..: Fotoreportáž ze 4. ročníku veletrhu Czech Raildays :..

obrazekOstrava - Od středy do soboty (18. - 21.6.2003) se konal veletrh Czech Raildays v komerčním obvodu Ostravy hlavního nádraží. Před výstavou se předpokládalo, že se bude účastnit několik horkých novinek, ale některé nedorazily. Mezi největší lákadla měla patřit jednotka řady 680 ČD, ale kvůli protáhlému období zkoušek přijelo do ČR pozdě. Dále se neúčastnila novinka firmy ŽOS Vrútky jednotka 840 ZSSK (typ GTW 2/6 od firmy Stadler).

Podle názorů byl tento ročník velmi chudý na exponáty a na novinky. My Vám zde přinášíme fotoreportáž z této akce a seznam vozidel, které se měly veletrhu účastnit. Přehled byl vypracován 16.6. z několika podkladů.

Co se mělo účastnit (sepsáno 16.6.2003)

Mezi nejžádanější exponáty měla patřit jednotka řady 680 ČD, kterou měly prezentovat České dráhy a Alstom, ale začátkem června české dráhy oznámily, že jednotka v Ostravě nebude z důvodu naplánovaných zkoušek. Tento týden vyšlo najevo, že jednotka ještě není ani v ČR. Mezi další hity bude patřit „Modrá laminátka“ - řada 340 ČD. Je to stále laminátka, ale byla jí „dodána“ další frekvence 15 kV 16 2/3 Hz, kterou využijí České dráhy při přetahu souprav přes hraniční přechod Horní Dvořiště Summerau. Pod soustavou 15 kV bude mít jen třetinový výkon, ale odpadnou tak přetahy vlaků v Horním Dvořišti. ČD vybraly tři laminátky a pod dohledem Škody DT Plzeň se uskutečnila realizace v DKV České Budějovice. Dalším exponátem bude motorová jednotka řady 840 ZSSK. Je to jednotka typu GTW 2/6 firmy Stadler. Velká část realizace probíhá v ŽOS Vrútky; řada 912 ČD, což je řídící vůz k Esmeraldě (řada 812 ČD), který vzniknul modernizací zrušeného vozu řady 010; nová tramvaj Inekon 2001 Trio od firmy DPO Inekon; nový nákladní vůz „Kils“

Exponáty nakonec vystavované na Raildays:

Lokomotiva 340 055 „Modrá Laminátka“. Fotky exteriéru a stanoviště.


Řídící vůz 912 001-5, exteriér, kabina a interiér vozidla


Součástí výstavy byla i jednotka Voghtlandsbahn „Desiro“. Výrobcem je firma Siemens.


Na výstavě nechyběl rekonstruovaný lůžkový vagón WLABmee61 a historická přehlídka prodejních automatů na jízdenky.


michawel | 22.6.2003 (16:36)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Moravskoslezský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko