tvého komentáře).
01.08.19 - 9:46
T 478.2065Šimon P., Martin Švancar: Metro je podle českého zákona o drahách kategorizováno jako speciální železniční dráha. Když do galerie vloží někdo fotku metra splňující požadavky správců, bude zveřejněna. Místo ukřivděných a v případě prvního jmenovaného i překrucujících komentářů, byste měli popadnout vercajk a jít našlehat pár povedených fotek z metra.01.08.19 - 7:23