..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Ukrajina :..

Marganěc — 12. říjen 2010 se zapíše černým písmem do ho historie ukrajinské železniční dopravy. Autobus soukromého dopravce, jedoucí na lince z Margance do Nikopolu na jihovýchodě Ukrajiny, v Dněpropetrovské oblasti, dojel k železničnímu přejezdu, kde bylo v činnosti světelné a zvukové zařízení. Řidič zastavil před přejezdem, podle cestujících dokonce vystoupil, aby zkontroloval situaci. Dohlednost byla podle policie více než 700 m, tedy dostatečná k bezpečnému zastavení vlaku. Přestože signalizační zařízení bylo funkční a zakazovalo vjezd na trať, řidič se rozjel – i když pasažéři křičeli, ať zastaví. Strojvedoucí viděl autobus ze vzdálenosti cca 500 m a použil výstražnou sirénu. Tu však řidič autobusu zcela ignoroval. Čin řidiče měl fatální následky — vjel na přejezd v momentě, kdy se k němu bezprostředně blížila elektrická nákladní lokomotiva. Řidič se ještě snažil přeřadit rychlostní stupeň, což ale vedlo ke zhasnutí motoru. Následoval náraz lokomotivy do boku autobusu. Strojvedoucímu se podařilo na 75 km/h rozjetou lokomotivu řady VL8 zastavit až téměř 300 metrů po nárazu, a to i přesto, že v okamžiku, kdy si uvědomil, že může dojít ke střetu, použil rychlobrzdu.

Širokorozchodná 125.819-3 s nákladním vlakem na ŠRT Maťovce - Haniska, trať ŽSR 500, foto: Jiří Strnisko Maťovce — Kompletní zastavení provozu nákladních vlaků hrozí pohraniční přechodové stanici Maťovce na východním Slovensku. Tímto krokem pohrozily ukrajinské státní dráhy UZ po množících se podnětech strojvedoucích lvovského depa, podle kterých průjezdový rentgenový skener ve stanici Maťovce vážně ohrožuje jejich zdraví. Zařízení THSCAN RF 6010 bylo v pohraniční stanici instalováno těsně před vstupem Slovenska do Schengenského prostoru, aby bylo možné kontrolovat obsah nákladních vozů bez nutnosti jejich individuální prohlídky; ukrajinští strojvedoucí však tvrdí, že je skener ozařuje a způsobuje jim zdravotní potíže. Slovenská strana informace o údajné nebezpečnosti zařízení odmítá a aktuálně hledá cesty, jak dopravu strategických surovin po železnici zachovat bez výpadků.

17.7.2007 - 19:00 - Železniční nehoda na Ukrajině - unikl jedovatý plyn

Ilustrační obrázekKyjev – Největší katastrofa od Černobylu, tak politici pojmenovávají železniční nehodu, která se stala nedaleko ukrajinského města Lvov. Nákladní vlak převážel vysoce jedovatý žlutý fosfor, který se po nehodě vzňal. 20 lidí bylo zraněno. Jedná se především o hasiče, kteří se jedovatého plynu nadýchali, podle ministerstva obrany jsou však všichni mimo nebezpečí života. 800 obyvatel z okolí nehody se muselo vystěhovat. Plyn se rozšířil na území až 90 km2. Příčina nehody zatím není známa.

zdroj: Kurier

24.12.2006 - 23:00 - Sedm osob přišlo o život při požáru vagonu na Ukrajině

Ilustrační fotoCharkov - Sedm lidí přišlo o život a další člověk utrpěl zranění při požáru železničního vagonu na Ukrajině. Podle dostupných informací založil včera ve večerních hodinách požár opilý cestující. Plameny zachvátily poslední vůz rychlíkové soupravy, která byla vypravena z východoukrajinského Charkova. Hasičům se podařilo oheň zdolat po hodinovém úsilí.

zdroj: Aktuálně.cz

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:37
sets at 16:04