..: V novém Krasíkovském tunelu již dvoukolejný provoz :..

III.koridor - Dne 8.9. v 18.30 projel první vlak po zprovozněné přeložené 2.TK, která nyní vede novým Krasíkovským tunelem. Po 1.TK projel první vlak (IC 505 Jan Perner) již 23.8.2004 večer. Součástí přeložky není jen tunel Krasíkov (1098,3 m), ale také estakáda mezi nádražím a tunelem Krasíkov, estakáda mezi Krasíkovským a Tatenickým tunelem, na kterém je též nová zastávka Tatenice a také Tatenický tunel (140,65 m). Stará trať částečně sloužila až do půlnoci dne 25.8. a nyní je již vytrhána.

Kousek za tunelem Tatenice je i stejnojmenná provizorní odbočka, mezi níž a stanicí Hoštejn vzniká další tunel s názvem Malá Huba (324 m). Ještě dále - mezi stanicí Hoštejn a odb. Lupěné se pracuje na nových tunelech Hněvkov I a II.
Ve velmi zajímavém a atypickém úseku druhého koridoru mezi Třebovicemi v Čechách a Rudolticemi v Čechách se též začíná realizovat přeložka. Zatím se připravuje pouze železniční spodek a ražba nového tunelu. Pokud si chcete vyfotit tento úsek ještě ve staré stopě, neměli byste váhat.
Na snímku je vidět souběh trati 262 s 1. TK tratě 270 poblíž Třebovic v Čechách, na spodních snímcích jsou zachyceny práce na žel. spodku mezi Třebovicemi a Rudolticemi. Vše pořídil: David Trčka.

Karel Chýla Poslat mail autorovi | 12.9.2004 (17:03)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Pardubický

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko