..: All news and reports - Tarify - ČR Středočeský :..

6.5.2017 - 9:00 - Jednotlivé jízdenky PID zkušebně v prodeji na pokladnách ČD

Jízdenka PID pro jednotlivou jízdu z pokladny ČD, foto: ROPIDPraha — Počínaje nadcházejícím pondělkem 8. května bude možné zakoupit jednotlivé jízdenky Pražské integrované dopravy (PID) i u pokladních přepážek Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Konkrétně se bude jednat v prvotní fázi o stanice Benešov u Prahy, Mělník, Nymburk hl.n., Poděbrady a Roudnice nad Labem. V prodeji bude sortiment všech jízdenek pro jednotlivou jízdu platných ve vlacích dopravce, a to v obyčejné i zlevněné variantě. Jízdní doklady budou vydávány přímo z pokladního systému UNIPOK, přičemž na nich bude rovnou vytištěn začátek platnosti, takže je nebude nutné dále označovat. Standardně bude jízdenka vydávána s platností od jejího prodeje, nicméně cestující může požádat o nastavení počátečního času dle svého určení. Ideálním cílovým stavem by samozřejmě z pohledu cestujících bylo, kdyby šlo integrované jízdenky PID zakoupit ve všech pokladnách, a třeba i u průvodčích ve vlaku. Každopádně je to však dalším zajímavým krokem v rozšiřování možností a dostupnosti Pražské integrované dopravy.

Zdroj: ROPID

Osobní vlak na lince S9, foto: Ondřej PuszpánPraha — Možnosti využití jízdenek Pražské integrované dopravy (PID) na železnici se v průběhu března a dubna dále rozšíří. Nejvíce se mohou radovat dojíždějící cestující z oblasti Benešovska a Nymburska, kterým se otevře možnost cestování všemi vlaky Českých drah včetně rychlíků na jízdenky integrovaného dopravního systému s možností kombinace například s městskou hromadnou dopravou v hlavním městě. Ke změnám v PID však dochází i mimo vlaky. Od 1. dubna budou například integrovány v oblasti Nymburska také autobusové linky, stejně jako v okolí Sedlčan, Nového Knína, Neveklova a Netvořic na Benešovsku.

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a náměstek Českých drah Michal Štěpán podepisují dodatek ke smlouvě o zajištění dopravní obslužnosti 10.12.2015, foto: Zdeněk Michl - ŽelPage Praha – Nový jízdní řád je již za dveřmi a s ním i některé změny v dálkové i regionální dopravě. Novinky v grafikonu konkrétně v oblasti Prahy a Středočeského kraje představily České dráhy spolu s objednateli ve středu 9. prosince na tiskové konferenci. Ta byla uspořádána vskutku ve stylovém prostředí – v jídelním voze řady WRmz817 v konferenční úpravě. Zpět ale ke změnám v jízdním řádu. Ten přinese v Praze a okolí například obnovení průjezdných vlaků na lince S7 z Řevnic přes pražské hlavní nádraží do Úval, prodloužených nově až do Českého Brodu, zavedení osmi zcela nových párů vlaků z Hostivice do Středokluk a další rozšíření provozu na linkách S3 a S8.

27.12.2010 - 13:00 - ROPID integruje mimopražskou část linky S6 do Nučic

ČD 810.288, Rudná u Prahy – Nučice, 28. 3. 2007, foto: Vítek Voráček Praha/Nučice — Organizátor pražské integrované dopravy, společnost ROPID, oznámil zahrnutí úseku Praha–Řeporyje – Nučice linky S6 pražského Eska do systému PID s účinností od 1. ledna 2011. Dosud byl integrován pouze vnitropražský úsek Praha–Smíchov – Praha–Řeporyje. Tuto změnu představil ROPID již v září 2010. Většina osobních vlaků na trati je vedena právě z Prahy do Nučic, což je nejvytíženější úsek této tratě. Některé spoje jsou – zejména v pracovní dny – vedeny až do Berouna. Na tratích 122 Hostivice – Rudná u Prahy a 173 Praha–Smíchov – Beroun proto byly (nebo budou) ve stanicích Zbuzany, Rudná u Prahy, Nučice a Hostivice–Litovice instalovány označovače jízdenek PID. Jednotlivé i časové jízdenky si cestující v těchto stanicích musí označit před nástupem do vlaku. Tzv. „plná integrace“ umožňuje cestujícím využít téměř celou nabídku jízdenek PID — základní jízdenky za 26 korun, celodenní (24hodinovou), tří a pětidenní jízdenky, jízdenky P+R, stejně jako předplatní kupon PID. I přes název „plná integrace“ však nejsou uznávány zlevněné jednorázové jízdenky za 18 korun a SMS jízdenky DP Praha. Dopravce České dráhy navíc nadále nebude jednorázové a krátkodobé jízdenky objednatele prodávat ve prospěch svého vnitrostátního tarifu.

Zdroj: ROPID

19.8.2010 - 16:00 - Středočeské žákovské jízdné se bude proplácet zpětně

CityElefant, Nové spojení, foto: Louis Armstrong Praha — Od začátku školního roku 2009/2010 mají žáci a studenti možnost využít žákovského jízdného zdarma, které před loňskými volbami slíbila zavést ČSSD, což se ostatně také podařilo. Po necelém roce jej však chce Středočeský kraj redukovat – od nového školního roku si budou školáci platit jízdné sami s tím, že mohou požádat o zpětné proplacení. Důvodem je především zneužívání současného systému. Ačkoliv se již začalo pracovat na systému čipových karet, které by jakémukoliv zneužití zabránily, není v silách dopravců ho do 1. září plně spustit. Volba padla na modifikovaný systém, který vychází ze stejného principu jako při refundaci poplatků ve zdravotnictví. Žáci a studenti si tedy zaplatí jízdné sami a každé pololetí podají s časovým předstihem žádost na krajský úřad o zpětné proplacení částky. Pro první pololetí roku 2010/2011 je nutné toto provést nejpozději do 15. října. Nezbytnou součástí žádosti je doložený počet dní školní docházky, který se vynásobí nejlevnějším jízdním na dané trase. Radní pak tuto částku schválí jako dar kraje pro příslušného žáka. Toto rozhodnutí je tak tou lepší variantou; kraj totiž ještě nedávno uvažoval o úplném zrušení této finanční pomoci školákům.

Zdroj: Mediafax, ČTK/České noviny, Benešovský deník

In-kartaPraha — Nový školní rok přinese více nabídek pro žáky, kteří do školy jezdí vlakovými spoji Českých drah. Držitelé žákovských průkazů dostanou zdarma základní verzi In–karty/RailPlus s platností 3 roky, která jim poskytne řadu zvýhodnění i mimo jejich pravidelného dojíždění za vzděláním a zpřístupní jim výhody elektronické peněženky a slev v rámci programu ČD Bonus, jenž by měl být pro tuto skupinu zákazníků díky novým partnerům ještě atraktivnější. Žáci a studenti ve Středočeském kraji navíc jako první v republice budou mít možnost využívat zcela elektronickou pololetní traťovou jízdenku ve formě aplikace na In–kartě, která jim zjednoduší cestování a odstraní nutnost pořizovat papírové jízdní doklady. České dráhy se tímto krokem snaží seznámit žáky s výhodami, dostupnými pouze držitelům zákaznických In–karet/RailPlus, a zároveň je motivovat k využívání hromadné dopravy nejen pro cesty do školy, ale i ve volném čase.

Ilustrační obrázekPlzeň - Společnost Student Agency zdražila od dubna jízdné svých autobusů mezi Prahou a Plzní. Cena tzv. otevřené jízdenky (není předem prodána na konkrétní datum) se zvedla na 90 korun. Dle slov majitele Radima Jančury k tomu mělo dojít již v lednu, kdy se zvedala DPH z pěti na devět procent, ale na tuto trasu se jaksi "zapomnělo".

Ilustrační obrázekKutná Hora - Od 10.6.2007 budou moci cestující využívat novou koncepci síťových jízdenek ČD platných jak v jednotlivých krajích, tak po celé České republice. "Jízdenky REGIONet jsou dalším krokem ve spolupráci Českých drah a objednavatelů - zejména pak krajských úřadů - na společné propagaci železnice jako páteřního dopravního systému. Je to také další kapitola projektu Vlakem Vaším krajem, kde se snažíme společně s kraji propagovat domácí cestovní ruch v České republice," uvedly ČD v tiskové zprávě.

451Praha - Od 28.11.2005 bude zavedena plná integrace na tratích v okolí Prahy do Pražské integrované dopravy (PID). Jedná se o úsek tratě 070 Praha Vršovice - Praha hl. n. - Praha Čakovice a o úseky na trati 210 Praha hl. n. - Vrané nad Vltavou - Davle a Praha hl. n. - Vrané nad Vltavou - Měchenice. Na trati 231 se od 2.12.2005 zařadí do plné integrace nově zřízená zastávka Ostrá, která bude ve 4. tarifním pásmu.
Do PID jsou zahrnuty všechny tratě vycházející z Prahy. Na části z nich je zavedena plná integrace, díky které lze využívat přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu. Na ostatních tratích platí pouze časové jízdenky. Na jízdenky PID lze cestovat v osobních a spěšných vlacích (Os, Sp) a vyjmenovaných rychlících (R).

Tratě s plnou integrací
011: Praha Masarykovo nádraží - Pečky
060: Poříčany - Sadská
070: Praha Vršovice - Praha Čakovice
091: Praha Masarykovo nádraží - Kralupy nad Vltavou
093: Kladno - Kladno-Ostrovec
120: Praha Masarykovo nádraží - Kladno
171: Praha hlavní nádraží - Beroun
210: Praha hlavní nádraží - Davle/Měchenice
221: Praha hlavní nádraží - Senohraby
231: Praha Masarykovo nádraží - Lysá nad Labem, od 2.12. Ostrá
232: Lysá nad Labem - Milovice

Zdroj : ROPID, ČD

451Praha, Středočeský kraj - Pražská integrovaná doprava (PID) tvoří jednotný regionální dopravní systém hromadné dopravy na území Hlavního města Prahy a Středočeského kraje založený na preferenci kolejové dopravy (metro, tramvaje, vlaky). Na začátku roku 2004 bylo v systému PID zahrunto 221 stanic a zastávek v okruhu do 50 km od centra Prahy na více než 650 km tratí. Jízdní doklady PID využívá více než 65% cestujících a denně je přepraveno vlaky přes 80 tisíc osob. Za rok toto číslo dosahuje 23,5 mil., což je více než 13% objemu přepravy v celé síti ČD, a. s. (179 mil. cestujících za rok 2004). Dalších 6,5 mil. cestujících přijíždí do Prahy dálkovou dopravou.

Od 1.7.2005 dochází k razantnímu zdražení jízdenek MHD, o kterém je již rozhodnuto městskou radou. Ta ale nemá pravomoci na zdražení jízdenek pro Středočeský kraj, se kterým bude muset ROPID jednat. O zdražení jízdenek a doplňkových kuponů PID ROPID s vedením Středočeského kraje zatím nejednal, protože společnost ROPID, která je organizátorem městské a příměstské dopravy tyto ceny teprve počítá. Přestupní jízdenka v Praze na 60 minut zdražuje ze současných 12 na 20 Kč a bude platit 75 minut.

Například jízdenka z Prahy Masarykova nádraží do Čelákovic (2. pásmo, čtyřpásmová jízdenka P,0,1,2) stojí s tarifem PID nyní 24 Kč a je platná 120 minut (cestující jede 30 min. vlakem bez karty Z a poté může cestovat 90 min. MHD), oproti tomu vlaková jízdenka stojí 28 Kč (s Kartou Z), 40 Kč (bez Karty Z) a zpáteční 50 Kč (bez prokázání slevy), ale nelze používat MHD, kdy si cestující musí zakoupit ještě jízdenku např. za 12 Kč. Cenové zvýhodnění PID je proto nesporné. Podobná cenová zvýhodnění platí i pro měsíční, čtvrtletní a roční kupony.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:58
sets at 21:14