..: All news and reports - Tarify - ČR Moravskoslezský :..

162.114 RegioJet, Sv 1010, Ostrava-Svinov, 25. 8. 2011, foto: Josef Petrák Ostrava — Již delší dobu existující myšlenka, že by byly ranní spoje dopravce Regiojet, vedené v trase Návsí – Třinec – Český Těšín – Havířov – Ostrava – Praha, ve své „ostravské části“ součástí integrovaného dopravního systému ODIS, narážela na povinné rezervace v těchto vlacích, které poněkud omezovaly myšlenku denního dojíždění těmito spoji z regionu Jablunkovska a Třinecka do Havířova či Ostravy. V úterý však informoval náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka o vzniku dohody, která cestujícím právě toto zkvalitnění cest do škol či zaměstnání umožní.

Poslední pendolino ve Wiener Neustadt - 680.006 na EC 72 Smetana, foto: Juraj Kováč Olomouc — Od 12. června mohou cestující využít nabídku Českých drah na zvýhodněné cestování povinně místenkovými vlaky SC Pendolino mezi Olomoucí a Ostravskem. Předprodej rezervací pro druhou vozovou třídu v ceně 35 korun zahájí dráhy 10. června, přičemž levnější místenky budou moci využít i zákazníci z Bohumína, Karviné, Českého Těšína nebo Třince. Podmínkou získání zvýhodněné místenky bude předložení jízdního dokladu, platného minimálně v úseku Olomouc hl.n. – Ostrava hl.n. V eshopu, call centru ČD nebo automatech UNIPAJ lze levnější rezervace pořídit pouze společně s nákupem jízdenky, přičemž výjimku mají držitelé zákaznické aplikace IN 100. Počet místenek na každou relaci je omezený a cestující si smí zakoupit maximálně jednu zvýhodněnou jízdenku za den.

21.4.2010 - 15:00 - Havířov – Ostrava za 1 Kč

R 1540 Olše, Ostrava-Kunčice, 10.5. 2009, foto: Adam Svěchovský Havířov — Obyvatelé Havířova a okolí si budou moci vyzkoušet přímé spojení vlakem do Ostravy a zpět za symbolickou jednu korunu. Tuto akci připravuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s městem Havířov a Českými drahami na pondělí 26. dubna, kdy ji cestující budou moci využít v kterémkoli z přímých vlaků linek S1 nebo R1 Eska Moravskoslezského. Akční zpáteční jízdenka bude pro cestu zpět do Havířova platit až do půlnoci 27. dubna. Lidé z jižní části ostravské aglomerace se tak budou moci svézt jednotkou CityElefant, které jsou na linky R1 a S1 prioritně nasazovány. Podobně jako před měsícem při podobné akci na trati Milovice – Praha, i na Ostravsku se zúčastněné strany touto cestou snaží přimět část obyvatel, aby pro své pravidelné dojíždění místo automobilu využila vlakové spoje.

Zdroj: České dráhy

Ilustrační obrázek - Pendolino mezi Lupěným a Hoštejnem Bohumín – S příchodem nového jízdního řádu a řady souvisejících změn poněkud zanikly novinky související s tarifním odbavením ve vlacích SuperCity. Doposud jsme Vás informovali, že u vybraných vlaků je vyloučeno použití slevy RailPlus na nákup místenky ve dnech se špičkovou frekvencí. Nicméně, stranou pozornosti médií i tiskových zpráv Českých drah zůstala zbrusu nová nabídka určená pro vlaky SC jak na severní, tak i jižní větvi.

Ilustrační obrázekOstrava - Do jednotného integrovaného dopravního systému společnosti Kodis budou od 4.3.2007 nově začleněny další 4 desítky obcí a měst z Opavska a Bruntálska. V praxi to bude znamenat, že například lidé z Bruntálu mohou na jednu jízdenku cestovat až do Ostravy. Kodis tak pokryje přibližně 70% celého Moravskoslezského kraje. Celé území by mělo být pokryto do konce příštího roku, řekl jednatel firmy Radek Filipczyk.

1.3.2006 - 12:31 - SC Pendolino za standardní cenu

SC PendolinoPraha - Od 1. března 2006 se jízdenky na vlaky SC Pendolino prodávají opět za standardní cenu podle ceníku jízdného SuperCity. Končí tak období, kdy byla cestujícím poskytována akviziční sleva 20 %. České dráhy ponechaly tuto slevu v platnosti po celý měsíc únor jako poděkování cestujicím za důvěru během období, kdy vinou výrobce nebylo možno poskytovat plnohodnotný servis ve vlacích SC Pendolino. Vlaky SC Pendolino jezdí jako zvláštní kategorie vlaků mezi Prahou a Ostravou. Podrobné informace o jízdném ve vlacích SC Pendolino a o způsobu odbavení naleznete na internetové stránce www.scpendolino.cz.

Zdroj : České dráhy, a.s.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:00
sets at 21:13