..: Tradiční akce v Pečkách - Dětská pouť aneb jede, jede mašinka :..

2005: M262.045 za PečkamiPečky - Stalo se již tradicí, že začátkem června se v Pečkách koná dětská pouť s trhy, atrakcemi, výstupy zpěváků a skupin, jejíž nedílnou součástí jsou jízdy historických vlaků v okolí Peček, výstava lokomotiv a modelů a další doprovodný program. Následující řádky Vás trochu naladí do atmosféry chystané akce, která letos bude o víkendu 10. a 11.6.

Na tomto místě bude nanejvýš vhodné věnovat se především železniční částí akce. Zájemci o modelovou železnici si přijdou na své v městské knihovně a sokolovně od čtvrtka do neděle, vždy od 9 do 17 hodin a obchod s modelovou železnicí pana Dvořáčka bude mít rozšířenou otevírací dobu. V sobotu bude po celý den v kusých kolejích na nádraží v Pečkách výstava lokomotiv. Přístup na výstavu bude buď s ulice otevřenými vraty v protihlukové bariéře nebo ze 3. nástupiště se zvýšenou opatrností přes vedlejší kolej. Na výstavě budou tyto lokomotivy: 434.0170 (NTM), T444.o, T435.o, T334.o, M262.o, T212.o a možná i další. Některé lokomotivy si občas „odskočí“ na nějaký traťový výkon. Na výstavě by měla taktéž být i elektrická lokomotiva z DKV Česká Třebová, která přiveze konvoj historického vlaku.

Na manipulační koleji vpravo za nádražní budovou budou hasiči z HZS ČD Kolín předvádět nakolejování vyšinutého vozu.

Samozřejmě nejzajímavější budou jízdy historických vlaků po tratích v okolí Peček. Po lokálce do Plaňan, Kouřimi a Zásmuk vyjede z Peček dvakrát parní vlak tažený lokomotivou 310.922. Při druhé, odpolední jízdě pojede parní vlak jen do Kouřimi.

Po hlavní trati se můžete nechat z Prahy Holešovic do Peček dovézt zastávkovým vlakem v čele se Čmelákem T669.085. Tento vlak bude dále pokračovat na okružní jízdu v trase Kolín, Nymburk, Poříčany, Pečky během které projedete nákladové nádraží v Nymburce, kde normálně osobní vlaky nejezdí. V odpoledních hodinách pojede tato souprava červených Bamů, posílena o Balm a M262.045 na projížďku po Cerhenickém zkušebním okruhu.

2005: 710 827-7 v PečkáchDo malebného údolí Výrovky, zastřeného raním oparem Vás zaveze osobní vlak s Rosničkou T334.0827 do Plaňan. Ten můžete využít k předjetí parního vlaku, chcete-li fotit či filmovat. Jako přípoj od zvláštního vlaku z Prahy pojede do Plaňan nákladní vlak s přepravou cestujících s přípřeží dvou Rosniček.

V podvečer po návratu druhého parního vlaku do Peček ještě pojede Rosnička s Bixem jako osobní vlak do Zásmuk.

Na neděli je připraveno atraktivní focení na tradičním „fotofleku“ na stráni u Vrbčan. Fotografům, kteří nebudou váhat obětovat pouhou stokorunu se zde předvede několik velmi zajímavých motorových lokomotiv. Přesný rozpis složení „fotosouprav“ dostanete k zakoupenému fotopasu – visačce. Po focení se můžete dostat zpět do Peček osobním vlakem s motorovým vozem M262.045. V Pečkách Vám ještě zbude čas na oběd a můžete odjet do Prahy posledním zvláštním vlakem na této akci – spěšňákem v čele s T669.085.

Přijeďte i Vy na zajímavou akci, kde si přijdou na své děti i dospělí, železniční nadšenci i všichni ostatní.

Za početný tým organizátorů sepsal Franta Pašek


j_fp | 2.6.2006 (12:19)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Středočeský


04.06.2006 (17:35)  
Neví někdo něco víc?Cena,jízdní řády apd.?
Correspondent or Member of ŽelPage Adam  mail  
02.06.2006 (12:40)  
Pěkné, pěkné, kdybych to neměl do Peček 300 km, stavil bych se. :-D

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko