..: All news and reports - Služby - ČR Pardubický :..

12.10.2010 - 6:00 - Mezi Pardubicemi a Chrudimí ve středu za 1 korunu

914.050-5 v Rosicích nad Labem 5.8.2008, foto: Matouš Danielka Pardubice/Chrudim — Další akční nabídku, cestování vlakem za jednu korunu, připravují České dráhy po dohodě s Pardubickým krajem na středu 13. října pro relaci Pardubice – Chrudim. Cestujícím bude nabídnuto, jako i v jiných regionech, svezení vlakem za jednotné (zpáteční) jízdné 1 koruna. České dráhy se takto snaží zvýšit počet cestujících využívajících služeb železniční dopravy. U příležitosti této akce proběhne v prostorách čekárny ČD Lounge na pardubickém hlavním nádraží krátká tisková konference ve 13.15 h, které se zúčastní hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Antonín Blažek a další pozvaní hosté. Diskutováno bude téma rozvoje regionální vlakové dopravy v Pardubickém kraji spolu s připravovanými dopravními projekty. Po tiskové konferenci si hejtman Radko Martínek s dalšími hosty vyzkouší jízdu mezi Pardubicemi a Chrudimí osobním vlakem 5365, který odjíždí v 13.55 z pardubického hlavního nádraží.

Zdroj: České dráhy

22.7.2010 - 21:00 - CZ LOKO investuje do výrobních kapacit

Lokomotiva řady 753.7 ČDC, foto: Bean Česká Třebová — CZ LOKO využije prázdniny k řadě modernizací a oprav, jejichž realizace vyjde na desítky milionů korun. Společnost si od toho slibuje lepší pracovní prostředí, moderní technologie a také snížení nákladů na energie. Největší investici představuje kompletní oprava komunikace uvnitř areálu: vyměněny budou inženýrské sítě včetně kolejí a položí se nový asfaltový koberec. Generální oprava a modernizace svislého soustruhu, který pochází z roku 1975, si vyžádá nejvyšší finanční částku. Dodán bude i nový řidící systém. Dle Radovana Stránského, vedoucího oddělení investic a správy majetku, budou kompletně vyměněny i světlíky lokomotivní montovny, a s využitím grantu Evropské unie bude rekonstruováno pracoviště vylévárny tlapových ložisek. Další práce proběhnou v areálu provozoven Nymburk, kde změn dozná především prostor pro obchodní úsek, a Jihlava. Českotřebovská společnost nyní vyvíjí novou lokomotivu a zahájeny budou v nejbližší době i práce na lokomotivách řady 750.7 pro České dráhy.

Zdroj: CZ LOKO, Želpage

Slavnostní otevření půjčovny kol Chrudim, foto: Karel Dvořák - Pardubický deník Chrudim — V úterý 13. 4. 2010 otevřely České dráhy 4 půjčovny kol na Chrudimsku za spolupráce Pardubického kraje, stejně jako měst Chrudim a Hlinsko. Právě tato oblast je jedním z míst, kde půjčovny dosud chyběly a zároveň je oblast Železných hor cyklisty vyhledávaná a půjčovny zde proto mají perspektivu. S návrhem přišlo samotné město Chrudim, které chtělo ve městě otevřít cyklopůjčovnu, a podpořit tak cestovní ruch. Návrh Českých drah zřídit půjčovnu na nádraží získal podporu města a záštitu nad projektem převzal hejtman Pardubického kraje. Realizace těchto půjčoven trvala asi šest týdnů, jak uvedl ředitel KCOD Pardubice Michal Štěpán.

28.8.2007 - 16:00 - Další V.I.P. Pendolino - Martina Sáblíková pojede SC 75 do Brna

Ilustrační obrázekPraha - Tento pátek 31. srpna pojede vlakem SC 75 z Prahy do Brna rychlobruslařka Martina Sáblíková. Odjezd vlaku je v 10:26 z Prahy Holešovic a příjezd do Brna je v 12:51. Jak už bývá zvykem, bude cestujícím ve vlaku rozdávat autogramy, hlavní autogramiáda se pak uskuteční od 13:45 do 14:15 po příjezdu vlaku v Brně v čekárně ČD Lounge. Podle drah některým cestujícím zkontroluje jízdenky, avšak není zatím jasné, zda bude ke kontrole používat i zařízení POP. Dráhy rovněž nespecifikovaly, zda pro vstup do čekárny ČD Lounge bude zapotřebí jízdenka 1. třídy nebo pro tento případ podmínku dočasně zruší. Klimatizace ve vlaku by omezena být neměla. Pendolinem již cestovalo více osobností - například Richard Krajčo, Lucie Bílá, Karel Gott, Jiří Paroubek, Václav Klaus a jiní. Klaus a Paroubek však jízdenky cestujícím neoznačovali.

zdroj: České dráhy

15.6.2007 - 14:00 - Kvůli elektrifikaci trati přijdou někteří lidé o práci

Ilustrační obrázek
autor: JakuzaLetohrad - Elektrifikace trati z Letohradu do Polska ohrozí některá pracovní místa. Moderní systém si poradí bez lidí při přehazování výhybek nebo při zajišťování bezpečného křižování vlaků. „Dnes ještě nelze říci, kolik zaměstnanců přijde o práci tím, že je nahradí moderní zabezpečovací systém,“ říká přednosta železniční stanice v Letohradě Miloš Mazura. Odboráři se na propouštění již připravují. „ČD mají s ministersvem financí uzavřenou dohodu o doprovodném sociálním programu. Zaměstnanci v určitém věku budou moci odejít na tento program, ostatním podle možností nabídneme jiná pracovní místa,“ říká Miloš Paleček z odborového sdružení.

zdroj: MF DNES

ChoceňChoceň - Chránit cestující před zloději a část nádraží před vandaly budou ode dneška bezpečnostní kamery v podchodu železniční stanice v Chocni. ČD spolu s choceňskou radnicí tak chtějí zabránit škodám v nehlídaném podchodu. „Poměrně často tady lidé ničí zařízení podchodu a kradou kola ze stojanů u východu z podchodu do parku. Proto jsme vybudovali kamerový systém sestávající ze 2 kamer, které sledují vchod do vestibulu a z jedné kamery monitorující prostor stojanů kol v parku,“ vysvětluje přednosta Železniční stanice Choceň Josef Huryta.

Ilustrační obrázekPardubice - Pardubický kraj, který je dlouhodobě nejméně navštěvovaným místem v republice, chce přiblížit turistům z celé České republiky své známé i opomíjené památky. Vybral 14 výletních míst a vyhlásil cestovatelskou soutěž Pardubický kraj vlakem Českých drah. Zahájí ji 1.5. a ukončí 20.9.2007.

Ilustrační obrázekOlomouc / Trutnov - Větu: „Jízdenky, prosím,“ lidé v budoucnu už neuslyší na některých vlakových tratích na střední Moravě. České dráhy se totiž rozhodly zkusit novinku. A nasadily vlaky bez průvodčích. Zatím lze takový spoj v Olomouckém kraji najít například na trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem. České dráhy však plánují ještě další podobné spoje. „Cestující si mohou v pokladnách, v automatu ve vlaku nebo u strojvedoucího koupit jízdenky různých tarifů podle toho, kam jedou. Ty pak označí ve strojku, který na ně vytiskne datum, čas a kód nebo název cílové stanice,“ popsal mluvčí ČD Aleš Ondrůj. Namátkové kontroly pak jednou za čas obstará personál vlaku. Podle něj by se navíc nemělo stát, že by si cestující neměl u koho jízdenku koupit. „Automat je většinou přímo ve voze. Jízdenky však může prodat i strojvedoucí,“ doplnil Ondrůj.

Pardubice - Cestující v Pardubickém kraji se na začátku roku dočkají na železnici většího pohodlí. Na Pardubicko totiž během několika týdnů dorazí první 2 modernizované motorové jednotky Regionova (814-914). V sousedním Královéhradeckém kraji jezdí už od léta a celkem jich zatím mají České dráhy ve svém vozovém parku 17.

Ilustrační foto Pardubice - V úterý 2.1.2007 budou hrát hokejisté HC Moeller Pardubice proti týmu pražské Slavie. Zápas začíná v 19:00 hod. v pražské Sazka Areně, která se nachází v blízkosti žst. Praha Libeň. České dráhy po dohodě s HC Moeller Pardubice posílí vždy jeden spoj ve směru do a z Prahy.

Ilustrační foto Pardubice - Dnes už u pardubického Tesca bezdomovce nenajdete. Parta tuláků a žebráků se přesunula hlavně do haly pardubického nádraží. Podle městských policistů obtěžují cestující a jejich agresivita roste. Podle lidí, kteří se o ně starají v azylových domech, je však takových případů výrazná menšina. „Mají propracovaný systém žebrání. Často svou oběť obstoupí a začnou tvrdě žádat peníze. Lidé často podlehnou a zaplatí. Pokud ne, tak jim v nejlepším případě sprostě vynadají,“ vysvětluje velitel pardubických strážníků Pavel Čejka.

„Je to hrůza, hlavně večer. Člověk aby se kolikrát bál si sednout. Lavičky, když už jsou náhodou volné, jsou upatlané od vína. Snažím se tu zdržovat co nejméně,“ postěžovala si studentka Kamila, která dojíždí vlakem do Pardubic z Hradce. Ovšem lidí bez domova je ve městě daleko více, a jak tvrdí sociální pracovníci, řada z nich nikoho neobtěžuje. „V Pardubicích víme o zhruba 150 lidech bez střechy nad hlavou. Ovšem zdaleka ne se všemi bezdomovci jsou podobné problémy a jen menšina se zdržuje na nádraží,“ uvedl vedoucí pardubického nízkoprahového centra Portus Jan Mandys. Podle Čejky lidem na nádraží hrozí i infekce a nemoci. „Ti lidé jsou často nemocní. Není výjimkou, že mají tuberkulózu nebo i svrab. Někteří mají neléčené bércové vředy,“ říká zástupce velitele.

Ilustrační foto Přitom by se městská policie o nádraží starat nemusela. To je totiž v majetku Českých drah. „Je logické, že se tito lidé stahují na nádraží. Nádražní haly jsou veřejné prostory, které musí umožňovat přístup všem. Oni toho zneužívají. Spolupracujeme na řešení tohoto problému s městskou i státní policií,“ uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj. „Mám pocit, že přístup Českých drah je k tomuto problému poněkud vlažný. Snad se to ale v blízké budoucnosti zlepší. Pardubické nádraží by měl hlídat v dohledné době člověk z bezpečnostní agentury se psem,“ řekl Čejka. „Ano, to je jedna z cest, kterou chceme jít. Další je zavírání budov na noc nebo kamerový systém,“ dodal Ondrůj. Městská policie s bezdomovci příliš udělat nemůže. Strážníci je často vykáží, ale po jejich odchodu se vše vrací do normálu. „Už jim nedáváme ani pokuty. Stejně je nezaplatí. Z našeho hlediska jsou nepostižitelní. Podle naší evidence je v Pardubicích asi 30 až 50 problémových jedinců,“ dodal Čejka.

zdroj: Mladá fronta DNES

RegionovaPardubice - Od zítřka budou jezdit z Pardubic každý víkend dva nové spěšné vlaky, které usnadní turistům spojení s atraktivními oblastmi Králicka a Českomoravské vrchoviny. „Lidé z centrální části kraje budou mít snazší cestování ke sjezdovkám v Dolní Moravě a Čenkovicích nebo k běžkařským trasám v okolí Čachnova. V létě se zase budou moci dostat k cyklistickým trasám do krásné přírody s řadou památek,“ uvedla mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

Jako spěšný vlak Sněžník bude od neděle jezdit moderní žlutozelená souprava Regionova, která podle jízdního řádu odjíždí z Pardubic v 6:56 a kterou je možné se do krajského města vrátit v 18:01. „Spoj se podařilo naplánovat tak, že cestující za hodinu a půl mohou v Červeném Potoce přestupovat do skibusů, které je odvezou rovnou ke sjezdovkám. V soupravě se navíc počítá s místem pro pohodlnou přepravu lyží a jízdních kol,“ řekl Michal Štěpán z Českých drah. Druhému víkendovému spěšnému vlaku dali železničáři jméno Vysočina. Z Pardubic vyjíždí v 8:26 do Poličky a je možné se jím zase vrátil v 17:40. Železničáři slibují na této lince soupravu Regionova zhruba od poloviny února 2007. Speciální víkendové vlaky pro lyžaře, cyklisty a turisty si u dráhy objednal Pardubický kraj, který tak chce přilákat do turistických center více lidí.

zdroj: Mladá fronta DNES

854Východní Čechy - Východní Čechy podle nového jízdního řádu čekají velké změny,většinou k lepšímu. Mezi Pardubicemi, Hradcem Králové, Trutnovem či Libercem přibude rychlíků, budou navíc méně často přepřahat a cesta bude o to rychlejší. Mají navíc jezdit v pravidelných časech. Například z Hradce do Prahy pojedou v taktu každou hodinu.

Dráhy však slibují mimo jiné i lepší spojení se světem pro Ústeckoorlicko, kudy zatím většina expresů na Prahu jenom projížděla. Snadnější cestování bude i do Brna, kde doposud převažovaly drahé EC spoje. Nárůst počtu rychlíků přitom nebude kompenzován úbytkem osobních vlaků. Údajně se má také zlepšit návaznost z Pardubic na Moravany i Přelouč. Nový JŘ však přinese taky negativa,které pocítí zejména obyvatelé vesnic mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou. Na této trati sice podstatně přibude rychlíků, ale naopak u nich už nezastaví ani osobní vlak. "Zastávky byly nevyužívané, do vesnic budou místo toho zajíždět autobusy," řekl Roman Moravčík z vedení drah v Královéhradeckém kraji.

Podle ČD cestování vlakem po regionu bude od prosince také o něco rychlejší. Třeba z Hradce Králové do Náchoda se lidé dostanou téměř o půl hodiny dříve než dnes, zrychlení spojů a někde dokonce i zvýšení počtu rychlíků pocítí rovněž obyvatelé Rychnova a Kostelce nad Orlicí. Také dojde k lepší návaznosti autobusových a vlakových spojů i v Pardubickém kraji. Trápení s dnešními nešťastnými přípoji by mělo odpadnout obyvatelům Novopacka. Takzvaný integrovaný dopravní systém, jehož snahou je skloubit železnici a autobusy v logický systém, bude rozšířen z Rychnovska a Náchodska do Trutnova a v létě dokonce až na Pardubicko.

Na žádné trati ve východních Čechách nebude narozdíl od loňska zrušena ani osobní doprava, přestože například úsek mezi Heřmanovým Městcem a Chrudimí je hluboce prodělečný. Lidem ze Svitavska se zase nelíbí, že do Brna už nepojede žádný osobní vlak. Budou muset přesedat v Letovicích, ale přípoje mají podle JŘ na sebe navazovat.

zdroj: Hradecký deník, Pardubický deník

Vlak plný úsměvů 2003Vlak plný úsměvů 2006 - I letos, konkrétně 1.června, pojede do Zlína na mezinárodní filmový festival filmů pro děti a mládež "Vlak plný úsměvů", který je určen pro přepravu tělesně a mentálně postižených dětí. Letos budou dokonce dva vlaky plné úsměvů.
První pojede tradičně jednotka řady 471 z Pardubic hl.n. v 7:00 z 12.koleje jako 1.nsl.521 a zastaví pro nástup v Chocni, Ústí nad Orlicí město, České Třebové a Zábřehu na Moravě a dále jen z dopravních důvodů ve stanicích Olomouc hl.n., Přerov a pro přidání "brejlovce" na přípřež zastaví v Otrokovicích (9:45 - 10:00). Do Zlína přijede v 10:20.
Druhý vlak plný úsměvů pojede v řazení 843 + 043 z Olomouce (odj. 9:08) jako 2.nsl.521 pro nástup v Olomouci, Přerově a Otrokovicích. Z Otrokovic do Zlína-středu (příj. 10:32) bude souprava přivěšena na konci Os 14217.
Odpoledne pojedou vlaky plné úsměvů takto:
Vlak plný úsměvů do Pardubic v řazení 754 + 471 odjede ze Zlína v 17:23 a zastaví pro odpojení přípřeže v Otrokovicích (17:36 - 17:48), z dopravních důvodů zastaví v Přerově, Olomouci a Ústí nad Orlicí, pro výstup cestujících zastaví v Zábřehu na Moravě, v České Třebové, v Ústí nad Orlicí městě a v Chocni.
Druhý vlak plný úsměvů pojede ze Zlína v 17.40 na přípřeži vlaku 14244 do Otrokovic a dále do Přerova a do Olomouce.
Na snímku je Vlak plný úsměvů 27.5.2003, foto: Kubze

Ilustracni obrazekPardubice - Dnes okolo 6. hodiny ranní byla mezi Pardubicemi a Přeloučí stržena trolej. Vlaky nabraly až dvouhodinové zpoždění, některé EC vlaky směrem na  Břeclav byly odkloněny přes Havlíčkův Brod. Zpoždění se dotkla i Pendolin: SC 500 nabral asi 130 minut, SC 501 asi  100 minut. Provoz se podařilo obnovit až v 8:40.

Zdroje: idnes.cz
Babitron

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:41
sets at 19:10