..: All news and reports - Tarify - ČR Ústecký :..

Motorová jednotka GW Train Regio, foto: GW Train Regio, a.s.Plzeň — Neděle 11. prosince bude dnem, kdy poprvé vyjede soukromý dopravce na státem objednávanou rychlíkovou linku. Jak již asi správně tušíte, jedná se o linku z Plzně do Mostu a dopravce GW Train Regio. Na 139 kilometrů dlouhou trasu se vydají čtyři páry vlaků vedené rekonstruovanými jednotkami řady 628 z Německa, doplněné o další pár vlaků v neděli večer. Jenže právě příklad nástupu soukromého dopravce na tuto trasu ukazuje, jak přesně nemá otevírání trhu ze strany státu vypadat. Jak můžete vidět v přehledném jízdním řádu, další dva páry rychlíků a osobní vlaky v objednávce kraje totiž budou dále provozovat České dráhy a oba dopravci si navzájem nebudou prodávat ani uznávat jízdní doklady. Problémem jsou i nadále trvající díry v taktu, kdy například z Plzně do Mostu chybí rychlík odjíždějící po osmé hodině ranní.

440.009-9, Dolní Zálezly - Výh. Ústí nad Labem hlavní nádraží jih, foto: Patrik Ústí nad Labem — K jedenácti stávajícím českým integrovaným dopravním systémům, v nichž jsou kromě autobusů či prostředků městské hromadné dopravy integrovány též vlaky, se v pátek 1. ledna připojil dvanáctý. Nově je totiž možné na jednu společnou jízdenku cestovat vlaky, autobusy a městskou dopravou ve vybraných městech po celém Ústeckém kraji. Zdejší systém s názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK) přitom není žádnou horkou novinkou, již rok funguje v autobusové dopravě v celém kraji, vlaky však byly do systému zapojeny právě až s příchodem letošního roku.

Logo ČD (eShop), (www.cd.cz)Brno, Chomutov - Na počátku letošního roku byly na podporu nové koncepce dálkové dopravy objednávané Ministerstvem dopravy ČR vyhlášeny dvě nové akviziční slevy. Výše akvizičního relačního jízdného pro relaci Praha - Brno byla stanovena na 175 Kč, pro relaci Praha - Chomutov na 125 Kč. Slevy však v platnosti nevydržely ani rok a s příchodem nového jízdního řádu byly z nabídky Českých drah bez upozornění staženy.

22.12.2007 - 7:00 - Akviziční sleva je zpět

Praha - Od 1. ledna 2008 opět vstoupí v platnost akviziční sleva, a to v relacích Praha - Brno a Praha - Chomutov. Jízdenky bude možno zakoupit jen v předprodeji v osobních pokladnách, a to od dvou měsíců až do jednoho dne před plánovaným odjezdem, respektive do půlnoci dne před cestou. V den odjezdu již nebude možné jízdenku s akviziční slevou zakoupit. Platnost je omezena jen na přímé vlaky. Cena zlevněné jízdenky pro jednu cestu z nebo do Brna bude činit 175 Kč, do Chomutova pak 125 Kč.

Ilustrační obrázekDěčín - V roce 2006 opět vzrostl počet přepravených cestujících mezi Saskem a severními Čechami (Ústecký a Liberecký kraj). Nabídky spojů Elbe-Labe-Sprinter využilo 57.000 cestujících (o 19.500 více než v roce 2005) a vlakem WanderExpressBohemica cestovalo 3.634 osob.

371.001 - foto : Martin HanzalDěčín - Neděle 11. prosince 2005, 6.50 hodin. V železniční stanici Dolní Žleb zastavuje osobní vlak 27610. Po půlminutovém pobytu se rozjíždí směrem do sousední saské stanice Schöna. Pro nezasvěceného nic zvláštního. Pro občany Dolního Žlebu, v současné době části města Děčín, významný okamžik. Padl totiž další pozůstatek železné opony, reliktu výsledků II. světové války.
Po několikaletém úsilí „Občanského sdružení Dolní Žleb“ a pana Klause Fiedlera ze saské Pirny získal Dolní Žleb, ve snaze o rozvoj turistického ruchu v okolí Labe pod Děčínem a o možnost většího využití železnice, konečně přímé spojení do sousedního Saska.

810Ústí nad Labem - Od 11.12.2005 zavedou ČD, a. s. a DB Regio denně 4 páry mezistátních osobních vlaků v úseku Děčín hl. n. - Bad Schandau s návazností na vlaky v ČR i v SRN. Z Ústí nad Labem či z Děčína zavedou České dráhy novou slevu do vybraných míst v SRN. Jízdenky bude platit každý den v týdnu ve vlacích kategorie Os. V EC vlacích a R Kopernikus nebude možné tuto slevu uplatnit. Jízdenka musí být vždy zpáteční s nástupní stanicí mezi Ústím nad Labem hl. n. až Děčínem hl. n.
V současné době stojí zpáteční jízdenka Ústí nad Labem - Dresden zhruba 820 Kč, nově bude stát okolo 300 Kč, přičemž dětem bude poskytnuta ještě 50%ní sleva.

Ceník zpátečních jízdenek:
Ústí nad Labem hl. n. - Dresden Hbf = 10,20€
Ústí nad Labem hl. n. - Pirna = 8€
Ústí nad Labem hl. n. - Meissen = 12,60€

O víkendech bude možné nadále využívat v Sasku i v Bavorsku jízdenku SONE+ za 160 Kč (Os) či 360 Kč (Os, Sp, R, Ex). Nové mezistátní osobní vlaky budou zastavovat v Děčíně hl. n., Dolním Žlebu, Schöně a v Bad Schandau. Z Děčína odjíždějí v 6:41, 8:12, 16:40 a 18:36. V opačném směru z Bad Schandau vyjíždějí v 7:25, 9:01, 17:25 a 19:25 hod. O víkendech bude jezdit v uvedeném úseku 6 přímých mezistátních osobních vlaků.

Zdroj : Tisková zpráva ČD

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:43
sets at 16:01