..: Změna jízdního řádu na mladějovské úzkokolejce :..

Osobní vlak s lokomotivou č. 1 u Hřebečské studny, foto: Martin Jeřábek Mladějov na Moravě — Letní prázdninová sezona na Mladějovské průmyslové dráze, trati 904: Mladějov na Moravě - Hřebeč doly, začala v sobotu 4. července pozitivní změnou jízdního řádu. Tou je ohlášené prodloužení prvního a třetího páru pravidelných výletních vlaků z Nové Vsi do zastávky Josefka. Vlaky tak nově projedou více než polovinu dlouhodobě pro špatný technický stav neprovozovaného úseku, který končí až v areálu bývalého lupkového dolu Hřebeč. Cílem zdejšího spolku dobrovolníků je opravit i zbytek trati.

V uplynulých dnech se dobrovolníkům obnovujícím původní 97 let starou průmyslovou železnici o rozchodu 600 mm podařilo dokončit rekonstrukci 2,5 km traťového úseku z Nové Vsi do zastávky Josefka. Jelikož v nové zastávce není možné objíždět soupravu, bude cesta zpestřena přepřahem na lokomotivu dieselové trakce na Nové Vsi. Čekání na příjezd parní lokomotivy si cestující mohou zkrátit prohlídkou makety portálu původní štoly s výkladem průvodce vybudované v rámci projektu Hřebečských důlních stezek v blízkosti konečné zastávky Josefka.

Délka provozovaného úseku tratě tím vzrostla na zatím konečných 9,0 km. Zajistit obnovu zbývajícího úseku po brány areálu dolu na Hřebči jen z vybraného jízdného ale nebylo v silách spolku. Díky pomoci veřejnosti v loňské kampani HitHit, které si Mladějováci velice váží, se podařilo zdroje zajistit. Jednou z odměn pro přispěvatele byla jízda zvláštním vlakem po celém úseku trati. Ta se uskutečnila v nádherný podzimní sváteční den 28. října 2014 a byla vydařenou odměnou pro účastníky. Níže přinášíme několik záběrů z této akce:

Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Veksl, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Občerstvení účastníků, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Jezírko nad tratí, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Informace na zastávce Josefka, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Osobní vlak v zastávce Josefka, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Rekonstruovaná trať poblíž Josefky, foto: Zdeněk Michl Zvláštní vlak MPD 28.10.2014 - Výhled z výsypky dolu Hřebeč, foto: Zdeněk Michl

Nyní již všechny síly upínají k dalšímu prodloužení po brány Hřebečského závodu. Chcete-li i Vy aktivně přispět ke zdárnému dílu, přijeďte se podívat na některou z jízd, nebo i zúčastnit našich veřejných brigád. Těšíme se na viděnou v Mladějově.

Zdroj: www.mladejov.cz


mat.mt Poslat mail autorovi , Zdeněk Michl Poslat mail autorovi | 5.7.2015 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Reportáže

More from ČR Pardubický


Registered user R.U.R.  mail  
18.07.2015 (23:49)  
Dneska jsem se tu byl projet, a pěkné pěkné, jen tak dál :-) Je to důstojná dlouhá projížďka hezkou krajinou, a krom dráhy a vlaku a spousta starých vagónů a lokomotiv je tam k tomu ještě celé muzeum staré techniky -- takže pár hodin si tam člověk užije :-)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko