..: ZelPage Reports :..

Red_icon, foto: Payus Poznal jsem a vím jistě, že ani nezapomenu na to, jak chutná atmosféra tohoto obřího srdce Anglie. O památkách se rozepisovat nebudu, o nich se rozepisují různí průvodci… Jen dodám, že jich spousta opravdu stojí za to vidět. Co je pro mě nezapomenutelným zážitkem, je Londýn v noci. Tepající osvětlené město, které žije každou uličkou a při mé první a moc doufám, že ne i poslední návštěvě, jsem se snažil do sebe vsáknout každou kapku jeho energie proudící v jeho uličkách. Pět dní, to je hrozně málo. Co se dá za pět dní stihnout?

Ilustrační obrázek Tak jsem do toho "portfoliáckého" mlýnku na maso přece jen vstoupil. Kdo jsem? Někdy sám nevím, ale vím, že jsem a jsem moc rád, že jsem. Má to být souhrn roku 2007. Na podobné šablony moc nejsem, tak proto si i tohle udělám „po svojemu“. Každý tady psal o úspěšnosti roku. Kde je ta hranice úspěšnosti? Na oplácávání svých vlastních ramen mě nikdy neužilo, protože jsou tady jiní fotografové s velkým "F". Přesto se pokusím sebe a ten "jiný pohled na věc" v souvislosti s železnicí aspoň trochu obhájit. Safra, kde je ta múza, která by to za mě napsala...nebo mě aspoň políbila?

Ilustrační obrázekTlumačov – Zatím neznámí pachatelé už dvakrát v letošním roce narušili bezpečnost a plynulost dopravy na železničním koridoru trati ČD 330. Zpoždění jednoho expresního a tří osobních vlaků způsobili tím, že násilně nadzdvihli spuštěnou závoru na železničním přejezdu ulic Dr. Ignáce Horníčka a Mánesova v Tlumačově.

22.11.2007 - 16:00 - Jedna zastávka, dvě jména

Ilustrační obrázekOstrava - Od 22. listopadu začala v centru Ostravy pro veřejnost fungovat nová zastávka, která zatím nese názvy dva, a to Ostrava-centrum a Ostrava-Stodolní. Od 1. změny jízdního řádu v březnu příštího roku se poté zastávka oficiálně přejmenuje na Ostrava-Stodolní. Moderním podchodem pod zastávkou se propojí blízké centrum města s mekkou zábavy na Ostravsku - Stodolní ulicí na jedné straně kolejí a s oblastí kolem Městské nemocnice Ostrava a protialkoholní záchytnou stanicí na straně druhé. Centrum Ostravy tak díky právě ukončené elektrizaci úseku trati č. 323 Ostrava hl.n. - Ostrava-Kunčice bude spojeno přímými vlaky mimo jiné i s dalším velkým městem regionu - Havířovem.

zdroj: DNES 22.11.2007 (Kraj Moravskoslezský)

Ilustrační fotoOstrava - Poslední dobou se v tisku i mezi veřejností začalo objevovat o dopravě v Moravskoslezském kraji až moc "ověřených" informací různého stupně důvěryhodnosti. Rozhodli jsme se proto položit otázky k této problematice osobě nejpovolanější, náměstkovi hejtmana Moravskoslezského kraje Pavolu Lukšovi.

Ilustrační fotoLondýn - V příštích dvou letech bude britská železniční společnost Network Rail (NR) investovat do železniční dopravy 2,44 miliardy liber. Vybudují se nové tratě a nová nástupiště, stávající nástupiště projdou výraznou modernizací. Dále NR plánují zvýšení rychlosti a kapacity vlaků.

Ilustrační obrázekPaříž - Hned den po rekordní jízdě francouzského rychlovlaku TGV státní dráhy SNCF přislíbily, že při obměně stárnoucí flotily souprav TGV bude jednat i s jinými výrobci vlaků. Kromě firmy Alstom, která TGV vyrábí, může tak nabídku na miliardový obchod předložit například i německý Siemens s vlaky ICE nebo kanadský Bombardier.

Ilustrační obrázekOlomouc - České dráhy chtějí v Olomouckém kraji do deseti let zmodernizovat všechny nádražní budovy ve městech s více než patnácti tisíci obyvateli. V projektu Živá nádraží se tak dočkají modernizace železniční stanice Šumperk, Jeseník, Uničov a Šternberk. Při těchto rekonstrukcích ČD spolupracují s daným městem, které se tak na projektu podílí samotnou úpravou přednádražního prostoru a přesunem autobusových nádraží či zastávek do bezprostřední blízkosti vlakového nádraží.

ŽelPage on-lineLondýn - V pátek večer v severozápadní Anglii vykolejila vlaková souprava Pendolino společnosti Virgin Trains(London - Glasgow) mezi městy Oxenholme a Tebay. Nehoda při rychlosti 152 km/h, kdy celá souprava sjela z kolejí a většina vozů se poté převrátila, si mezi cestujícími zatím vyžádala 1 oběť a 77 zraněných, z toho 5 těžce.

Vlaky jedoucí z jihu do Edinburghu a Glasgow ukončí svou jízdu ve stanici Lancaster. Vlaky jedoucí opačným směrem budou zastaveny v Lockerbie.

Ilustrační foto - tunel, DBChomutov/Praha - Během několika týdnů by měla být dokončena železniční přeložka Chomutov - Březno. Nyní se dodělávají závěrečné úpravy v téměř dvoukilometrovém tunelu skrz kopec Farářka u obce Březno a dle mluvčího dodavatelské firmy Metrostav se začnou již v průběhu tohoto týdne pokládat koleje Dále uvedl, že první vlak by měl přeložkou projet 1.4.2007.

3.2.2007 - 23:00 - Dráhy pojmenovaly další soupravu pendolino

Tomáš Berdych, ČDOstrava - České dráhy pojmenovaly další vlakovou soupravu řady 680 pendolino. Tentokrát si propůjčily jméno od českého tenisového reprezentanta Tomáše Berdycha a dvanáctý hráč světového žebříčku ATP je na ní zachycen v klasické tenisové momentce ze hry. Tomáš Berdych dnes v Ostravě soupravu s číslem 006 slavnostně pokřtil šampaňským. Nejedná se však o první pokřtěnou soupravu - tou se stala 5.10.2006 souprava s číslem 007, na které je umístěna velkoplošná portrétová fotografie zachycující Richarda Krajča, která doplňuje exteriér jednotky. České dráhy tak pokračují ve svém projektu "artvlaku", který je koncipován pro spoje kategorie SuperCity Pendolino. Kromě fotografií je ve vlacích SC Pendolino hlášení vlakového rozhlasu na příjezdu do Ostravy podbarveno hudbou skladby skupiny Kryštof Ostravaczech, při příjezdu do Prahy naopak začíná Vltavou od Bedřicha Smetany.

zdroj: ČTK, ČD

Ilustrační obrázekOstrava - Členové zastupitelstva města Ostravy se seznámili s realizací stavby nádraží ČD a přednádražního prostoru ve Svinově, která je společným zájmem města Ostravy, Moravskoslezského kraje a Českých drah. Nyní je dokončena 1. etapa projektu, která zahrnuje mj. rekonstrukci historické odbavovací budovy, její moderní přístavbu, autobusové zastávky a odstavné terminály.

Ilustrační obrázekOstrava - Na místě budoucí železniční zastávky s pracovním názvem Ostrava centrum už začly stavební práce. Hlavní příčina výstavby nové zastávky na trati 323 z Ostravy hl.n. do Frýdku-Místku je ta, že návštěvníci Ostravy to budou mít blíže od vlaku do centra města.

Ilustrační fotoBanská Bystrica - Špatné povětrnostní podmínky a zejména spadlé stromy komplikují vlakovou dopravu i na Slovensku. Od časného rána byla kvůli spadlým stromům zastavena a v 8:15 hod. opět obnovena železniční doprava mezi Zvolenem a Banskou Bystricí. Díky této kalamitě však vlaky nabraly velké zpoždění.

8.1.2007 - 0:00 - Nový most přes Dunaj spojí Bulharsko s Rumunskem

Ilustrační obrázekSofia - Bulharské ministerstvo dopravy vydalo prohlášení, že Bulharsko koncem ledna podepíše dlouho očekávanou dohodu s Rumunskem o výstavbě mostu přes řeku Dunaj, spojující bulharský přístav Vidin s rumunským městem Calafat. Dvoukilometrový most, který umožní železniční i silniční spojení mezi těmito zeměmi, je klíčovým prvkem evropského dopravního koridoru Dresden - Istanbul. Podle náměstkyně ministra dopravy Gospodinovové výběrové řízení ještě neskončilo, ale údajně s nabídkou kontraktu za 116 mil.€ uspěla španělská společnost Fomento de Construcciones y Contratas.

zdroj: Doprava.sk

1 2 3 4 5 ... 7 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:52
sets at 21:15