..: Po sedmi letech první osobní vlak v Katarínské Huti :..

přivítání v Katarínske Huti, foto: Zdeněk Michl Lučenec — Před nevábným počasím mohl tuto sobotu železniční příznivec ujet například do slovenského Novohradu. Po sedmi letech se totiž vydal osobní vlak po krátké místní trati z Brezničky do Katarínské Hutě, a to péčí kolegů z webových stránek RAILPAGE.NET. Na akci bylo možné se přihlásit i prostřednictvím stránek ŽelPage.

Trať přitom byla již několik let bez provozu a pouze díky obnovenému provozu sklárny, kterou bylo též možné navštívit, zde nyní příležitostně, cca. jednou týdně, funguje nákladní doprava. Soupravu ve složení motorového vozu řady 810 a dvou přívěsných vozů řady 011 dodala a vypravila Železniční společnost Slovensko, o pohodlí cestujících se pak v průběhu cesty starali členové spolku Veterán klub železnic z Popradu. Nejen železniční nadšence, ale i zájemce z řad široké veřejnosti v regionu pak za krásného babího léta přivítal Michal Repko za RAILPAGE.NET připomenutím historie trati a starostka Cinobaně Mária Švikruhová vzpomínáním na dobu provozu a jeho pamětníků a vyjádřením víry v zachování provozu trati alespoň v současném rozsahu. Po kotlíkovém guláši, kulturním programu, prohlídce sklárny, procházce po okolí případně posezení s přáteli se pak vlak vydal na zpáteční cestu do Lučence, kde také před čtvrtou hodinou odpolední program jízdy skončil.

Pokud vás akce zaujala, můžeme vás pozvat na jízdu na Opavsku, kde již 9. října vyjede zvláštní vlak ŽelPage do Svobodných Heřmanic a Kobeřic. Těšíme se na viděnou.

jeden z přívěšáků musel být v zatravněném závěrečném stoupání odpojen, foto: Zdeněk Michl zápis v kronice obce Cinobaňa, foto: Zdeněk Michl dřevěná zvonice v Cinobani-Turíčkách, foto: Zdeněk Michl ad-hoc opravený přejezdník v Cinobani, foto: Zdeněk Michl Cinobaňa, foto: Zdeněk Michl hudební doprovod pobytu v K.Huti, foto: Zdeněk Michl organizační tým po vydařené akci, foto: Zdeněk Michl 

Zdeněk Michl Poslat mail autorovi | 28.9.2010 (10:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from Slovensko Banskobystrický


28.09.2010 (14:20)  
240.025: Žádná lokálka nevede z pole na pole. Každá je alespoň na jednom konci napojena na trať vedoucí do většího města, a u každé je alespoň nějaká vesnice. Navíc, jak bylo uvedeno v článku, zrovna tady funguje i obnovená nákladní doprava, která by jinak znamenala další kamion na silnicích. Takže bych to s tím rušením neviděl tak žhavě. A jak vidím z mapy (osobně místo bohužel neznám), vede obcemi, takže přímé vozy do nejbližších měst (což je ovšem už jiná kapitola), a přírody je kolem dost...
28.09.2010 (10:32)  
ačkoliv mi rušení lokálek které vedou z pole na pole nevadí, v tomto případě si říkám, zda-li by se tu uživil alespoň turistický provoz? Je to zajímavá lokalita?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko