..: All news and reports - Stavby a projekty - Řecko :..

31.10.2017 - 16:00 - Atény – Pireas elektricky

OSE 460, foto: Atomista Atény — Elektrizace desetikilometrového úseku Atény – Pireas byla slavnostně ukončena. 27. října projel po takřka městské trati v aténské aglomeraci první elektrický vlak, jednalo se o elektrickou jednotku Siemens Desiro, kterých mají řecké železnice pro zajištění provozu v aglomeracích okolo Atén a Soluně celkem dvacet. Pravidelný elektrický provoz do jednoho z nejvýznamnějších řeckých přístavů bude zahájen od prosince letošního roku, kdy dojde k prodloužení současných spojů severojižní trasy příměstské železnice Chalkida – Inoi – Atény – Pireas a opačně. Stavební práce byly zahájeny v roce 2015 a součástí byla mimo jiné elektrizace hlavního nádraží v Aténách, k jejímu dokončení došlo v létě letošního roku.

Zdroj: RailJournal

BDŽ 44 198, foto: Krasen Panev Soluň — Státy jihovýchodní Evropy byly vždy středem mezinárodní pozornosti kvůli své poloze mezi Evropou a Asií. Ve velké míře se to týká též železnic, které jsou jak důležitou součástí přepravního proudu západ-východ, tak dopravním prostředkem pro milióny cestujících v rámci regionu i mimo jeho hranice. Vstup Bulharska a Rumunska do EU před 7 lety zásadně neovlivnil mezinárodní trasy osobních vlaků v regionu. Rozhodující význam měla jen ekonomická krize v posledních letech, která pozdržela vznik nových spojů a v některých případech způsobila zrušení stávajících.

220.020-2, Rentis bridge/Athens, foto: BillG Athény/Moskva — Řecko, aby naplnilo své závazky vůči věřitelům – Mezinárodnímu měnovému fondu, Evropské centrální bance i Evropské unii – postupně zahajuje privatizaci mnohých státních firem. Přesto, že se předpokládalo, že se na privatizaci budou zejména podílet společnosti z Evropské unie, zdá se, že investice do Řecka přitečou z úplně jiných stran. Mezi privatizovanými podniky jsou řecké státní dráhy OSE, ale i společnost ROSCO, která zajišťuje údržbu kolejových vozidel a železničního zařízení. Dalším neméně zajímavým podnikem je pro některé investory přístav v Soluni.

Ilustracni obrazekAtény - Neuplynul ještě ani měsíc od skončení rozsáhlé výluky na příměstské železnici v Aténách a již v úterý 24.10. začala další výluka, která se dotkne většiny vlaků mířících na sever do Chalkidy a dále ve směru Soluň. Úplná výluka se týká úseku Atény - Pireus. Všechny vlaky z nebo do Pirea jsou ukončeny na aténském nádraží. Předpokládaný termín zahájení pravidelného provozu je 22.12.2006.

Atény - Z důvodu rozsáhlých prací na trati Pireus - Atény - Inoi - Soluň dochází k výraznějšímu omezení příměstské dopravy provozované společností Proastiakos od 6.9.2006.

2.10.2005 - 22:26 - První jízda po normálním rozchodu do Korintu

Křížení tratě s Korintským průplavemŘecko - Dne 26.9.2005 se uskutečnila první jízda osobního vlaku v úseku Atény - Korint po normálněrozchodné trati. Jízdy se zúčastnili pozvaní hosté včetně řeckého ministra dopravy Michalise Liapise.
Trať do Korintu je v současné době před dokončením, pravidelný provoz měl být zahájen již v minulém roce v září. Nyní jsou práce zpožděny o přibližně jeden rok, pravidelný provoz byl zahájen o den později - 27. 9. 2005.
Úsek Atény - Korint je součástí vysokorychlostní tratě která spojí hlavní město s významných přístavem Patra na západní části Peloponéského poloostrova. Celá síť řeckých VRT má být podle plánů dokončena v roce 2011.

Zdroj : Ergose

6.8.2005 - 14:19 - Výstavba železniční infrastruktury v Aténách - Omezení provozu

infoŘecko - Od pondělí 8. srpna 2005 budou zahájeny stavební práce na normáněrozchodné trati Pireus - Atény Tris Gefires - S.K.A. - Acharnes a a odbočky Atény Tris Gefires - Ano Liosia. Stavební práce se nejvíce dotknou tratě metrového rozchodu, která spojuje Atény a Peloponés. Všechny vlaky (dříve jedoucí z centra Atén) budou vypravovány ze stanice Agio Anargiri. Po dokončení bude uvedena do provozu nová normálněrozchodná "příměstská" železnice do 82 kilometrů vzdáleného Korintu.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:14
sets at 20:43