..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Francie :..

14.11.2015 - 23:57 - TGV na zkušební jízdě vykolejilo

TGVŠtrasburk/Eckwersheim — Den po útocích v Paříži se dnes ve Franici bohužel událo železniční neštěstí. V sobotu 14. listopadu došlo po poledni k vykolejení rychlovlaku TGV na druhé větvi vysokorychlostní železniční tratě z Paříže do Štrasburku, poblíž města Eckwersheim. Ačkoliv se jednalo o zkušební jízdu, ve vlaku bylo 49 techniků, přičemž 10 z nich zemřelo a dalších 32 se zranilo. Příčinou tohoto vykolejení je zřejmě vysoká rychlost.

Zdroj: Le Parisien

Vykolejení motorové jednotky na horské úzkorozchodné trati v Provence, Saint-Benoit 8.2.2014, foto: Grégory Leclerc / exkluzivní foto Nice MatinNice/Annot — Závěrečný účet železničního neštěstí, jež se v sobotu dopoledne odehrálo na úzkorozchodné trati nedaleko města Saint-Benoit v jihofrancouzské provincii Provence, čítá dvě oběti na životech a celkem devět zraněných z celkového počtu 34 cestujících na palubě. K neštěstí došlo v relativně izolovaném horském úseku 151 km dlouhé trati spojující letovisko Nice s městem Digne-les-Bains, když na projíždějící vlak společnosti Veolia dopadla ze svahu skála o hmotnosti přibližně dvaceti tun. V důsledku prudkého nárazu došlo k vykolejení dvoudílné motorové jednotky řady X800, přičemž zasažený díl zůstal viset ze svahu. Teprve koncem ledna letošního roku přitom proběhla na trati technická kontrola, která ovšem na železničním tělese ani v jeho okolí neshledala žádné nedostatky. Neštěstím se teď bude zabývat francouzský Úřad pro vyšetřování nehod (BEA), zatímco provoz na převážně turistickém úseku zůstává přerušen.

12.7.2013 - 19:32 - Železniční neštěstí ve Francii

Bretigny-sur-Orge — Sedmivozový vlak jedoucí z Paříže do 350 km vzdáleného města Limoges vykolejil na nádraží ve městě Bretigny-sur-Orge, které se nachází asi 40 km od začátku trasy vlaku. Vlak do stanice přijel, zatím z neznámého důvodu, vysokou rychlostí. Vlak se podle prvotních informací z neznámého důvodu rozpojil, čtyři ze sedmi vozů skončily bokem na nástupišti.

První zprávy zatím hovoří o osmi obětech tohoto vlakového neštěstí. Mnoho cestujících je ještě stále ve vlaku a tak přesné informace o počtu mrtvých zatím nejsou, bohužel, konečné. Počet zraněných zatím není možno ani odhadnout. Doprava je v místě zastavena.

Aktualizace 22:30

Vlak SNCF Intercité Téoz 3657 z pařížského nádraží Austerlitz do města Limoges v 17:15 vjížděl do nádraží podle svědků vysokou rychlostí. Na začátku nástupiště došlo k roztržení vlaku. Přední část vlaku, lokomotiva a tři vozy, pokračovala dál, zbylé čtyři vozy vlaku pak skončily na nástupišti, které vážně poškodily.

Podle nově zveřejněných informací je potvrzeno nejméně šest mrtvých a desítky zraněných. Těžce zraněných osob je minimálně 22, v ohrožení života je 9 cestujících.

Fotografie z místa nehody lze najít na webu francouzského internetového deníku Le Parisien.

Další podrobnosti zjišťujeme a budeme nadále informovat.

Zdroj: iDNES.cz

Logo SNCF, foto: SNCF Doplněno - Dijon - Podle informací našeho čtenáře ve Francii odbory národního železničního dopravce SNCF připravují další stávku, jež by měla začít dnes večer ve 20:00. Vlaky se zastaví až do středečního rána, kdy by měl být v 8 hodin provoz zase obnoven. Vedení francouzských drah již dnes kolem poledne vydalo oficiální upozornění pro cestující i s odkazem na informace o jednotlivých spojích. Narušení provozu postihne všechny sektory osobní železniční dopravy, relativně nejmenší dopad bude mít na mezinárodní spoje do Německa a Belgie. S výrazně redukovanými spoji mohou naopak počítat cestující v regionální dopravě, zejména v síti Transilien, která zajišťuje rychlé železniční spojení v metropolitní oblasti Île-de-France. Odbory stávku odůvodňují neshodou kroků vlády a vedení SNCF s jejich představou opatření proti dopadům světové hospodářské krize. Podle deníku Le Figaro se jedná zejména o rušení pracovních míst na železnici a rozhodnutí nezvyšovat minimální mzdu.

Ilustrační obrázekCalais - Ve čtvrtek kolem 15.00 SELČ zachvátil požár soupravu vlaku RORO v tunelu pod kanálem La Manche, který spojuje Británii a Francii. Záchranáři museli evakuovat 32 lidí, z nichž 14 utrpělo lehčí zranění, převážně přiotrávení kouřem. Oheň byl zaznamenán 11 km před výjezdem na francouzské straně, tedy přibližně ve čtyřech pětinách podpovrchové trasy. Přestože se hasičům z oblasti Calais povedlo požár dostat pod kontrolu ještě v odpoledních hodinách, tunel zřejmě zůstane obousměrně uzavřen pro veškerou dopravu. Tisíce cestujících pravidelných spojů mezi Londýnem, Paříží a Bruselem tak uvízly na nádražích, zatímco u nákladních terminálů se vytvořily kolony čekajících kamionů. Nebudou-li zjištěny další komplikace, vrátí se do Eurotunelu vlaky v průběhu pátku.

Paříž - Vlak TGV jedoucí z Paříže do Ženevy srazil kolem 9:30 na přejezdu u města Bourg-en-Bresse kamión převážející nadrozměrný náklad. Nehoda si vyžádala jednoho mrtvého - řidiče kamionu a desítky zraněných ve vlaku, který po střetu vykolejil. Ke kolizi došlo v přibližně stošedesátikilometrové rychlosti a strojvedoucí se pravděpodobně pokoušel vlak zabrzdit rychlobrzdou.

Ilustrační obrázekFrancie - V úterý ve 20:00 vyhlásili francouzští železničáři ve veřejné dopravě časově neomezenou stávku. Poté se k nim přidali zaměstnanci státních plynáren a sektoru energetiky, dnes zaměstnanci pařížského metra a autobusoví dopravci. Vlaků, kterých se stávka nedotkla, je málo. Například společnost Eurostar ujistila, že její stěžejní linka Lonýn St. Pancras do Paříže omezena nebude. Ze 700 vlaků TGV je v provozu pouze 90, metro v Paříži "ve většině případů" také jezdit nebude.

Paříž, Francie - Při nehodě francouzského příměstského vlaku RER bylo v Paříži lehce zraněno nejméně 71 cestujících, z nichž 58 bylo hospitalizováno v nemocnicích metropole. Vlak prý při příjezdu na francouzské nádraží Gare de l'Est narazil do koncových zarážek. S odvoláním na mluvčího francouzských drah o tom informovala agentura AFP.

24.12.2006 - 22:55 - Eurotunnelu hrozí útok teroristů

Eurotunnel Londýn - Tunel pod kanálem La Manche spojující Velkou Británii s Francií by se mohl státem terčem islámských teroristů. Ti se měli podle francouzských a britských tajných služeb snažit způsobit co největší krveprolití, které by se v nejhorším případě mělo přiblížit tomu newyorskému ze září 2001. Britské bezpečnostní služby jsou v pohotovosti po celou dobu vánočních svátků. Podle francouzských zdrojů byl útok dáván dohromady v Pákistánu. Atentátníky by měli být Angličané s pákistánskými kořeny. Podle americké tajné služby je hrozba útoku nebetyčně vysoká.

EurostarTunel pod kanálem La Manche je se svou délkou 50,5 km druhým nejdelším železničním tunelem na světě. Tunel se skládá ze dvou jednokolejných železničních tunelů a jednoho tunelu služebního. Slavnostně byl otevřen 6.5.1994. V současné době jezdí Eurotunnelem spoje Eurostar a kyvadlové vlaky mezi terminály ve Folkestone a Coquelles.

zdroj: Novinky.cz

23.12.2006 - 10:36 - O 15% více rezervací Eurostaru díky mlze nad Londýnem

EurostarLondýn - Tisíce cestujících uvízly na londýnském letišti Heathrow. Silná mlha značně komplikuje řízení letového provozu, což vede k rušení letů a mnohahodinovým zpoždědním. Této situace se snaží využít železniční dopravci. Společnost Virgin Trains, která zajišťuje vlakové spojení Londýna se Skotskem, zajistila na svých spojích dodatečných 4.800 míst kvůli rekordní poptávce. Společnost Eurostar, která provozuje vysokorychlostní vlaky z Londýna do Paříže a Bruselu zaznamenala o 15% více rezervací. V pátek byly všechny vlaky z Anglie na kontinent vyprodány, v sobotu se očekává podobná situace. Jednotky Eurostar přitom mají kapacitu 544 míst ve 2. třídě a 206 míst v 1. třídě. Denně vypraví Eurostar až 16 vlaků do Paříže a 10 vlaků do Bruselu.

zdroj: Google News, Eurostar

6.11.2006 - 17:32 - Ve Francii proběhne stávka železničářů

StručněPaříž - Od úterý 7.11.2006 20:00 hod. do čtvrtku 9.11.2006 8:00 hod. budou stávkovat zaměstnanci SNCF. Cestující musí počítat se zpožděním vlaků i se zrušením vybraných spojů. Stávka neohrozí provoz vlaků TGV na trasách Curych - Bern - Paříž a Lausanne - Vallorbe - Paříž. Naopak nepojedou spoje TGV mezi Ženevou a Paříží či noční vlak Pau Cassals na trase z Curychu do Barcelony, který tentokrát nebude nahrazen ani autobusy.

zdroj: Tisková zpráva SBB

27.10.2006 - 22:02 - V porouchaném TGV zůstalo 800 cestujících

TGVPaříž - Ve čtvrtek 26.10.2006 zůstalo v porouchané soupravě TGV uvězněno na 6 hodin více než 800 zákazníků společnosti SNCF. Vlak mířil z francouzského Perpignanu do Bruselu. V Montpellieri se spojily dvě soupravy a k technické poruše došlo okolo 18. hod. blízko města Saint Florentin. Ve všech 16 vozech byla tma a nefungovala klimatizace, teplota ve vozech dosahovala asi 40°C. Po více než pěti hodinách přijel náhradní vlak, do kterého přestoupili cestující. Z místa nehody odjelo TGV okolo půlnoci, přičemž plánovaný příjezd do Bruselu je krátce před půl devátou večer.

zdroj: Sme.sk

FretThionville - Dnes dopoledne (11:45 hod.) došlo na trati Luxembourg - Thionville necelý kilometr od lucemburské hranice ke srážce dvou vlaků. Osobní vlak z Lucemburku do Nancy čelně narazil políž obce Zoufftgen do nákladního vlaku v opačném směru. Neštěstí si vyžádalo nejméně 13 mrtvých (10 cestujících, 1 dělník na trati a 2 strojvedoucí) a desítky zraněných. Mezi mrtvými jsou oba strojvůdci. Na místě zasahovalo více než 100 příslušníků záchraných složek jak z Francie tak z Lucemburska

19.4.2006 - 22:16 - Ve Francii našli bombu na kolejích

bombaFrancie / Paříž - Na železniční trati mezi Paříží a Nantes se našla podomácku vyrobená bomba, která byla dost účinná na to, aby mohla vykolejit vlak. Případ vyšetřuje francouzská protiteroristická jednotka.

Zdroj : Novinky.cz

3.4.2006 - 21:49 - Zaměstnanci SNCF stávkují

SNCFPaříž - Poslední stávka francouzských železničářů proběhla 27.-29.3.2006. Od dnešní 20. hod. do středy 5.4. 8:00 hod. stávkují zaměstnanci SNCF znovu. Stávka se netýká spojů TGV Zürich - Bern - Paris a NZ Pau Casals Zürich - Barcelona. U ostatních spojů musí cestující počítat se zpožděními i rušením vlaků.

Zdroj: Tisková zpráva SBB

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:55
sets at 20:15