..: All news and reports - Jízdní řád - ČR Karlovarský :..

20.10.2012 - 8:00 - Od března více vlaků SuperCity Pendolino na západ čech

Pendolino u Plzně, foto: Daniel Houdek Plzeň — Je tomu již téměř rok, co České dráhy nasazují svoje elektrické jednotky řady 680 Pendolino i na jinou vnitrostátní relaci, než tu z Prahy na Ostravsko. Každou sobotu a vybrané státní svátky pokračuje vlak SC 502 Pendolino od Bohumína z Prahy až do Františkových Lázní a po poledni se pak vrací zpět. Zatímco od prosincového nového jízdního řádu se s touto praxí nic nezmění, v březnu příštího roku se počet vlaků SuperCity na západ Čech rozšíří. K sobotnímu spoji přibyde ještě shodný vlak v neděli, který pojede v celé trase o dvě hodiny později, tj. v 10.45 z Prahy. Navíc dráhy zavedou i nedělní večerní pendolino z Prahy do Plzně a v pondělí brzy ráno zpět. Spojů do Ostravy naopak proti současnému stavu mírně ubude.

Zdroj: POVED - konečný návrh JŘ (PDF)

1.9.2011 - 17:00 - Pendolino od prosince také na trati do Plzně

680.001 před Hořovicemi na trati 170, foto: Vitek_VPraha — Když se na jaře letošního roku konala u příležitosti otevření koridoru z Plzně do Chebu prezentační jízda jednotky řady 680 Pendolino po trati 170, vedoucí z Prahy (Berouna) do Chebu, většina místních lidí ani nedoufala, že tato moderní jednotka do těchto končin někdy znovu zavítá. Ještě nedávno těžko uvěřitelná myšlenka se však od letošního prosince stane realitou. Aktualizovaný návrh jízdního řádu pro trať 170 pro příští rok, který vstoupí v platnost 11. prosince 2011, totiž kromě dvou zrušených rychlíků obsahuje i vlak SuperCity na trase (Bohumín –) Praha – Františkovy Lázně. Vlak IC 502 budou České dráhy, stejně jako všechny ostatní spoje SC Pendolino, provozovat na vlastní podnikatelské riziko. Jezdit však bude jen jednou týdně, a to vždy v sobotu na jednom páru spojů. Z Prahy odjede v devět hodin; na trase zastaví jen v Plzni, Mariánských Lázních, Lázních Kynžvart a v Chebu. V 11.41 přijede do cílové stanice – Františkových Lázní. Mezi Prahou a Chebem bude navíc přibližně o hodinu rychlejší než klasický rychlík. Zpět se Pendolino vydá ve 12.19 a do Prahy dorazí tři minuty po patnácté hodině. V současné době probíhají jednání o tarifu a přepravních podmínkách, které zatím nejsou definitivní.

Zdroj: České dráhy

810.205 Viamont Regio, foto: Louis Armstrong Sokolov(Aktualizace 15. června 2011 20.17) — Společnost Viamont Regio se ke čtvrteční stávce nepřipojí. Alespoň to vyplývá z dnešní tiskové zprávy. Dopravce zároveň dodává, že vzhledem k závislosti na zaměstnancích provozovatele dráhy, kteří se ke stávce pravděpodobně připojí, nebude zřejmě schopen zajistit dopravu prostřednictvím vlakových spojů. Jedná se zejména o tratě č. 145 Sokolov – Kraslice st. hr. a č. 149 Mariánské Lázně – Karlovy Vary dolní nádraží. Na první zmíněné trati bude drážní doprava probíhat standardním způsobem s tím, že pokud se do stávky zapojí též zaměstnanci žst. Sokolov, zajistí společnost Viamont Regio náhradní autobusovou dopravu v úseku Svatava – Sokolov a zpět. Na druhé zmíněné trati bude zavedena NAD v případě, že se do stávky zapojí zaměstnanci provozovatele dráhy. Jelikož by mělo dojít k náhradě nestávkujících spojů Českých drah, existuje zde z důvodu omezených možností autobusových dopravců riziko organizování NAD za spoje Viamont Regio pouze v omezeném rozsahu.

15.6.2010 - 13:00 - Připravovaná výluka z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou

RegioSprinter, foto: MirKoKarlovarský kraj — Čtrnáctidenní nepřetržitou výluku na trati 149 (Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně) v úseku Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou chystá SŽDC od 16. do 30. června 2010. Jejím účelem bude renovace a modernizace železničního svršku. Na rozdíl od jiných výluk, tato ale nezasáhne do osobního provozu vlaků Českých drah, neboť osobní dopravu zde provozuje společnosti VIAMONT s jednotkami RegioSprinter pronajatými od společnosti Vogtlandbahn. Ty po dobu výluky nahradí autobusy v dotčeném úseku, ve kterých v závislosti na kapacitě bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků. Na celé trati bude platit speciální výlukový řád. Společnost VIAMONT také upozorňuje na případná zpoždění vlaků v krajních stanicích a předem se omlouvá za způsobené komplikace při cestování.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.vyluky.cz a v přiloženém letáku nebo výlukovém řádu.

KolejeČeská republika - Jízdní řád 2008/2009 s sebou nepřináší jen tolik diskutované nové či zrušené vlakové spoje, nové řazení vlaků či tarifní změny. Počínaje 14.12.2008 začnou vlaky zastavovat i ve třech nových zastávkách na Chebsku, Jihlavsku a Kroměřížsku. Po osmi měsících od slavnostního otevření tak budou moci vlaky začít využívat i obyvatelé a návštěvníci Pomezí nad Ohří. Nová vlaková zastávka potěší také (nejen) zaměstnance Kosteleckých uzenin či obyvatele kroměřížského sídliště Oskol.

Ilustrační obrázekKraslice - Po několikaměsíční přestávce vyrazí znovu na úsek tratě 145 Sokolov - Kraslice německé RegioSprintery. Stane se tak od 1. října po dohodě mezi soukromou společností Viamont, která provozuje na trati dopravu do Kraslic, německým dopravcem Vogtlandbahn, který provozuje jednotky RegioSprinter na německé straně tratě a Karlovarským krajem.

3.2.2007 - 22:00 - Ohrožené vlaky do Saska jezdit budou

Ilustrační fotoKarlovy Vary - Ohrožená vlaková doprava z Kraslic do Německa, kterou Karlovarský kraj odmítl dotovat, zřejmě nakonec zůstane zachována. Prohlásil to včera náměstek hejtmana Jan Zborník. „Jednáme se společností Vogtlandbahn a se sdružením dopravců na saské straně. Vlaky jezdit budou,“ řekl Zborník. Další podrobnosti odmítl sdělit a dodal, že jasno v celé věci bude do konce února. „Pokud nechceme působit destruktivně, musíme se dohodnout,“ poznamenal Zborník.

zdroj: Mladá fronta Dnes

ViamontKarlovy Vary - Od neděle dopravuje místo Českých drah cestující po železnici mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi společnost Viamont. Vozí je moderní vlaková souprava RegioSprinter. Cesta je tak pro lidi rychlejší a pohodlnější. Navíc České dráhy chtěly za jízdenku pro jednoho člověka 76 korun a u Viamontu se platí 44 korun. „Provoz na této trati budeme zajišťovat na objednávku kraje po dobu 4 let,“ řekl František Kozel z vedení Viamontu. „Ceny jízdného nemáme v plánu v nejbližší době měnit. Jízda mezi lázněmi se zkrátí asi o 15 minut. Lidé mohou využívat čipové karty, které koupí přímo ve vlaku. Souprava má také dva motory, takže se dá vždy dojet alespoň s jedním,“ dodal Kozel.

VT37 RegioSprinter - SokolovKarlovy Vary - Dopravu na železnici budou v příštím roce provozovat v Karlovarském kraji České dráhy a soukromý dopravce Viamont, který bude bude nově zajišťovat železniční dopravu z Karlových Varů do Mariánských Lázní. Celkem obě společností obdrží v roce 2007 dotaci téměř 170 milionů Kč.

RegionovaKarlovy Vary - V pátek 8. prosince 2006 přejede po více než devíti a půl letech první vlak ocelový most přes řeku Ohři v Lokti. Stane se tak u příležitosti slavnostního zahájení provozu na rekonstruovaném úseku trati mezi zastávkou a nákladištěm Loket předměstí a nádražím Loket.

Karlovarský kraj - logoKarlovy Vary, Kladno - Karlovarský kraj v příštím roce investuje ze svého rozpočtu do základní dopravní obslužnosti tři sta milionů korun. Více investic kraj vloží do železniční dopravy. Do autobusové dopravy investuje tak podle návrhu kraj 124 milionů korun, zatímco železniční doprava si vyžádá náklady ve výši 169 milionů. Do dopravní obslužnosti poputuje více peněz než v minulém roce. "Navýšení je 3,2 procenta. Museli jsme totiž zohlednit inflaci," vysvětlil náměstek hejtmana Jan Zborník. Podle něj by měla kvalita dopravní obslužnosti zachována. "Zůstala na úrovni loňského roku. K žádným výrazným omezením jsme nepřistoupili," doplnil Zborník. Podle odhadů v příštím roce najezdí autobusy v rámci dopravní obslužnosti přes šest a půl milionu kilometrů. Vlaky vykáží dva a půl milionu drážních kilometrů. Smlouvy s dopravci kraj plánuje projednat do konce roku.

15.4.2006 - 22:10 - Euregio Egrensis protestuje proti rušení dálkových spojů

Euregio EgrensisCheb - Euregio Egrensis - sdružení měst a obcí a dalších subjektů z části Čech, Bavorska a Saska - protestuje proti chystanému zrušení dálkových železničních spojů, které zastavují v Chebu či bavorském Marktredwitz. Na jednání prezídia Euregia Egrensis, které se sešlo opět po čtvrtroce, tentokrát v Chebu, se na společném Ne! dohodli představitelé všech tří pracovních sdružení.
„Chceme vyvíjet tlak zejména na české ministerstvo dopravy, aby tudy dálkové spoje dál jezdily a zastavovaly zde. Zatím se tak děje v případě dvou mezinárodních vlaků, kterými jsou ´Karlštejn´ z Prahy do Frankfurtu a noční spoj z Norimberku do Prahy. Od dalšího jízdního řádu se však již ani s nimi nepočítá, když vlaky by měly jezdit z Prahy do Frankfurtu jen severní cestou, přes Sasko,“ vysvětluje prezident české části Euregia Egrensis, chebský místostarosta Václav Jakl.

Zdroj : Cheb - Radniční listy

Poznámka autora:
V článku v Radničních listech došlo k drobným nepřesnostem. V současnosti jezdí jeden pár mezinárodního spoje Praha (21:46) - Cheb (0:49-1:12) - Nürnberg (3:10-3:33) - Frankfurt (6:21), zpět Frankfurt (23:38) - Nürnberg (2:05-2:24) - Cheb (4:35-5:04) - Praha (8:15). Ani jeden spoj nestaví ve stanici Marktredwitz. V připravovaném jízdním řádu platném pro rok 2007 se s nimi opravdu nepočítá, v severní trase (Praha - Děčín ...) ovšem žádný přímý spoj do Frankfurtu nefiguruje.

RegionovaKarlovarský kraj, ČD Dne 31. března 2006 byla hejtmanem Josefem Pavlem a náměstkem generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiřím Kolářem podepsána smlouva o regionální obslužnosti pro rok 2006 v Karlovarském kraji – jednání se tak už dokončují pouze v Ústeckém kraji.
Rozsah regionální železniční dopravy na území Karlovarského kraje včetně trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary představuje objem 2,5 mil. vlakových kilometrů. Celková částka, kterou uhradí Karlovarský kraj drahám, je stejná jako loňský rok a dosahuje výše 130,2 mil. Kč.
Jednotlivé kraje a České dráhy současně vzájemná jednání hodnotí velmi pozitivně a obě strany hovoří o oboustranně výhodném partnerství.

Společný zájem kraje i Českých drah je dlouhodobě soustředěn na zachování, stabilizaci a postupné rozšiřování regionálního železničního spojení. Při této příležitosti se hovořilo o modernizaci vozového parku a infrastruktury, která letos proběhne na území Karlovarského kraje. V měsíci květnu začne na území kraje jezdit první rekonstruovaný motorový vůz Regionova a dále bude letos dokončena elektrizace tratě Karlovy Vary – Kadaň. Výrazně se tak zrychlí a zkvalitní dálková i regionální doprava.
V souvislosti s dodáním motorových vozů Regionova náměstek generálního ředitele Jiří Kolář dokonce přislíbil, že během května budou do Karlovarského kraje dodány 2 jednotky Regionova. Tyto dvě jednotky – v barvách Karlovarského kraje – budou nasazeny v pravidelném provozu na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary – Potůčky.

Zdroj: tisková zpráva ČD

el.lok.242 - ilustrační fotoKarlovy Vary - Kraje nebudou od příštího roku finančně přispívat Českým drahám na ztrátové trati, pokud od nich nedostanou podrobné ekonomické rozbory s vyčíslenými náklady na jednoho cestujícího. Rada asociace krajů ČR na jednání v Karlových Varech dospěla k usnesení, že globální požadavek ČD na dotace bez vyčíslení provozu na konkrétních úsecích železnice je pro kraje nadále nepřijatelný. Novináře o tom informoval předseda rady a moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský.
Na požadavek krajů ČD podle Tošenovského přistoupily a začaly rozbory připravovat. Teprve až je kraje obdrží, budou s ČD jednat o způsobu financování a dokrývání případné ztráty na jednotlivých úsecích tratí.
U ztrátových tratí, které považují ČD za důležité a proto je chtějí i dále provozovat, se musí vypořádat se ztrátami bez dotací od krajů. Kraje určitě dají peníze na neefektivní tratě, které jsou však v daném regionu jedinou možností k zajištění dopravní obslužnosti.

Zdroj : České noviny (ČTK)

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:44
sets at 16:46