..: Fotojízda s Kyklopem :..

KyklopOstrava - V sobotu 17.9. vyjel na trať 323 Ostrava - Valašské Meziříčí opravdu zvláštní vlak. Pod názvem "Fotojízda s kyklopem" vyrazila na trať souprava tažená lokomotivou T478.4068 a složená z patrové jednotky Btjo a celozeleného služebního vozu Ds. Největší lákadlo celé akce však bylo na konci soupravy - motorová lokomotiva T499.0002, kyklop. Tento neprovozní stroj se po několika letech opět objevil na trati, byť jen v závěsu vlaku.

Kolem sedmé hodny ranní se za vytrvalého deště začali na frýdlantském nástupišti Ostravského hlavního nádraží scházet první z asi třicítky fotografů, kteří byli přihlášeni na tuto akci. Po finálních přípravách na soupravě - mimo jiné upevnění řadových tabulek na T478 a nápisů ČSD na vozy - se přesně v 7.30 dal vlak do pohybu směrem na Frýdek-Místek.

V plánu akce bylo projet celou trať 323 až do Valašského Meziříčí a zpět. Po cestě bylo na této jistě malebné trati naplánováno několik fotozastávek, přičemž na své si přišli příznivci obou lokomotiv. V půli cesty, mezi Hostašovcemi a Valašským Meziříčím, organizátoři připravili překvapení pro všechny fotografy, a to jízdu T478.4068 a T499.0002 v "přípřeži". Další příjemné překvapení čekalo v depu Valašské Meziříčí, kde byli před halou naaranžováni 3 (ex)valašští brejlovci - 750 042, 750 293 a 753 279 (poslední dva jmenované stroje jsou dnes již bohužel neprovozní). Po cestě zpět se dočasně zlepšilo počasí a tak se využily všechny plánované fotozastávky. Krátce před šestou hodinou večerní se souprava s fotografy vrátila do stanice Ostrava hl.n.

Místa byla při cestě tam i zpět pečlivě naplánována tak, aby vždy alespoň jeden stroj (častěji samozřejmě kyklop, kvůli kterému se jelo) byl nasvícený; za dané situace na tom však příliš nesešlo, neboť počasí vytrvale sabotovalo veškeré snažení o pěkné fotky zataženou oblohou a po celé dopoledne i vytrvalým deštěm. I přesto však lze akci označit za velmi vydařenou, především díky výborné organizaci, výběru tratě a míst a fotogenické soupravě. Závěrem bych tedy chtěl poděkovat oběma organizátorům, Honzovi Šantrůčkovi a Petrovi Konečnému, za velmi povedenou jízdu.

Fotografie: autor


OndraJ | 20.9.2005 (0:48)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Moravskoslezský ČR Zlínský


  1 2      Zpráv na stránku:   
vvx
20.09.2005 (9:15)  
... 27 let je slušný nesmysl, někdy v roce 1994 jsme ho vezli z Nymburka na výstavu do Prahy. Zpět jel dokonce jako vlakový stroj na rychlíku. Jistý hodnostář v depu, který byl ostře proti, dostal poté fotografii pod sklo na stůl a slušně zuřil a aktéři celé srandy se bavili. Oni ti úředníčkové ČD jsou divní dodnes, nepochopili stále, že dráha již není strategický obor, jež je třeba střežit, nejlépe se samopalem v ruce, jako v Sajuzu.
Jinak také později jel do svého současného působiště ke kolegům ze SŽ Bohumín...
Brumla
20.09.2005 (8:47)  
Chybicka se vloudi. Nebyla to trojka, byla to ctyrka. Ten Brejlovec.
Co kyklopu chybi, aby vyjel vlastni silou?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko