..: Premiérová jízda podzemního pevnostního vlaku :..

Hůrka K-S12a exteriér, foto: Martin RáboňTvrz Hůrka, Králíky - Dovolujeme si Vás pozvat na akci v Dělostřelecké tvrzi Hůrka u Králík spojenou s prohlídkou zaměřenou na dopravu ve tvrzi. Předvedena bude kolejová svážnice, premiérová jízda pevnostního vlaku (bez přepravy cestujících) a lokomotivní i ruční posun s vozy. Akce se uskuteční v sobotu 18. 4. 2009. Detailní propozice akce, včetně ceny vstupného a času srazu jsou uvedeny níže. Těšíme se na Vaší účast!

Plánovány jsou dvě místa srazů, první v 9.45 nádraží v Králíkách po příjezdu vlaku 20047, druhé po desáté hodině po přesunu z nádraží u vstupu do tvrze. Ten se nachází u silnice na výjezdu z Králík směr Hanušovice. Pozor, nezaměňte Hůrku s Vojenským muzeem Králíky, které se nachází jinde. Přesun bude probíhat volným terénem, doporučujeme zvolit vhodnou obuv a oblečení.

Program akce: Vstup do podzemí Hůrky je plánován v 10.30 hodin. Proběhne zde prohlídka s výkladem zaměřeným na dopravu ve tvrzi, bude předvedena činnost kolejové svážnice, premiérová jízda pevnostního vlaku (bez přepravy cestujících) a lokomotivní i ruční posun s vozy. Následovat bude odborným výkladem doprovázený přesun okolo povrchových objektů tvrze do nedalekého vojenského muzea a jeho prohlídka. V expozici muzea se kromě dalšího nacházejí komponenty německého železničního flaku z druhé světové války. Ukončení akce je předpokládáno okolo 14.00 hodin.


Vstupné: Každý účastník si hradí vstup do muzeí na místě. Základní/dětské vstupné je na Hůrce 60/40 Kč a ve VMK 40/25 Kč. Muzea uznávají i některé další slevy.
Sdělení tvrze Hůrka: Pokud byste nestihli start akce, tak jízdy pevnostního vlaku budou v daný den na Hůrce předváděny i při následných běžných prohlídkách. Nebude však již jezdit svážnice a nebude prováděn výklad zaměřený na dopravu ve tvrzi.

Akce je již zaregistrována v kalendáři akcí, kde si lze podat přihlášku.

Bližší informace podá Petr Korbel: railfort@atlas.cz, telefon: 777 046 714.

Mediální partner akce: Český rozhlas Pardubice


Railfort Poslat mail autorovi | 21.2.2009 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Military

More from ČR Pardubický


23.02.2009 (8:24)  
Všem vřele doporučuji účast, tvrz Hůrka byla dlouhodobě veřejnosti nepřístupná a výklad o dopravě v pevnostním systému spojený s jízdou vlaku je také lákadlem.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko