..: Fotoreportáž z části regionu Egrensis :..

obrazekHof - Dne 12.7.2003 jsme s Michawelem navštívili Německo a hlavně jejich dráhy v regionu Egrensis. V Německu jsme se rozhodli použít jízdenku přátelství. Do Chebu jsme jeli na KMB vlakem IC 152 Egrensis. V Chebu jsme si koupili zpáteční skupinovou jízdenku Cheb - Cheb st.hr. a vyrazili jsme na nástupiště, kam za chvíli přijela jednotka řady VT 642 DESIRO společnosti Vogtlandbahn GmbH. V 10:23 přesně se vlak rozjel směr Marktredwitz a jízda nás příjemně překvapila.

Sedli jsme si hned za první třídu nad podvozek a motor, ale uvnitř nebylo nic z toho znát. Uvnitř vládlo klidné a příjemné prostředí klimatizované jednotky. Strojvedoucí neměl ani zavřené dveře do kabiny a tak bylo krásně vidět na trať. Po dvojí kontrole pasů jsme ukončili jízdu v Marktredwitzu. Dál jsme měli jet společností DB Regio. Na "pragotronu" naskočilo zpoždění 5 minut a po této době opravdu přijelo moderní vozidlo - jednotka 612 DB s naklápěcí skříní jako vlak RE (RegionalExpres), tedy obdoba naší kategorie Sp. Byly to dvě spojené jednotky směřující do HOFu. Jízda to byla opět zajímavá.

Po výstupu v žst. Hof Hbf jsme měli dvě hodiny čas a tak jsme si udělali menší prohlídku stanice a jejího okolí.


Fotogalerie z Německa

Ragulin 232 365 poveze IC 152 Egrensis z Chebu do Německa; střední podvozek Desira; DESIRO ze Zwickau a DESIRO do Zwickau vše v žst. Cheb


pohled na pragotron v Marktredwitzu; interier jednotky 612 DB

HOF Hbf.
Jednotky 612 DB a 605 DB

Rozhlasovna; motorová lokomotiva řady 218; jednotka regiosprinter VGB

pohledy na stanici HOF Hbf

Pohled přes kabinu jednotky 612 DB na rychle ubíhající trať z HOFu do Marktredwitzu. Až na malé výjimky jel vlak stále 140 km/h a naklápěcí skříň dělala své. Naklápění je dosti patrné na některých záběrech, kde například padá návěstidlo. Trať je zatím vybavena mechanickými návěstidly, která ale budou zřejmě brzy nahrazena světelnými návěstidly.


DB a Vogtlandbahn nás nadchly hlavně vozidlovým parkem. Svezení jednotkou VT 642 - DESIRO je opravdu příjemné. Zpět do Prahy jsme jeli IC 153 Egrensis ve voze Bee a sedačky nám přišly horší než ve vlaku RE vedeným jednotkou 612 DB. Vřele Vám doporučujeme návštěvu Německa za použití jízdenky přátelství. Jen pro zajímavost, kdybychom nejeli na jízdenku přátelství, jízda po Německu by nás vyšla téměř na 30 EUR.


Karel Chýla Poslat mail autorovi | 15.7.2003 (17:53)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Karlovarský ČR Plzeňský Německo Bavorsko /Bayern

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko