..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Itálie :..

Bari — Aktualizace 15. 7. v 9.45 — Dne 12. července v 11.30 h místního času se na jednokolejné trati mezi italskými pobřežními městy Bari a Barletta v úseku mezi stanicemi Corato a Andria, asi 7 km od stanice Andria, čelně střetly dvě čtyřvozové elektrické jednotky. Jak je vidět ze snímku italských hasičů, první dva vozy každé z jednotek jsou totálně zničené a zbytky rozházené po okolí. Trať se v daném úseku mírně „klikatí“ mezi sady, takže strojvedoucí mohli zaregistrovat protijedoucí vlak až na poslední chvíli. Maximální povolená rychlost je 100 km/h. Následky srážky jsou tragické. Podľa najnovších správ bol upravený počet obetí nehody, potvrdených bolo 23 mŕtvych a 52 zranených. Medzi potvrdenými obeťami sú napokon aj obaja rušňovodiči.

6.8.2010 - 16:27 - V Itálii vykolejil vlak

Neapol — Nedaleko od Neapole došlo dne 6. 8. 2010 v dopoledních hodinách k vykolejení regionálního vlaku Circumvesuviana. (Video společnosti Euronews.) Vlak směřující ze stanice San Giorgio na neapolské hlavní nádraží byl tvořený elektrickou jednotkou. Při průjezdu čtvrtí Gianturco (zhruba 400 metrů od neapolského hlavního nádraží), právě, když vjížděl do oblouku, však znenadání vykolejil a vrazil svou levou částí do zdi. V tu dobu se ve vlaku nacházelo 35 osob. Jeden člověk zemřel. Jednalo se o jedenasedmdesátiletého muže G. M., který při nehodě přišel o obě nohy a přes okamžitou pomoc záchranářů skonal v nemocnici. Dalších 30 cestujících je zraněno, z toho 13 těžce. Příčina nehody se vyšetřuje. Cestující poukazují na vysokou rychlost vlaku před vykolejením. Tuto možnost připouští i primátor Neapole Rosa Russo Jervolino. Jedná se o úsek, kde je rychlost omezena na 20 km/h, ale vlak jel pravděpodobně rychlostí 40 km/h. Není jasné, zda šlo o zdravotní indispozici strojvedoucího, i když ten podle očitého svědka z místa nehody bezprostřdně po havárii utekl, a nebo o technickou závadu na drážním vozidle.

Zdroj: České noviny/ČTK, Mediafax, La Gazzetta del Mezzogiorno

30.6.2009 - 12:21 - Výbuch vlaku převážejícího plyn v Itálii má na svědomí 16 obětí

Itálie — Nejméně třináct potvrzených obětí po explozi cisternového vlaku s propan-butanem si vyžádalo noční vlakové neštěstí v italském městě Viareggio. Zadní část 14vozového nákladního vlaku ze zatím nezjištěných přícin za jízdy vykolejila a dva kotlové vozy se vzňaly. K neštěstí došlo krátce před půlnocí, strojvedoucí vlaku ucítil asi 200 metrů za stanicí škubnutí, přičemž krátce potom zadní část soupravy vykolejila. Podle hasičů se unikající hořící plyn rozšířil na několik domků v okolí trati, kde se poté rozhořelo několik požárů. Pravděpodobnou příčinou je technická závada na trati nebo vlaku. Italský zpravodajský server TGCOM jako jednu z příčin uvedl zlomení osy jednoho vozu, který vykolejil a strhl z kolejí další. Na místě aktuálně probíhají vyprošťovací, záchranářské práce a odstraňování ostatních vozů. Provoz je na místě nehody zastaven.

Zdroje: iDNES.cz [fotografie, video], TGCOM, BBC news; námět: tony

28.11.2006 - 16:30 - Stávka na italských železnicích

Řím – Italské železnice (FS) oznámily, že od soboty 2. 12. 2006 (21:00) do neděle 3. 12. 2006 (21:00) vstoupí zaměstnanci do stávky. Je nutné počítat se zpožděním, či odřeknutím některých spojů.

zdroj: FS

30.8.2006 - 17:42 - Stávka zaměstnanců FS

FSPraha - Italské železnice (FS) oznamují, že zaměstnanci v celé síti FS vstoupí do stávky. Začátek stávky bude ve středu 6.září 2006 v 00:00 hod., ukončení stávky je plánováno na středu 6.září 2006 ve 24:00 hod. V termínu stávky je třeba počítat s odřeknutím vlaků na síti italských železnic, případně se zpožděním vlaků, jedoucích v době stávky a po ukončení stávky železničářů.

zdroj: ČD

Praha - Podle informací Italských železnic (FS) byla na 21. července ohlášena generální stávka v době od 9:00 do 17:00.

19.6.2006 - 17:42 - Další stávka železničářů v Itálii

BleskovkaŘím - Stávka zaměstnanců Italských drah (FS) bude probíhat od 20.6. (21:00 hod.) do 21.6.2006 (21:00 hod.). Cestující z/do Itálie musí počítat se zpožděním i odřeknutím vlakových spojů jak ve vnitrostátní, tak mezistátní dopravě.

Zdroj: Tisková zpráva DB

PozorŘím - Aktualizováno 5.5.2006 - Není měsíc, kdy by neprobíhala v Itálii stávka na železnici. Další v pořadí proběhne od pátku 5.5.2006 21 hod. do soboty 6.5.2006 21 hod. Cestující musí počítat se zpožděním i odřeknutím vlaků. Upozornění se týká jak vnitrostátní, tak mezistátní přepravy. Stávkou nebudou dotčeny spoje Cisalpino, které budou nahrazeny po dobu stávky autobusy.

Ilustrační foto

Kodaň - Na dánských železnicích (DSB) došlo z důvodu sesunu náspu na trati mezi stanicemi Fredericia – Aarhus k přerušení dopravy. K plnému obnovení provozu na tomto úseku DSB dojde dne 23.dubna 2006, do této doby budou vlaky EC 370 a EC 371 (Praha - Aarhus a zpět) ukončeny ve stanicích Hamburk Hbf nebo Padborg.

Budapešť - Od 17.dubna 2006 je na maďarských železnicích (MÁV) z důvodu povodňové situace (rozvodnění řeky Tisza) omezena doprava na těchto úsecích:

4.4.2006 - 20:41 - Železničáři budou stávkovat v Itálii

StávkaŘím - Zaměstnanci společnosti FS budou ve středu 5.4.2006 stávkovat v době od 10 do 17 hodin. Stávka se dotkne jak vnitrostátních, tak mezistátních vlaků. Zítra ráno naopak skončí stávka francouzských železničářů. Pro obě země, Itálii i Francii, jsou stávky na železnici běžné několikrát do roka. Přímé spojení s Francií Česko nemá, do Itálie jezdí pouze přímý lehátkový vůz na trase Praha - Venezia.

Zdroj: Tisková zpráva DB AG

27.1.2006 - 23:20 - Sněžení ochromilo železnici ve Švýcarsku a Itálii

sbbBern - Silné sněžení zasáhlo severní Itálii a jih Švýcarska. Nákladní doprava je silně ochromena. Mezistátní osobní vlaky z Itálie do Švýcarska jezdí s velkým zpožděním jak přes Gotthard, tak přes Simplon. Zpoždění nabírají regionální vlaky na jihu Švýcarska. Odřeknuty jsou vybrané vlaky IR z Basileje do Locarna, které svou jízdu končí v Bellinzoně. Vlaky Cisalpino, EC a IC zastavují kromě obyvklých míst také na regionálních zastávkách a nádražích.

Před cestou do severní Itálie varuje i české ministerstvo zahraničních věcí. Doprava je paralyzována nejen na železnici, ale i na silnicích, kde se tvoří dlouhé kolony aut, zcela uzavřeno je i letiště v Janově a Bergamu.

Zdroj a foto: Tisková zpráva SBB

25.1.2006 - 20:46 - Stávka na italských železnicích

fsŘím - Na základě sdělení Italských železnic bude personál společnosti FS stávkovat od čtvrtka 26.1.2006 21:00 hod. do pátku 27.1.2006 21:00 hod. Během jednodenní stávky musí cestující počítat s častými zpožděními a se zrušením vybraných vlaků.

Zdroj: Tisková zpráva FS

21.12.2005 - 10:43 - V italském vlaku byl objeven škorpión

Řím - Podle článku „Spiegel Online“ byla jedna studentka ve vlaku do Milana bodnuta škorpiónem. Další spolucestující zvíře chytili a vyfotografovali jako důkaz. Mladá žena cítila po píchnutí značnou nevolnost a v další stanici byla přepravena do nemocnice. Podle italských drah musel toto teplomilné zvířátko někdo do vlaku nasadit.

Zdroj: Bahnnews, Foto: Trenitalia

20.12.2005 - 17:55 - V Itálii se srazily dva regionální vlaky

NehodaItálie / Řím - Italští záchranáři zasahují jižně od Říma u srážky dvou regionálních vlaků. Nehoda se stala ve stanici ve městě Roccasecca. Podle prvních informací bylo zraněno nejméně 30 lidí, z toho čtyři těžce.

Regionální vlak jedoucí z Říma do Caserty se srazil se soupravou, která stála ve stanici Roccasecca. Několik vagónů vykolejilo, náraz je vymrštil a skončily na střeše stojícího vlaku.
Třicet lidí je zraněných, čtyři z nich jsou v kritickém stavu. Na místě je policie a profesionální i dobrovolní hasiči. Nedaleko místa neštěstí přistál vrtulník, aby přepravil zraněné do nemocnice.
Podle hasičů je situace vážná, cestující jsou zaklíněni mezi plechy a vyprošťování bude trvat ještě dlouho. Zatím nejsou hlášeni mrtví, nicméně tuto možnost vyloučit nelze.
Trať je uzavřená. Nehodu zavinila zřejmě porucha výhybky na vjezdu do stanice. Podle prvních informací s ní byly problémy už od včerejšího rána.

Zdroj : Článek na iDnes.cz

9.12.2005 - 21:22 - Další stávka v Itálii

cisŘím - Podle dosavadních informací budou italští železničáři již po několikáté v letošním roce a poprvé v novém jízdním řádu v pondělí 12.12.2005 stávkovat. Stávka proběhne od 9 do 17 hodin. Paradoxem je, že od neděle 11.12.2005 začne mezinárodní vlaky mezi Švýcarskem a Itálií provozovat dceřiná společnost SBB a Trenitalia CISALPINO AG. Hned druhý den od zahájení provozování vlaků bude společnost nucena zajistit náhradní autobusovou dopravu pro cestující s mezinárodní jízdenkou. V Itálii musí navíc cestující počítat s četnými zpožděními a rušením vlakových spojů.

Zdroj: Tisková zpráva DB a SBB, Foto: Archiv ŽelPage

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:53
sets at 21:15