..: Šotofleky mezi Děčínem a Benešovem nad Ploučnicí :..

Ilustrační obrázek Kamenický Šenov - Blíží se sobotní a nedělní jízdy "Bejčka" k oslavám 10 let muzejního provozu KPL a k 105 letům lokálek kolem Panského, a tak se článkem, který se snaží zmapovat trať, pokouším přispět troškou do mlýna těm, kteří by snad měli chuť vyrazit šotit do těchto končin, několika fotkam, které vznikly v roce 2005 a jejichž smyslem bylo, spíše než šocení, zmapování tratě mezi Děčínem a Jedlovou z hlediska zabezpečovacího zařízení pro potřeby jedné diplomové práce.

V úseku Děčín východ - Benešov nad Ploučnicí je trať trasována úzkým a hlubokým údolím Ploučnice po levém břehu řeky. Z hlediska zabezpečovacího zařízení je zde hradlový poloautomatický blok se třemi hradly (Březiny, Soutěska, Dolina) a osmi přejezdy, z čehož pět přejezdů je mechanických ovládaných drátovody z hradel (zbytek AŽD 71). Pokud se zamyslíme, dojdeme k tomu, že tah Liberec - Děčín, jehož je úsek součástí, je jedním z nejvážnějších adeptů na racionalizaci zabezpečovacího zařízení (přestavbu na dálkové ovládání), čímž se právě "mechanické" přejezdy dostávají na seznam ohrožených a pro dokumentaci s párou ideálních.

Na šocení po ránu by mohl být dobrý přejezd v km 6,5 dostupný po místní komunikaci od Březin, který je narozdíl od ostatních od východu otevřený. To, že dobrá fotka se zde dá udělat i odpoledne dokumentují obrázky JTB ve fotogalerii ŽelPage 810776, 743038 a 843053.

Oblíbenými místy k fotografování v tomto úseku jsou také úseky kolem hradel. Nejsnadněji dostupným a tím i nejčastějším místem šocení je hradlo Březiny v těsném sousedství stejnojmenné zastávky. Fotit se zde úspěšně dá zejména v podvečer, jak je vidět opět z fotek JTB z fotogalerie 730026 a 810693.

Ilustrační obrázek Problematičtěji přes lávku přes Ploučnici u chatové osady je přístupné hradlo Soutěska. Pokud hledáte místo pro fotky uprostřed luk a lesů, je Soutěska řešením právě pro vás. Opět odkazuji na fotky JTB z fotogalerie 843054 a 750452.

Nejhůře dostupným hradlem úseku je Dolina - dostupnost autem po polňačce od Malé Veleně (odbočení vlevo v kopci nad zastávkou) je o kola. Výsledek je rovněž nejistý, protože hradlo sice je v pěkném táhlém oblouku, ale ten bývá bujně zarostlý vegetací, jak je vidět z fotky přejezdu v km 9,9. Snad by to šlo z vyvýšeného místa za přejezdem, ale je otázka, zda to stojí za čas, který bude muset být investován.

Fotogalerie

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

zdroj: archiv autora, Fotogalerie ŽelPage


-sl- | 20.6.2007 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Ústecký


20.06.2007 (23:30)  
Což o to, ono by se fleků našlo mnohem víc, ale chtělo by to akční šotojednotku, která by s křovinořezy a pilkami odvedla jedno poctivé odpoledne.

Když už jsem tady za takového znalce 081 (což mě tedy dneska odpoledne velmi překvapilo), tak přihodím ještě jeden na brzké odpoledne:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/830069.jpg

Na výjezdu z Děčína Východ směr Benešov, velmi dobře dostupné. Foceno z náspu 073ky, která zde nadjíždí. Jinak pro násvitové podmínky doporučuju kouknout na exify, hodiny mám ve foťáku obvykle seřízené přesně. Ráno Březiny,
Registered user stoupa  mail  
20.06.2007 (22:25)  
z jiného soudku:

kdesi jsem se vyňádřil, že účelové přejezdy typu "polní cesta" by měly být zpoplatněny. Základní poloha: šraňky dole. Chcete přejezd zachovat? Zaplaťte. Chcete šraňky zvednout? Zaplaťte.
(Fotky jsou co do obsahu krásné)
20.06.2007 (18:23)  

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko