..: Články - Srbsko :..

6.5.2006 - 17:04 - Společnost ČMKS předala do Srbska již 10. lokomotivu ř.621

709.621 představená na MSV BrnoČeská Třebová - Na přelomu prvního a druhého čtvrtletí roku 2006 předala firma ČMKS holding zástupcům Srbských železnic (SŽ) v pořadí již 10. motorovou lokomotivu řady 621.1. V případě lokomotivy 621.110 se prozatím jedná o poslední vyrobenou lokomotivu této řady s tím, že v průběhu tohoto roku by se ještě měla uskutečnit dodávka dalších dvou lokomotiv. Na ně by pak měla navázat druhá desetikusová série, jejíž realizace se již připravuje.
Dodávka lokomotiv řady 621.1 je první významnou zakázkou HOLDINGU ČMKS na výrobu nových dvounápravových motorových lokomotiv. HOLDING ČMKS tak zúročuje své aktivity související s obnovou motorových lokomotiv v České republice. Projekční a konstrukční provedení lokomotivy bylo např. ohodnoceno tím, že první „srbská“ lokomotiva řady 709 – evid. čís. 621.101, která byla vystavena počátkem října 2005 na 47. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, zde získala v kategorii dopravních prostředků Zlatou medaili MSV 2005.

Zdroj : ČMKS

25.1.2006 - 20:14 - Za tragédii v Černé Hoře pravděpodobně může strojvůdce

chČerná Hora - Podle posledních zpráv z médií za železniční neštěstí v Černé Hoře pravděpodobně může strojvůdce vykolejeného vlaku. Podle vyšetřovatelů měl opustit své místo v kabině a dostatečně nezajistit brzdy kvůli nespecifikované opravě. To zřejmě způsobilo, že vlak se dal do pohybu.
V době nehody jel vlak rychlostí 150 kilometrů za hodinu. Vagóny vykolejily ještě v tunelu, kde narážely do jeho stěn. Za tunelem, kde se vlak pohyboval rychlostí 110 kilometrů za hodinu, se vykolejené vagóny zřítily ze srázu.
Strojvůdce, který byl se zraněními hospitalizován, je nyní v nemocnici v policejní vazbě.

Osobní vlak jedoucí z města Bjelo Polje do přístavu Bar po výjezdu z tunelu vykolejil v pondělí 23.1. u obce Bioce asi deset kilometrů severně od Podgorice. Souprava se zřítila do rokle, kterou protéká řeka Morača.
Nehoda si zatím vyžádala 44 obětí, na 200 lidí je zraněno. Více než polovina zraněných jsou děti.

Zdroj : iDnes.cz , Novinky.cz

Původní zpráva o nehodě :
23.1.2006 - 22:44 - V Černé Hoře spadl vlak do rokle ...
foto: Kurir

23.1.2006 - 22:44 - V Černé Hoře spadl vlak do rokle, při neštěstí zemřelo 40 lidí

NEHODAPodgorica - Údajně nejméně 39 lidí zahynulo při dnešním železničním neštěstí v Černé Hoře. Na mimořádné tiskové konferenci to oznámil místopředseda černohorské vlády Miroslav Ivanišević. Dalších více než 135 osob bylo podle něj zraněno. Mluvčí ministerstva vnitra událost označil za jednu z vůbec nejhorších nehod v historii země.

Na místo tragédie, kde ve večerních hodinách pracovalo na 300 záchranářů, se dostavili prezident Filip Vujanović a premiér Milo Djukanović.
Osobní vlak jedoucí z města Bijelo Polje do přístavu Bar kolem 16:00 SEČ vykolejil u obce Bioce zhruba deset kilometrů severně od Podgorice.
Bělehradský rozhlas B92 informoval, že vlak se zřítil do rokle hluboké 50 metrů, kterou protéká řeka Morača. Vagóny byly údajně plné cestujících; bylo mezi nimi mnoho dětí, které se vracely z lyžařské výpravy.
Mluvčí ministerstva vnitra Jusuf Kalamperović v televizi řekl, že dosavadní neoficiální výsledky vyšetřování naznačují, že příčinou tragické nehody bylo selhání brzdového systému vlaku.

Zdroj : České noviny (ČTK)

709 401-4 v České TřebovéČMKS - Začátkem měsíce září, několik dní po tom co se vrátila z úspěšné presentace u německé společnosti Vattenfall Europe Mining AG Spremberg na vlečce elektrárny Schwarze Pumpe, odjela lokomotiva 709.401-4 „Effishunter“ na jih Evropy. Konkrétně směřovala do Srbska a Černé hory, kde se dne 15.9. uskutečnila její presentace na srbských státních drahách (ŽTP Bělehrad).

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:08
zapadá v 17:25
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...