..: Pozvánka do výletního vlaku Křivoklátsko :..

851 v Městečku u Křivoklátu, foto: Václav Toušek (Wendy)Rakovnicko a Berounsko - Nechte se pozvat na výletní jízdu historickým motorovým vlakem do oblasti Křivoklátska. Protože loňská jízda výletního vlaku Český kras se vcelku vydařila, pořádám v neděli 14.6., opět s mediální podporou ŽelPage, obdobnou akci. Znovu nabízím vyhlídkovou jízdu motorovou soupravou s bufetem, fotozastávky, výjezd po vlečce na Čertovy schody a možnost lehké turistiky. Novinkou bude svezení historickými autobusy a první veřejné projetí vlečky šamotky v Lužné. Tentokrát se na Vás těší motorový vůz řady M 286.1 a přívěsný vůz řady Balm.

Po osmé hodině ranní odjede vlak z Prahy-Smíchova (severního nástupiště) po "Pražském Semmeringu", další cestující mohou přístoupit v Praze-Zličíně nebo v Hostivici. Pojedeme potom prakticky bez zastavení do Lužné u Rakovníka, kde je možnost návštěvy železničního muzea. Druhou možností je projít se přes známou Merkovku zpět do Řevničova, kam se vlak vrátí a poté při jízdě do Lužné zastaví na focení u Merkovky. Dalším bodem programu je první veřejná jízda po vlečce šamotky dnešního Lasselsbergeru, která odbočuje z širé tratě mezi Lužnou a Rakovníkem. Potom následuje klesání malebným údolím Rakovnického potoka a Berounky do Křivoklátu, Zbečna a Nižbora, kde budou čekat historické autobusy (svezení je v ceně). Kdo bude mít zájem o krátký výlet na zříceninu Jenčov, sveze se nahoru k hájence Skalka u Bělče. Po procházce budou čekat autobusy na rozcestí V Koutech, aby dovezly výletníky do Zbečna, kam se mezitím vlak vrátí. Přes Nižbor pojedeme do Berouna a vzhůru po dlouhé sklonově náročné vlečce na Čertovy schody. Zřejmě nás opět vyveze místní motorová lokomotiva, která se během fotozastávky odvěsí a schová se do zářezu. Po návratu z vlečky již bude čas na rychlou jízdu Českým krasem podél Berounky do Prahy, kam přijedeme kolem devatenácté hodiny.

Stejně jako u loňské jízdy, k dispozici jsou jak jízdenky pro celý okruh (automaticky s místenkou), tak úsekové jízdenky. Není problém s přepravou psů, kočárků a kol. Po celou jízdu bude otevřený vlakový bufet v motorovém voze, opět objednáme kromě obvyklé nabídky nápojů i něco na zub. Další informace o vlaku, včetně ceníku jízdenek, návrhu jízdního řádu a plánku volných míst, najdete na nových webových stránkách, kde je k dispozici formulář pro objednání jízdenek. Komunikace je také možná přes e-mail, registrovaní uživatelé ŽelPage mohou využít vzkazník. S těmi, kteří budou mít o svezení zájem, se budu těšit na setkání na palubě motorového vlaku.

Více informací o jízdě naleznete na stránkách pořadatele akce vyletnivlak.cz


Tomáš Kraus Poslat mail autorovi | 21.3.2009 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Středočeský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko