..: Fotoškola - Editace podexponované fotky v zataženu - video :..

Vážení přátelé, uživatelé galerie, jste-li pravidelnými čtenáři tohoto portálu, zajisté vám neunikl seriál článků Fotoškoly, kde se snažím popsat základní i pokročilou problematiku fotografování železnice a v několika dílech i ukazuji nějaké editační postupy. Po spoustě psaného textu a vložených obrázků statických bych vám dnes chtěl předložit nový díl Fotoškoly s obrázky pohyblivými a textem mluveným.

Před deseti lety jsem zveřejnil díl s názvem Vrstvy a výpaly, na který později navázalo pokračování Zatažené oblohy. Oba se vlastně týkají téhož - editace fotky tak, aby nějaká její část, která by při plošné editaci šla do tzv. výpalu, byla pomocí editačních postupů selektivně upravena tak, že do výpalu nejde. V tomto videu ukazuji kombinaci editačních postupů z obou článků tak, aby původně podexponovaná fotka vypadala ve výsledku pěkně, s přiměřeně světlou krajinou a nevypálenou oblohou. Samotné video trvá 19 minut protože popisuji jednotlivé kroky, co to dělám, proč to dělám a co to dělá na fotce. Když bych stejnou editaci prováděl bez obsáhlého popisování, trvala by necelé čtyři minuty.

Těším se na vaši zpětnou vazbu.

Video editace fotky pod zataženou oblohou - hektor v Chroustově 

Předchozí díly fotoškoly

Autorský text.


Chary Poslat mail autorovi | 13.5.2020 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


04.02.2022 (1:25)  
Nemusíte čekat, až se k vám vrátí, pokud je milujete a staráte se o ně, tak se obraťte na doktora Sacrea, aby vám pomohl přivést zpět vašeho milence nebo bývalého milence, který se s vámi rozešel, pokud je milujete, tzn. ne sobectví, milují tě dříve, možná to bylo malé nedorozumění, které přineslo problém ve vašem vztahu, Dr Sacre přivedl zpět mého bývalého manžela a dnes jsme jedna velká šťastná rodina, miluje naši rodinu, přestal podvádět díky pomoci Dr. Sacre , Dr Sacre je nejlepší kouzelník, se kterým si můžete promluvit, dá vám ty nejlepší rady a pomůže vám napravit váš vztah s vaším partnerem, kontaktem na níže uvedených podrobnostech
E-mailová adresa: sacretempleofpower@gmail.com
WhatsApp nebo volejte: +2349076034359
Sdílím to, abych pomohl ostatním, a mám další pomoc prostřednictvím jejich svědectví

Paní Claudia Michalskic
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
14.05.2020 (10:21)  
Zpřesnit okraje používám (např. ve článku zatažené oblohy), ale tady jsem to nechtěl ukázat. Protože tím gumovaným přechodem přes horizont se zmenšil světelný kontrast mezi hranou oblohy a hranou lesa. Zpřesnit okraje je super, když máš relativně nečlenité pobřeží a/nebo malý světelný rozdíl.
Registered user malard  mail  
14.05.2020 (9:49)  
Video velmi zajímavé. Já třeba gumu vůbec nepoužívám, všechno dělám pomocí funkce "Zpřesnit okraje". Pro zajímavost zkusím natočit vlastní video. :)
13.05.2020 (10:49)  
Dobrý. Máme ale malinko odlišný postup:
Na selekci oblohy nikdy nepoužívám kouzelnou hůlku. Masky též nepoužívám.
Použiju konverze z RAWu, tedy + EV / - EV (- jasy, někdy i stažení modré v obloze aby vynikla), pak to rovnou odgumuju. Přechody dělám nastavením tvrdosti a účinnosti gumy. Takle si mohu nadělat víc konverzí z RAWu a progumovat. Hodně používám právě vícenásobné konverze s tím, že si v RAW konvertoru nastavím parametry co nejvhodněji pro každou vrstvu (spodek, obloha, středy), to považuju za důležité. V RAW mám prostě nejlepší kotnrolu nad parametry expozice. Kdo fotí do jpg, o hodně se připraví. ;)
Jinak RAW konvertor má ještě řadu dalších parametrů, které používám. To už ale asi není tématem tohoto článku..

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko