..: All news and reports - Vozidla - Španělsko :..

Talgo_RUS, foto: ??; www.parovoz.com Taškent — První ze dvou jednotek Talgo 250, pojmenovaných Afrosiyob, dorazila 22. července do uzbeckého hlavního města Taškentu. Stalo se tak rok a půl od podepsání kontraktu v hodnotě 38 milionů eur, přičemž polovinu financuje dopravce Uzbekistan Temir Yollari z vlastních zdrojů, zbytek pak jde ze státního fondu pro rozvoj. Druhá jednotka bude dodána v průběhu letošního září. Komfort dosahuje západoevropského standardu, cestující tedy nebudou ochuzeni o prémiovou (VIP), první ani ekonomickou třídu - součet míst dává číslo 257. Jedním z osmi vozů je pak dle dobrých mravů vůz jídelní. Obě jednotky budou zajišťovat expresní spojení Taškentu s 344 km vzdáleným Samarkandem a podle dopravce by jízdní doba neměla přesáhnout dvě hodiny. Z tohoto důvodu prochází část trati dodatečným zdvoukolejněním a rekonstrukcí na vyšší traťovou rychlost.

Velaro, zdroj: SiemensMadrid - Nejrychlejším sériově vyráběným vlakem již budou moci pasažéři brzy začít cestovat na 650 kilometrů dlouhé trati z Madridu do Barcelony. Díky provozní rychlosti 350 km/h zabere cestování mezi oběma městy těmito novými vysokorychlostními soupravami Velaro divize Transportní systémy společnosti Siemens jen 2:30 hod., zatímco dosud trvalo téměř čtyři hodiny. V minulém měsíci září dosáhla sériově vyráběná souprava Velaro — nástupce vlaků ICE 3, které provozuje DB — světového rekordu v hodnotě 404 km/h.

21.11.2006 - 22:33 - Přestavba AVE řady S100

Ilustrační fotoLa Sagra/Toledo – RENFE podrobí současných 18 vlaků AVE řady S100 technické přestavbě v celkové hodnotě 41,3 milionů €. AVE S100 byly pořízeny v roce 1992 pro nově vystavěnou trať z Madridu do Sevilly a za dobu své působnosti ujely více než 5 milion kilometrů (přepraveno bylo 37 milionů cestujících). Přestavba všech jendotek by měla být dokončena koncem roku 2008. K podobnému kroku sáhly i DB se svými jednotkami ICE 1 již v minulosti.

zdroj: Lok-Report

22.5.2006 - 20:59 - Talgo expanduje do Finska a Bosny

Ilustrační fotoŠpanělsko / Madrid - Společnost Talgo píše v tiskové zprávě, že vyrobí pro Finské dráhy 20 dvoupodlažních vozů, které by měly být nasazeny jako IC, za 40 milionů €. Vozy budou vyrobeny ve skandinávké pobočce Talgo Oy.
Ve zprávě se dále píše, že Bosna a Hercegovina přidělila společnosti zakázku na výrobu devíti souprav Talgo pendular. Celkem za 67,7 milionů €. V tomto případě budou soupravy vyrobeny ve Španělsku, 5 souprav bude pro denní provoz a zbytek pro noční. Všechny budou mít maximální rychlost 220 km/h.

Zdroj: www.altavelocidad.org a Foto: Talgo

Ilustrační fotoŠpanělsko - S120 začne jezdit mezi Madridem, Zaragozou a Barcelonou. RENFE tuto zprávu nepotvrzuje, ale ani nevyvrací. Jestli společnost potvrdí uvedení do komerčního provozu jednotky série 120 (rozchod UIC i 1620) ozančované jako Alaris na koridoru AVE Madrid -Zaragoza - Barcelona, tak to bude velmi brzy. Důvěryhodné zdroje naznačují datum 15.května 2006 nebo některý z následujících dnů.

Krefeld-Uerdingen - V červnu 2005 byl RENFE AVE předán první vlak typu Velaro-E od společnosti Siemens. Jednotka byla představena 25.7.2005 na tiskové konferenci v dílnách Siemensu v Krefeldu-Uerdingenu. Do provozu by měl být nasazen od ledna 2006, do té doby budou probíhat testovací jízdy. Na rozdíl od jednotky 403 Německých drah (DB) má Velaro-E zvýšenou maximální rychlost a výkon na 350 km/h, resp. 8800 kW, dále nové sběrače a modernější brzdy. Vozy jsou rozdělené do 3 kategorií (Club, Preferente, Turista) a všechny jsou vybaveny novou klimatizací až do teploty 50°C.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:22
sets at 20:54