..: All news and reports - Nákladní doprava - Německo :..

232.668-4 + 232.529-8, Adorf (Vogtl) - Hundsgrün, foto: Tomáš Kubovec Berlín — Společnost DB Schenker (DB-S) v letošním roce opět rozšířila nabídku svých služeb, kterých může využít každý zákazník, který chce poslat třeba jen jednu velkou bednu, kterou už mu z důvodů váhového limitu nevezme k přepravě pošta, ale může využít i celého kontejnerového vlaku. Na pravidelnou přepravu kontejnerů mezi italským Verona Quadrante Europa Terminal a českým Paskovem, která je v provozu od počátku roku 2012 ve spolupráci se společností Bohemiakombi, navázaly další pravidelné vlaky. Společnost Trenitalia získala kontrakt na dopravu automobilů Fiat z jihopolského města Tychy do Itálie. Ke spolupráci si vybrala právě DB-S, které zajistí pravidelný týdenní provoz ucelených vlaků mezi polskou automobilovou továrnou a Itálií, kde vlaky budou končit v různých destinacích (Boloňa, Verona, Turín…) Vzdálenost 1200 km mezi stanicemi Tychy a Boloňa zvládne vlak za 30 hodin.

Terminál ČD-DUSS Lovosice, nakládka silničního návěsu, foto: ČD Cargo Lovosice – Smíšené nákladní vlaky přivážejí do terminálu ČD–DUSS v Lovosicích silniční návěsy nebo výměnné nástavby již pátým rokem. Každodoročně se takto přepraví až 15.000 nástaveb. První rok své existence mají za sebou linky kombinované přepravy mezi Lovosicemi a německým Hamburkem a Duisburgem. Přestože tento způsob nákladní dopravy je ekologičtější než silniční doprava a navíc přínáší úspory za dopravu, obecné povědomí o něm je v České republice mnohem menší než v západních zemích. I proto ČD Cargo, sdružení silničních dopravců ČESMAD BOHEMIA a operátor linek kombinované dopravy BOHEMIAKOMBI podepsali Společnou výzvu silničních a železničních dopravců. Ta vyzývá k realizaci schválených státních programů pro podporu tohoto druhu dopravy.

PCC lokomotiva 311 D-15, foto: Petr ŠtefekBerlín, Varšava – Německý národní dopravce, společnost Deutsche Bahn, v pátek 30.1.2009 vydala zprávu o uzavření dohody na koupi největšího polského železničního operátora, firmu PCC Rail. Ta podle serveru Financial Times ročně dosahuje obratu kolem 10 miliard korun a zastupuje kolem 8% polského železničního trhu v nákladní dopravě. Ve vlastnictví společnosti je zařazeno na 400 lokomotiv a více než 7000 železničních nákladních vozů.

Ilustrační obrázek Francouzský koncern Veolia, v České republice používající obchodní název Connex, oznámil, že kupuje železničního operátora RAIL4CHEM. Pokud budou antimonopolní úřady souhlasit, transakce by měla být uzavřena v první polovině roku 2008. O prodejní ceně se obě strany rozhodly pomlčet.

Ilustrační obrázek Berlín - Railion, dceřinná společnost koncernu Deutsche Bahn pro nákladní dopravu, hlasí za leden a únor 2007 růst přepravy o 5,9% a navazuje tak na úspěšný rok 2006. Norbert Bansel, člen představenstva DB pro nákladní dopravu, počítá s pokračujícím růstem v průběhu celého letošního roku. Důvodem pozitivních výsledků je podle něj nejen ekonomická konjunktura v SRN, ale i výsledek transformačního programu z minulých let.

Ilustrační obrázekBerlín - Deutsche Bahn se podle vlastních slov restrukturalizace dceřiné společnosti pro nákladní dopravu Railion povedla na výbornou. Norbert Bensel, člen představenstva DB odpovědný za Transport a Logistiku, uvedl, že v meziročním srovnání stoupl objem přepravy u Railionu o 8%.

Ilustrační obrázekFrankfurt nad Mohanem - Podle odhadů Německého odborového svazu strojvedoucích (Gewerkschaft Deutscher Lokomotivführer) chybí aktuálně u největšího německého nákladního dopravce Railion více než 450 strojvedoucích. Railion je součástí koncernu Deutsche Bahn a v současné době zaměstnává přes 3.500 strojvedoucích.

Sassnitz-Neu Mukran Eisenbahnfähhafen Berlin – Od 5.12.2006 by mělo být uvedeno do provozu nové spojení mezi německým přístavem Sassnitz-Neu Mukran (na Rujáně) a nově vystavěným ruským přístavem Baltijsk (v Kaliningradské oblasti). Spojení bude provozovat Railion a DFDS (dánská rejdařská společnost). Railion tak získá další variantu železničního spojení do východní Evropy a vzroste tak podíl na přepravě zboží z Ruska.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:15
sets at 20:42