..: All news and reports - Tarify - Německo :..

27.11.2013 - 6:00 - České dráhy nabízejí výhodné jízdenky ČD Tip do Drážďan

371.002 'Lucka', EC 171 Hungaria, Praha–Sedlec, foto: Tomáš PoslušnýPraha — České dráhy kromě tradičního posilového vlaku z Ústeckého kraje do Drážďan, který již několik let pravidelně vypravují, letos připravily i další nabídky pro cesty za vánočními trhy do tohoto města. Zejména se jedná o jízdenku ČD Tip, která je v prodeji až do 19. prosince a platí ještě o tři dny později. Za cenu 16 eur zahrnuje zpáteční cestu z Prahy hlavního nádraží či Holešovic do Drážďan, přičemž ekvivalent v korunách se mění podle aktuálního kurzu. České dráhy uvádí orientační cenu nyní kolem 440 korun. Pro cestu tam lze využít vlaky EC 176 a 178, pro cestu zpět pak libovolný vlak kategorie EC. Vlaky EN 476/477 Metropol nelze využít, podobně jako u ostatních jízdenek kategorie Včasná jízdenka Německo. Jízdenku ČD Tip lze zakoupit nejméně tři dny předem na eShopu ČD, kontingent je dle tvrzení dopravce omezen, nicméně jeho brzké vyprodání se nepředpokládá.

Zdroj: České dráhy

Nastupiste s ICE na Erfurt Hbf, DB, foto: Deutsche Bahn Berlín — Jízdenka zakoupená přes Facebook? U Deutsche Bahn není problém. Nová nabídka Deutsche Bahn nabízí zakoupení jízdenky odkudkoliv kamkoliv za 25 eur (tedy přibližně 600 korun) včetně jízdy vlakem ICE. Jízdenka je platná pouze v druhé vozové třídě; její jedinou nevýhodou je nutnost registrace na sociální síti Facebook. Jedná se o časově limitovanou nabídku (rovněž některé relace mohou být již obsazeny). Nákup této jízdenky je možný od 25. října až do 7. listopadu. Jízdenku je možno objednat pro jízdu od 1. listopadu do 15. prosince. Vzhledem k tomu, že od 12. prosince bude ale platit nový jízdní řád, je nákup jízdenek pro dobu mezi 12. až 15. prosincem povolen až od 2. listopadu.

ICE1 Berlín — Před 175 lety vyjel v Německu první vlak tažený parní lokomotivou mezi Fürthem a Norimberkem. Za tu dobu prošla železnice v Německu vývojem, zažila dvě světové války. Německé vlaky dnes nabízejí rychlé a pohodlné cestování. Rovněž nabízejí mnoho druhů jízdenek, jmenujme alespoň Europa-Spezial, který platí z vámi vybraného místa v Německu do vámi vybraného místa v jiném státě. V nabídce DB nechybí ani síťové jízdenky. Právě v souvislosti s výročím železnice byla představena nová celosíťová nabídka — Jubiläum–Pass.

371.001, EC 178, Záluží, 19. 9. 2005, foto: Railman Berlín — Výsledky dlouhodobé spolupráce Českých drah a Deustche Bahn jsou stále více viditelné na rozšiřujícím se počtu spojů, nabízených relací i nových tarifních nabídek pro cesty mezi Českem a Německem. Od srpna loňského roku mezi Prahou a Norimberkem k běžným rychlíkům přibylo šest párů autobusových spoji DB Expressbus/SC Bus, které měly být v květnu dále posíleny. Mezi Prahou, Drážďany a Berlínem pak v průběhu dne jezdí každé dvě hodiny vlaky EuroCity s jasně definovaným standardem kvality, z nichž část pokračuje do Hamburku nebo na ostrov Rujána (Stralsund a Ostseebad Binz). Ani tyto možnosti cestování do Německa však nejsou zdaleka definitivní: již v létě můžeme očekávat nové výhodné jízdenky eTiket, zatímco nový jízdní řád v prosinci poprvé přinese přímé spojení z Prahy přes Německo až do polského příhraničí.

371.201 ČD, R 379 Kopernikus, Praha–Sedlec, foto: HonzaH Drážďany — Počínaje čtvrtkem 1. dubna 2010 lze na e–shopu Českých drah zakoupit eTiket do Drážďan společně s dokladem na městskou a příměstskou dopravu v rámci systému integrované dopravy Horní Polabí (VVO). Za příplatek 4 € k standardnímu eTiketu Praha/Brno – Drážďany je tak možné celý den cestovat MHD v Drážďanech stejně jako regionálními spoji v kraji a navštívit Míšeň nebo pohádkový zámek Moritzburg. Celodenní lístek pro svaz VVO má shodné podmínky s nabídkou REGIONet Labe–Elbe. eTiket ČD je fixován na konkrétní den a spoj, který je na jízdním dokladu uveden.

ICE, ilustrační obrázek, foto: bazala68Německo — Ke 20. výročí pádu Berlínské zdi připravily Deutsche Bahn nabídku rezervovat si jízdenku za 20 Euro v libovolné vnitrostátní trase. Cestující si pro jízdu může vybrat datum v intervalu 12. 11. – 1. 12. 2009. Speciální jízdenky, kterých bude omezený počet, se začnou prodávat na minutu přesně na výročí pádu zdi, tj. v pondělí 9. 11. 2009 v 18:57. K dostání budou na e–shopu do 3:00 následujícího dne a také v zapojených DB ReiseZentrech, která budou mít prodlouženou otevírací dobu. Pracovat se v nich bude zpravidla do 24:00.

Souprava railjet na nástupišti ve stanici Hegyeshalom, foto: Ing. Jan Přikryl (SzKT) Hegyeshalom - V minulém díle článku o jednotkách railjet jsme vám představili historii vzniku těchto jednotek a jejich bližší popis. V této části se zaměříme na problematiku, která jistě bude zajímat každého, kdo by se s těmito jednotkami chtěl seznámit osobně. Jedná se zejména o současné i předpokládané budoucí provozní nasazení railjetu, stejně jako (poměrně komplikované) tarifní úpravy, které se těchto jednotek týkají. Stačí si jen uvědomit, že tyto jednotky jsou provozovány po území tří států (Německa, Rakouska a Maďarska), přičemž v každém z nich jsou tarifní podmínky výrazně odlišné. Samozřejmě nebude chybět ani reflexe vlastních zkušeností z cesty touto exkluzivní kategorií vlaků.

railjet 63 München - Budapest, foto: Tomáš Kubovec Budapest, Győr - Rakouský národní železniční dopravce ÖBB historicky dlouho odolával snahám o zavádění vysokorychlostní dopravy. Na konci minulého tisíciletí si začal dlouhodobě půjčovat od Deutsche Bahn soupravy ICE 1. Později došlo k výraznému rozšíření provozu ICE vlaků v Rakousku, v rámci čehož ÖBB rovněž zakoupily 3 vlastní jednotky ICE-T. Navzdory tomu si však kategorie ICE zachovala až doposud spíše doplňkový charakter. Geomorfologické podmínky Rakouska spolu s konfigurací rakouské železniční sítě totiž zavádění klasických vysokorychlostních jednotek příliš nenahrávaly.

Nabízela se sice možnost pořízení pendolin z Itálie, které by byly pro řadu rakouských tratí ideální, ovšem realizaci takové myšlenky bránily obavy z masivního průniku naklápěcích jednotek stejné koncepce v barvách italských dopravců. Tento aspekt zřejmě stál i v pozadí těžkostí při schvalování řady ČD 680 v Rakousku. Navíc určitou roli hrála i vrozená rakouská konzervativnost. Nicméně, po celou dobu byla patrná potřeba zvýšit kvalitativní úroveň rakouské dálkové železniční dopravy. Proto byl krátce po roce 2000 zahájen vývoj jednotek railjet.

Ilustrační obrázekBerlín - Deutsche Bahn se spolu s aukční společností eBay pustily do neobvyklé marketingové akce, v jejímž rámci chtějí vydražit až milion jízdenek. DB předpokládají, že jízdenky prodají nejpozději do 10. srpna. Jsou určeny pouze pro jízdu uskutečněnou v období od 16. srpna do 31. října vyjma pátků, kdy je největší frekvence cestujících. Zájemci si budou moci vybrat mezi jízdenkami s vyvolávací cenou od jednoho eura a jízdenkami s fixní prodejní cenou. Jízdenky s pevnou cenou 33 EUR jsou platné pro vnitrostátní cesty a za cenu 44 EUR lze pořídit jízdenky mezinárodní. Nejlevnější desetieurové jízdenky budou určeny pro kratší jednosměrné cesty.

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nabízejí od července prostřednictvím e-shopu nebo telefonu nákup jízdenek do vybraných destinací v Německu, Rakousku a Maďarsku za akční ceny od 9 €, resp. za jejich ekvivalent v Kč podle kurzu v daném dni. Součástí jízdenky je i místenka. Ceny platí bez ohledu na věk cestujícího nebo účel cesty.

Ilustrační obrázek DB AG - Sedmého června startuje jedna z nejočekávanějších sportovních akcí tohoto roku - EURO 2008, jehož pořádání se letos zhostily železniční mocnosti Rakousko a Švýcarsko. O polepených taurech se na ŽelPage napsalo mnohé, proto se dnes zaměříme na různé slevy, které můžete pro cesty nejen za fotbalem do těchto zemí použít.

Německé Ländertickety, zdroj: DBPraha - Každý železniční cestovatel by rád vlastnil síťovou jízdenku, se kterou by se nemusel podrobně starat kam, v kolika lidech a kterým směrem se vydá. Pokud se nerozhodne zrovna pro kariéru železničáře, má v tomto ohledu jen omezený počet možností. S myšlenkou dát cestujícímu pomyslnou "plnou nádrž" na jeho víkendové výlety přišla německá železnice DB v roce 1995. Dnes již legendární "Schönes Wochenende Ticket" (SWT), který původně na oba dny víkendu stál pouhých 15 marek, měl jednoduché cíle. Přesvědčit malé skupiny cestujících, typicky rodiny, aby auto nechali doma a přitom se nevzdávali možnosti změnit podle potřeby plán a vyřešit problém s regionálními vlaky, které o víkendech jezdily prázdné a objednatelé zvažovali jejich další dotování.

11.6.2007 - 0:00 - Zvýhodněné jízdenky ve spojích Thalys

Thalys - interiérKolín nad Rýnem - Od 11.6. do 30.6.207 probíhá předprodej zvýhodněných jízdenek za cenu 19€ na trase Köln am Rhein/Aachen - Paris a za cenu 10€ na trase Köln am Rhein/Aachen - Brüssel. Ceny jsou platné ve 2. vozové třídě za 1 jízdu v termínu od 7.7. do 7.9.2007. Jízdenky není možné vrátit ani vyměnit a jejich počet je omezený. Do dnešního dne využilo služeb společnosti Thalys více než 55 mil. cestujících.

zdroj: Tisková zpráva Thalys

Auta stojí, vlaky jedou; zdroj: DBBerlín - Od 10.6.2007 začnou DB prodávat jízdenku "Dauer-Spezial", jejíž cena bude začínat na 29€, prodej bude ukončen 28.12.2007 a s jízdenkou bude možné cestovat od 13.6. do 31.12.2007. Cenově výhodná jízdenka bude platná ve vlacích dálkové dopravy (IC, EC, ICE) ve 2. vozové třídě pro 1 jízdu na území Německa. Cena jízdenky při osobním prodeji je o 5€ vyšší. Předprodej začíná 3 měsíce před plánovanou cestou a končí 3 dny před jejím uskutečněním.

20.5.2007 - 23:00 - Resiebüro-Spezial za 49€ ve druhé a 74€ v první třídě

Reisebüro-Spezial, zdroj: DB, DRVBerlín - Od 21.5. do 3.6.2007 budou DB ve spolupráci s DRV (Deutscher Reiseverband) na 3.400 pobočkách cestovních kanceláří prodávat zvýhodněné jízdenky Reisebüro-Spezial za cenu 49€. Za tuto cenu budou moci cestovat 2 dospělé osoby ve 2. vozové třídě. Jízda v 1. třídě přijde na 74€. Děti do 14 let v doprovodu rodičů (prarodičů) cestují zdarma. Na jízdenku Reisebüro-Spezial je možné cestovat v době od 1.7. do 31.8.2007. Jízdenka platí v konkrétním vlaku, počet jízdenek je omezený, minimální doba předprodeje činí 3 dny.

zdroj: Tisková zpráva DB a DRV

1 2 3 4 5 6 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:53
sets at 21:15