..: Ve Vojtanově na Chebsku došlo k výbuchu vlaku :..

nehodaVojtanov - V úterý 20.9.2005 na železniční trati č. 147 z Chebu do Vojtanova došlo na 71 km k úniku značného množství technického benzínu z projíždějícího nákladního vlaku do Střížovského potoka. Potokem se znečištění dostalo do řeky Ohře na jejím 235 km. Železniční souprava s poškozenou cisternou dojela bez zpozorování závady a úniku až do stanice Vojtanov. Kontinuálním únikem benzínu a jeho odparem došlo ke vzniku výbušné směsi par se vzduchem a jejich následné iniciaci. Výbuchem v 15:02 hod byl zasažen projíždějící osobní vlak s 52 cestujícími.

Snímek zachycuje transport raněných z vlaku do hlavního zdravotnického stanu.

Následkem výbuchu došlo k poškození těsnosti dalšího kotlového vozu (31 54 799 1 002 – 0) a k úniku přepravované látky (čpavek (NH3) – UN 2073) do životního prostředí. V důsledku výbuchu došlo k vyřazení trati č. 147 z provozu.

Na místo okamžitě vyrazily všechny zásahové vozy Hasičské záchranné služby Českých drah Cheb a zásahový autobus z Prahy, celkem asi 20 hasičských vozů ze základen Cheb, Aš, Sokolov a Karlovy Vary, 6 vozů Rychlé záchranné služby Cheb (dále RZS) , 4 vozy RZS Sokolov, 3 vozy RZS Karlovy Vary, 5 vozů RZS okresu Vogtland, 10 vozů Policie ČR, 3 zásahové vozy THW (Technische Hilfswerk), vozy Armády ČR z VÚ Rakovník, z letiště LPZS Plzeň – Líně přiletely dva zdravotnické vrtulníky typu Sokol Armády ČR, zásahové vozy dobrovolných hasičů z Plesné, Kynšperka nad Ohří, Skalné a okresu Vogtland.

Na místo také dorazil hejtman Karlovarského kraje (KK) p. Josef Pavel, tisková mluvčí KK pí. Telínová, starosta města Cheb p. Svoboda a další orgány MÚ, vrchní přednosta UŽST Cheb p. Matička, přednosta PJ Cheb p. Havlíček, orgány krizového štábu, orgány Povodí Ohře a další jednotky Integrovaného záchranného systému ČR.

Ihned po příjezdu začali záchranáři se zachraňováním raněných a hasiči s likvidací uniklých látek do ovzduší. Celá oblast byla Policií ČR uzavřena. Zraněné odvezly sanitky do nemocnice v Chebu a tři zraněné v kritickém stavu převezly vrtulníky do Fakultní nemocnice v Plzni.

Výbuch podle posledních zpráv usmrtil 15 osob a dalších 17 těžce, 10 středně a 10 lehce zranil. Veškeré zásahové práce byly ukončeny po 22 hodině.

Čtenáři mohou být bez obav. Nejedná se o zprávu ze skutečné nehody, ale o základní scénář taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému a orgánů podílejících se na provedení záchranných a likvidačních prací při mimořádné události s mezinárodní účastí. Protože na základě příslušných ujednání nám Němci při katastrofách pomáhat mohou. A my recipročně jim. Tentokrát to byly síly a prostředky ze Svobodného státu Saska, především: zdravotnická záchranná služba okresu Vogtland, jednotky SDH okresu Vogtland a THW. Hlavním tématem bylo procvičit postupné a soustředěné nasazení jednotek požární ochrany a složek Integrovaného záchranného systému v rámci řešení mimořádné události velkého rozsahu (III. stupeň poplachu) se zapojením sil a prostředků z územního celku sousedního státu (Vládní kraj Chemnitz), operačních a informačních středisek IZS a procvičit zapojení a účast příslušných orgánů obce s rozšířenou působností Cheb a orgánů kraje na provedení záchranných a likvidačních prací při mimořádné události velkého rozsahu. Cvičení bylo vyhodnoceno jako výborné.

Foto: Martin Nožička


VLAK81 | 21.9.2005 (0:03)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Karlovarský


  1 2      Zpráv na stránku:   
Chary
21.09.2005 (6:14)  
A v pokračování článku nefungují odkazy na fotky.
Chary
21.09.2005 (6:14)  
Teda, to je hustý. Nejprv se dočtu, že výbuch usmrtil 15 osob a hned nato, že čtenáři mohou být v klidu. Ts ts ts. Až teprv další věta to vysvětlila.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko