..: All news and reports - Tarify - Slovensko (celé) :..

Barónka pod Lomnickým Štítom, apríl 2009, foto: Bea ŽeltvayováBratislava  — Podobne ako po minulé roky, aj toto leto ponúkne slovenský národný železničný dopravca zvýhodnené sieťové lístky pre držiteľov jeho vernostných kariet a študentských preukazov. Univerzálny lístok Slovak platí vždy 31 dní, najviac však do 31. augusta 2014 (lístok zakúpený po 1. auguste bude mať skrátenú platnosť) na neobmedzené cestovanie vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko, pričom použitie vlakov EuroCity je bez príplatku. Do vlakov InterCity si však bude nutné zakúpiť rezerváciu, pričom dopravca zatiaľ nezverejnil detaily týkajúce sa jej ceny.

VT643.09 RegioJet, Dunajská Streda, 31. 1. 2012, foto: Juraj Kováč Bratislava/Dunajská Streda — Železniční dopravce RegioJet v úterý 31. ledna 2012 představil novinářům a pozvaným hostům jak motorové jednotky Bombardier Talent, tak tarifní nabídku, které nabídne cestujícím od 4. března v osobních vlacích mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem. Provoz na této lince zajistí na základě devítileté smlouvy o závazku veřejné služby, kterou uzavřeli začátkem roku 2011. Novinkou bude taktový jízdní řád se základním intervalem 1 hodina mezi Bratislavou a Dunajskou Stredou, resp. 2 hodiny mezi Bratislavou a Komárnem. Ve špičkových časech budou navíc vedeny posilové zrychlené spoje mezi Bratislavou-Novým Mestom a Dunajskou Stredou.

9.6.2011 - 22:00 - Lidlenky opět na scéně a nově i na Slovensku

ČD NET LIDL, foto: Matouš Danielka Praha/Bratislava — Obchodní řetězec LIDL (Česko) nabídne, jako již několikrát, ve spolupráci s Českými drahami poukázky na jízdenku ČD NET LIDL za cenu 199 korun, které bude možno vyměnit na pokladnách a ve vlacích Českých drah za síťové jízdenky ČD Net platné 3., 4. nebo 5. července. Poukázky lze zakoupit na prodejnách LIDL od pondělí 13. června do 4. července a nebo do vyprodání kontingentu, který čítá celkem 20.000 poukázek. Podobnou nabídku poprvé získají cestující také u Slovenského dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), který nabídne s obchodním řetězcem LIDL (Slovensko) ve stejné dny, jako české poukázky, síťové jízdenky VLAK A LIDL za cenu 5,99 eur. Na ty bude možno cestovat ve státní svátek 5. července. Takto zakoupené jízdenky nebude třeba za nic vyměňovat a cestující s nimi budou moci cestovat po tratích ŽSR, TEŽ, OŽ a TREŽ ve všech vlacích ve vozech druhé třídy.

Zdroj: České dráhy, LIDL Slovensko

MS 2011 a ZSSK Bratislava — V neděli 15. května vypraví České Dráhy posilu na zápas o bronzové místo na mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku. Vlak EC 273 Jaroslav Hašek bude posílen o pět přímých vozů, které budou z bratislavského hlavního nádraží pokračovat jako zvláštní vlak do stanice Bratislava-Nové Mesto poblíž hokejové haly, kde v 16 hodin začne utkání mezi českým a ruským týmem. Tyto vozy budou řazeny na konci soupravy, jejíž pravidelná část bude standardně pokračovat dále ve své trase do Budapešti. Týchž pět vozů bude po skončení hokejového utkání vypraveno jako zvláštní expres zpět do Prahy. Odjezd je plánován na 20.14, v případě potřeby bude vlak vypraven později s ohledem na konec zápasu. Příjezd do Prahy je stanoven na půl druhou ráno, na českém území je vlak v celé trase určen pouze pro výstup cestujících, může být proto veden i s náskokem oproti plánovanému jízdnímu řádu.

Vlk Gooly - maskot MS 2011 Slovensko, foto: IIHFBratislava — Návštěvníkům zítřejšího hokejového utkání české reprezentace a Finskem vycházejí vstříc České dráhy a Železničná spoločnosť Slovensko vypravením dvojice posilových vlaků do/z Bratislavy. Úlohu hokejového vlaku s kapacitou 300 míst zastane posílená souprava IC 571 Zdeněk Fibich, s odjezdem z Prahy ve 12.39. Ta bude z Břeclavi pokračovat jako R 1. nsl. 171 přes Kúty, Malacky a bratislavskou hlavní stanici až na nádraží Nové Mesto, vzdálené několik minut chůze od stadionu. Odjezd návratového spoje R 1. nsl. 476 je předběžně plánován na 23.43; čas ovšem bude upraven podle reálného konce utkání. Při své cestě zpět po stejné trase vlak zastaví také v Kolíně a ve stanici Praha–Libeň. Počítejte s tím, že uvedené časy jsou orientační, vlak může jet s náskokem, odjezdy ze stanic budou vždy ihned po výstupu cestujících. V úseku Břeclav – Praha je vlak určen jen pro výstup.

ÖBB SommerTicket 2010, foto: Richard Weber Bratislava — Podobne ako minulé leto, aj v tomto roku majú záujemcovia o cestovanie vlakom možnosť využiť zvýhodnené sezónne sieťové lístky na Slovensku a v Rakúsku. Zatiaľ čo sieťové doklady ZSSK sa budú ponúkať v troch variantoch pre všetky vekové skupiny zákazníkov, rakúske železnice už tradične ponúknu svoj Sommerticket pre mládež do 26 rokov. Obe akcie bude možné využiť od 3. 7. do 12. 9. 2010 – slovenskú počas jedného mesiaca, rakúsku na celú dobu platnosti ponuky. Odlišné sú aj podmienky pre získanie dokladu: u ZSSK je to niektorá zo zákazníckych kariet dopravcu, u ÖBB ľubovoľný preukaz s medzinárodnou zľavou RailPlus.

Bratislava — Rovnako ako Rakúske spolkové železnice, aj Železničná spoločnosť Slovensko tento rok ponúka v mesiacoch júl a august zvýhodnené mesačné sieťové lístky. Ponuku môže využiť každý držiteľ kariet Junior RailPlus EURO<26, Klasik RailPlus a Senior RailPlus, vydávaných ZSSK. Letné cestovné doklady je možné zakúpiť v ktorejkoľvek pokladnici so systémom iKVC. Sieťový lístok platí 31 dní (maximálne však do 31. augusta 2009, 24:00) vo všetkých vlakoch na Slovensku, vrátane TEŽ, TREŽ a .

Německé Ländertickety, zdroj: DBPraha - Každý železniční cestovatel by rád vlastnil síťovou jízdenku, se kterou by se nemusel podrobně starat kam, v kolika lidech a kterým směrem se vydá. Pokud se nerozhodne zrovna pro kariéru železničáře, má v tomto ohledu jen omezený počet možností. S myšlenkou dát cestujícímu pomyslnou "plnou nádrž" na jeho víkendové výlety přišla německá železnice DB v roce 1995. Dnes již legendární "Schönes Wochenende Ticket" (SWT), který původně na oba dny víkendu stál pouhých 15 marek, měl jednoduché cíle. Přesvědčit malé skupiny cestujících, typicky rodiny, aby auto nechali doma a přitom se nevzdávali možnosti změnit podle potřeby plán a vyřešit problém s regionálními vlaky, které o víkendech jezdily prázdné a objednatelé zvažovali jejich další dotování.

Ilustrační obrázekBratislava - ZSSK upraví od 1.3.2007 tarifní podmínky, které nabídnou cestujícím nejen výhodnější slevy a produkty, ale i jednodušší cestování vlakem. Ve všech vlacích osobní dopravy se ruší rychlíkový příplatek, který bude rozpuštěn do cen obyčejného jízdného. Cena příplatku ve vlacích IC/EC/SC bude shodná jak v 1., tak ve 2. vozové třídě. Nově budou moci studenti cestovat ve všech vlacích se slevou 50% bez omezení a se síťovými jízdenkami získají slevu 60% na 2 tratích (1 do sídla školy a druhá podle vlastního uvážení).

Ilustrační obrázekBratislava - Od 1.1.2007 začaly na Slovensku platit 2 speciální akce ZSSK. Tou první je možnost cestování ve vlacích 1. třídou v den narozenin bez doplatku na jízdenku, která platí ve 2. třídě. Tou druhou je zlevnění jízdenek mezi Bratislavou a Banskou Bystricí, kde byla zavedena relační sleva. Další změnou je pozastavení provozu linky 155 v Bratislavě až do 8.1.2007.

ZSSKBratislava - Od 1.1.2007 připravují ZSSK zajímavou akci pro cestující. Všichni, kdo se rozhodnou cestovat vlakem v den svých narozenin, mohou cestovat 1. třídou bez doplatku za cenu jízdenky, která je platná ve 2. vozové třídě. Tuto nabídku lze využít ve všech kategoriích vlaků. Cestující je povinen předložit průkaz totožnosti pro ověření data narození.

zdroj: ZSSK

Personál SC, ČDPraha - Za 36 hodin vyjede první vlak kategorie SuperCity s cestujícími na palubě ze zahraničí do Prahy. Ani 1,5 dne před zahájením provozu vlaků pendolino do zahraničí si cestující nemohou zakupovat všechny typy jízdenek a místenek podle ČD na jejich nejúspěšnější produkt. České dráhy pravděpodobně podcenily přípravy na zavádění nového tarifního systému (ceny místenek, SC ze/do zahraničí apod.). Dnes nebylo možné ještě v 15 hod. zakoupit místenky Rail+ na vlak SC 72 J. G. Mendel z Brna do Prahy na neděli 10.12. Stejný problém se vyskytl i u ostravských pendolin, kde bylo možné zakupovat buď jízdenky s jízdným SuperCity a nebo místenku výhradně za 200 Kč (za 86 Kč s In-Junior/Rail+ to možné nebylo). Naopak místenka na spoj SC 134 Slovenská strela byla volně k dostání i za zvýhodněnou cenu. Stejné problémy panovaly jak ve Wasteels, tak na hlavním i Masarykově nádraží.

SC pendolino v Brně?

"Vážený pane, co by dělalo SuperCity v Brně? To jezdí jen do Ostravy. Vy asi myslíte écéčko! Abych Vám ale mohla dát místenku, musíte mi říct přesné číslo vlaku i čas odjezdu", řekla pokladní (UŽST Praha hl. n., číslo je redakci známo) jednomu z cestujících na Masarykově nádraží. Velké zmatky a řadu nesmyslných informací obdrželi zákazníci drah i na hlavním nádraží, kde začínají přípravy na stavební práce v dolní části nové budovy. "Oni to do systému vloží až v neděli. Tohle se v předprodeji koupit nedá. A na nějakej Rail Plus nevím, že by byla sleva k místence," řekla jedna z pokladních na hlavním nádraží.

Wasteels - záruka kvality

Ilustrační foto, ČDJednoznačně nejlepší a nejkvalitnější informace podali dnes v odpoledních hodinách v prodejně Wasteels na pražském hlavním nádraží. Zde uměli vystavit jak místenku na SC ze Slovenska do Prahy, tak byli informováni i o tom, že vlaky SC začnou jezdit i do Bratislavy a Vídně. Přes veškerou snahu se ani zde nepodařilo zakoupit zvýhodněné místenky s Rail+ za 86 Kč (ke čtvrtletním síťovým jízdenkám). Program nabízel výhradně místenky za 200 korun. Naopak zatím je stále možné zakupovat místenky i pro mezistátní vlaky za 30 Kč. Tato možnost skončí pro ty, kdo nejsou vlastníky zákaznických karet ČD a i na vnitrostátním úseku zaplatí v mezistátním vlaku 86 Kč (např. místenka v EC Praha mezi Prahou a Olomoucí přijde zákazníka bez slevové karty na 86 Kč a k tomu navíc zaplatí příplatek ve výši 60 Kč).

Zvýhodněné jízdenky do Vídně

680Zvýhodněná cenová nabídka pro cesty mezi Prahou a Vídní ve spojích SC je stanovena na 593 Kč (kontingentní jízdenka). Tato cena je určena pro prvních 10 cestujících v každém ze 4 spojů mezi Českem a Rakouskem. Ostatní cestující zaplatí běžné jízdné 836 Kč a 200 Kč za místenku (1.036 Kč) v jednom směru. Naopak prokáže-li se cestující slevou např. In-Junior (na jízdenkách nadále uvedeno Junior pas) zaplatí za jízdenku s místenkou ještě o 11 korun méně, než je zvýhodněná tarifní nabídka (tj. 496 + 86 = 582 Kč) bez dalších omezení.

O prvním dni provozu vlaků kategorie SuperCity, které se vydají od 10.12. nejen do Ostravy, ale i do Bratislavy a Vídně, přinese ŽelPage reportáž.

zdroj: Vlastní pozorování

350Bratislava - Držitelé průkazů Junior RailPlus, Klasik RailPlus, Senior a studentských průkazů mohou využít až 60% slevu na nákup jednosměrné a zpáteční jízdenky vždy v sobotu (00:00 - 24:00) a v neděli (00:00 - 12:00) v termínu od 25.11. do 17.12.2006 ve 2. vozové třídě ve spojích Os, Zr, R a Ex. Další nabídka je určena pro zájemce o síťový cestovní lístek MaxiKlasik. V případě, že si ho zájemce zakoupí v prosinci 2006, obdrží automaticky 20% slevu. Nejlevnější nepřenosná verze síťové jízdenky na čtvrt roku stojí 6.990 Sk, nejdražší varianta za 39.990 Sk je platná v 1. třídě po celý rok a je přenosná. Všechny ceny zahrnují DPH ve výši 19%.

zdroj: Aktualita ŽSSK

680, ČDBratislava / Vídeň - České dráhy zveřejnily již přehled tarifních nabídek a výši cen jízdenek, které budou platit ve spojích SuperCity na tzv. jižní linii. Bude se jednat o 1 pár vlaku SC Slovenská strela (Praha - Bratislava) a 2 páry vlaků SC Johann Gregor Mendel a SC Smetana (Praha - Vídeň). Z Prahy do Bratislavy pojede pendolino 3:47 hod., v opačném směru 3:49 hod. Z Prahy do Vídně pojedou spoje vedené jednotkou pendolino 3:57 hod., v opačném směru 4:02 hod. Vlaky vedené jednotkou pendolino do Bratislavy a Vídně vyjedou v neděli 10.12.2006.

Z Prahy do Bratislavy od 424 Kč

Jednosměrná jízdenka v 2. vozové třídě s globální cenou SC (zahrnuta i místenka) přijde na 496 Kč, CityStar ČD/ŽSSK 424 Kč (338 jízdné + 86 místenka) a zákaznické jízdné 443 Kč (357 jízdné + 86 místenka). Jednosměrná jízdenka v 1. vozové třídě s globální cenou SC přijde na 599 Kč. Děti do 15 let mají 50% slevu z tarifu SC. Cena jízdenky SC na trase z Brna do Bratislavy bude 297 Kč ve 2. a 360 Kč v 1. třídě.

Z Prahy do Vídně od 593 Kč

Hurá do zahraničí, ČDČeské dráhy nabídnou cestujícím speciální jízdenku, kterou bude možné zakoupit pouze na území České republiky pro spoje vedené jednotkou řady 680. Jednosměrná jízdenka ve 2. třídě v úseku Praha - Vídeň bude stát 593 Kč a v úseku Brno - Vídeň 297 Kč. Kapacita míst bude v každém spoji omezena na několik desítek kusů. Kromě toho budou samozřejmě na spojích platit standardní mezinárodní jízdenky dle běžného tarifu s mezinárodní rezervací za 200 Kč k běžným jízdenkám a za 86 Kč pro držitele slev Rail plus (In-karta) nebo při nákupu zvýhodněné zpáteční jízdenky CityStar. Normální cena jízdenky je 836 Kč + místenka (86/200 Kč).

Z Prahy do Brna od 224 Kč

680 "Po rakouském území jezdí vlak za stejnou cenu jako rakouské spoje. Vypravení mezinárodních vlaků si žádá také mnohem vyšší náklady," říká mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj. "Do Rakouska a na Slovensko budou kromě stávajících cestujících vlaků EC jezdit také lidé, kteří dosud používali auto," předpokládá ředitelka odboru osobní přepravy ČD Luďka Hnulíková. Na jižní linii budou na území Česka platit ve spojích SC stejné ceny jako na severní - z Prahy do Pardubic za 300, do Brna za 400 korun a do Břeclavi za pětistovku. Nejlevnější jízdenka mezi Brnem a Prahou přijde na 226 Kč (140 za eLišku + 86 za místenku), avšak počet míst bude omezen a podmínkou je vlastnictví In-Karty a nákup jízdenky provedený přes internet.

zdroj: Tisková zpráva ČD

680, ŽPBratislava - Zatímco České dráhy neustále tají ceny jízdného ve vlacích SuperCity, které budou jezdit po tzv. jižní linii do Bratislavy a Vídně, Železničná spoločnosť Slovensko již zveřejnila ceny jízdních dokladů, které budou platné ve spoji SC 134/135 Slovenská strela. Cena je velmi podobná jako v současném spoji EC Slovenská strela, na kterém je řazena klasická souprava. Jednosměrná jízdenka z Bratislavy hl. st. do Prahy Holešovic přijde v SC ve 2. třídě na 669 Sk (cca 525 Kč), v 1. třídě zaplatí cestující 807 slovenských korun (cca 635 Kč). V ceně lístku je již zahrnuta cena místenky. Ve všech stanicích, kde spoj SC Slovenská strela zastaví, budou sloužit cestujícím tzv. expresní pokladny. Jízdenku pro tento spoj mohou cestující využít také na lince C pražského metra mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Hlavní nádraží. Vlak bude doprovázen i na území Slovenské republiky stevardy Českých drah z UŽST Břeclav, kterých bylo na zajišťování spojů SuperCity po jižní linii vybráno čtrnáct.

Z bratislavského nádraží na pražské letiště za 800 Sk

SC Pendolino, ČD Ve všech pokladnách na Slovensku vybavených systémem iKVC si budou moci zakoupit cestující i jízdenku až do tarifního bodu Praha letiště. Jízdenka v SC z Bratislavy hl. st. až na pražské letiště v Ruzyni při použití autobusového spoje Airport Express bude stát ve 2. třídě 799 Sk a v 1. třídě bez čtyřiceti korun přijde na tisíc Sk.

Globální ceny v SC Slovenská strela v Sk ve 2./1. třídě budou následující: Bratislava - Břeclav i Bratislava - Brno 400/484, Bratislava - Pardubice 530/638, Bratislava - Praha Hol. 669/807, Bratislava - Praha Letiště Ruzyně 799/960. Nyní stojí jízdenka vlakem EC z Prahy do Bratislavy zhruba 600 Sk (necelých 500 Kč). Zítra vykoná jednotka ČD pendolino prezentační jízdu pro pozvané hosty a novináře v úseku Bratislava hl. st. - Kúty a zpět. Na slovenském území bude vlak jezdit maximální rychlostí 140 km/h. Od 10.12.2006 bude SC 134 jezdit v ranních hodinách na trase Bratislava hl. st. (5:41) - Kúty (6:19) - Břeclav (6:35) - Brno hl. n. (7:07) - Pardubice hl. n. (8:32) - Praha Holešovice (9:30). Ve večerních hodinách pojede SC 135 na trase Praha Holešovice (18:26) - Pardubice hl. n. (19:23) - Brno hl. n. (20:51) - Břeclav (21:23) - Kúty (21:37) - Bratislava hl. st. (22:13). Při cestě ze Slovenska do Česka bude jízdní doba 3:49 hod., v opačném směru o 2 minuty kratší.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK, kurs ČNB dne 15.11.2006 - 100 SKK = 78,52 CZK

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:37
sets at 20:37