Kácov - Ve dnech 20. a 21.9. se konala na trati č. 212 Čerčany - Světlá nad Sázavou akce s názvem "100 let trati Kácov - Světlá nad Sázavou". Akce byla velice zdařilá hlavně díky skvělé práci organizátorů, kteří zajistili, aby na všech vlacích jezdily historické soupravy vedené stroji 433.001, T334.0896, T444.162, 720.016, 751.007, M131.1515, 820.114, 830.018, M262.045 a M262.0090. Po oba dny bylo i velmi hezké počasí, které akci jen přidalo na kráse.
Ve stanici Zruč nad Sázavou byla i výstava modelů ve velikosti H0 mezi nimiž nechyběli modely řad 751, 753, 820, 853 a mnoho dalších. V konečné stanici Světlá nad Sázavou byla připravena i výstava vozidel, která bohužel byla poněkud nešťastně umístěna na koleji, s rampou a skladištěm. Této výstavy se zúčastnil vůz řady SR a lokomotivy 230.001, T478.1001, 750.275, 721.111. V důsledku absence či poruchy určitých strojů museli organizátoři i značně improvizovat. V celku zajímavý byl i posun v neděli odpoledne, kdy bylo potřeba vytáhnout vůz řady Da zpoza soupravy Btax + 810 + Btax, díky čemuž vznikla vskutku zajímavá souprava Btax + 810 + Btax + Da, se kterou musel provádět posun právě vůz řady 810 řazený uprostřed soupravy. Historický ráz narušovala pouze z části souprava 751.007 + Bmto + Bmto + BDs a zajíždění souprav sestavených z vozů řad 810 a Btax do Zruče n/S. My jsme na tuto akci vyjeli v neděli vlakem Os 9135 z Prahy do Čerčan tvořený jednotkou řady 451. Tam nás přivítala souprava 751.007 + Bmto + Bmto + BDs jako vlak Os 9233, kterým jsme jeli do Stříbrné Skalice. Zde následovalo focení a následná jízda vlakem Os 9203 do Zruče n/S jedoucím v sestavě T444.162 + Be + Be + Da + M262.0090 + Bam. Ve Zruči následovala přestávka a s ní spojené focení přítomných vozidel. Ze Zruče jsme vyjeli opět vlakem Os 9203 již jen ve složení T444.162 + Ba + Ba + Da do Vlastějovic, kde jsme fotili soupravu T334.0896 + Ce na vjezdu i ve stanici. Odkud jsme se svezli opět do Zruče soupravou 751.007 + BDs + Bmto + Bmto jako vlak Os 9206. Zde následovala opět přestávka a další cesta vlakem Os 9205 se soupravou T466.0286 + Bai + Bai + Bai do Horní Ledče. V Horní Ledči jsme si následně zdokumentovali soupravu vlaku Os 9249 v řazení T334.0896 + Ba + Da, který jsme zároveň použili k další jízdě do Světlé n/S. Tady jsme si zdokumentovali pár pravidelných vlaků tratě 230, vyfotili soupravu T466.0286 + Bai + Bai + Bai a pak odjeli vlakem R 612 do Kolína a odtud až vlakem Os 9322 do Prahy.
Foto Ice-Bear
Foto: Karel Chýla
Další fotografie naleznete na stránkách: www.pacifik.cz
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.