..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Svět :..

11.8.2017 - 18:19 - Železniční neštěstí v Egyptě

Alexandrie — 11. srpna došlo ke srážce dvou vlaků nedaleko stanice Khorshid na trati mezi Alexandrií a Káhirou. Podle prvních zpráv úředníků egyptského ministerstva dopravy musel pravděpodobně jeden z vlaků pro poruchu zastavit a další do něj najel. Při srážce došlo k vykolejení lokomotivy jednoho vlaku a dvou vozů dalšího vlaku. Jeden z vlaků směřoval do Alexandrie z Káhiry, druhý z Port Saidu. Podle státních novin al-Ahram si neštěstí prozatím vyžádalo 28 obětí. Do nemocnic bylo přepraveno minimálně 84 zraněných. Jedná se o největší železniční neštěstí v Egyptě od listopadu 2013, kdy jižně od Káhiry došlo ke střetu vlaku s autobusem a nehodu tehdy nepřežilo 27 lidí. V roce 2013 zahynulo nejméně 19 lidí, když vykolejila vlaková souprava v Gíze nedaleko Káhiry. O rok dříve (2012) zemřely desítky dětí, když se u města Manfalút na přejezdu srazil vlak se školním autobusem.

Zdroje: ČTK - České noviny, Express, Metro, Mirror, Reuters, The Sun

23.8.2013 - 6:00 - Indický rychlík převálcoval poutníky

Intercity Express from Hyderabad (ilustrační foto), foto: Adityamadhav83 Dhamara — Kuriózní tragická nehoda se stala v pondělí 19. srpna – v časných ranních hodinách tamního času smetl vlak v Indii v obci Dhamara (Bhamara) ve státě Bihar větší počet poutníků, z nichž nejméně 35 zahynulo. Vlak Rajya Rani Express obcí projíždí, nemá zde pravidelnou zastávku. Poutníci měli v úmyslu svézt se vlakem na slavnost boha Shiva a čekali na kolejích. Nevzali na vědomí, že vlak je rychlík a obcí projíždí, nestaví. Někteří se údajně snažili rychlík zastavit a přistoupit. Na varovné houkání nereagovali. Vlak davem poutníků projel a dobrzdil až za nádražím. Podle zpráv dav zbylých poutníků strojvůdce lynčoval a demoloval vagony vlaku. Poutníci byli z kasty „nedotknutelných“, ne příliš majetných, avšak hluboce věřících občanů.

Zdroje: iDNES, Spiegel, Wikimedia Commons, Zee News

Akita Shinkansen, foto: jpellge Akita — První březnový víkend přinesl pro severnější polovinu Japonska jeden další sněhový blizard. Letošní zima je rekordní, a tak byl i zlomen rekord ve výši naakumulovaného sněhu, naměřené na oficiálních hydrometeorologických stanicích. Došlo k tomu v onsenu, nebo-li letovisku s horkými minerálními prameny, jménem Sukayu v prefektuře Aomori koncem února, a úředně naměřena výška závějí byla 550 cm. V Japonských Alpách byly naměřeny i 11metrové závěje, ale tam už nejsou oficiální stanice. Onseny jsou jednou z rozkoší japonského života, stejně jako dary moře, zelený čaj, spolehliví úředníci či jízda neméně spolehlivým superexpresem Šinkansen.

Buenos Aires — Souprava příměstského vlaku 3772 argentinské společnosti TBA na lince Sarmiento přijíždějící dnes ráno v 8.33 h místního času do rušného koncového nádraží Once v hlavním městě Argentiny - Buenos Aires - nedokázala zastavit a v rychlosti přibližně 20 km/h narazila do zarážedla na konci koleje na 16. nástupišti. Vlak byl v ranní špičce obsazen asi 2 000 cestujícími, 49 z nich při nehodě zemřelo a přibližně 550 bylo zraněno. Poškozený je především čelní vůz soupravy. Nejpravděpodobnější příčina nehody je selhání brzd vlaku. Jedná se o nejtragičtější nehodu v historii argentinských železnic. Provoz na lince Sarmiento je již obnoven v plném rozsahu.

EC v Imst-Pitztalu, foto: Josef Petrák Praha/Reykjavík — Minulou středu se pod islandským ledovcem probudila k životu sopka Fimmvörðuháls. Začala chrlit popel, dým a páru do výšky několika kilometrů. Co to ale prakticky bude znamenat pro leteckou dopravu nejen s Islandem, ale i v celé Evropě a ještě vzdálenějších zemích, tušil ve středu jen málokdo. Sopečný popel byl zavát nad Evropu a došlo k uzavření vzdušného prostoru vyjma jihu nad celým kontinentem. Nelétal nikdo – aerolinie, vládní speciály ani vojenské letouny. Na nedělní pohřeb polského prezidenta přicestoval ze zahraničních smutečních hostů málokdo – český prezident vlakem, marocký premiér podnikl dobrodružný let malým proudovým strojem Cessna. Vzdušný prostor byl otevřen dočasně dnes v poledne. V České republice by tomu také nikdo nevěnoval pozornost, kdyby ve čtvrtek při své cestě vlakem nepotkal nezvykle plná nádraží, dlouhé fronty u pokladen a necestoval plnými vlaky. Například ČD Centrum v Praze na hlavním nádraží doslova praskalo ve švech. Fronty byly u všech přepážek, kanceláří ČD Travel i Wasteels. České dráhy oznamovaly mimořádné posílení spojů i personálu na pokladnách a call centru, ale také avizovaly mimořádně vysoké tržby, a to i díky vysokým cenám mezinárodního tarifu.

Logo VIA Rail CanadaToronto - Zatím neznámá nemoc propukla ve vlaku č. 2 kanadské národní společnosti VIA Rail Canada, který směřoval z Vancouveru do Toronta (mapa trasy vlaku). Krátce po osmé hodině ranní kanadského času (odpoledne SELČ) byl vlak po ujetí 3871 kilometrů zastaven ve stanici Foleyet, cestující v něm spolu jeli dva a půl dne. V soupravě se cestovalo 264 lidí, z toho 30 zaměstnanců drah. Jedna žena na zatím blíže neurčenou nemoc zemřela, asi dalších deset se nakazilo.

Ilustrační obrázek Pákistán - Aktualizováno ve 12.36 - Dnes v jižní části Pákistánu došlo k tragické havárii vlaků. Při neštěstí dle místní policie zemřelo nejméně 58 cestujících, kteří cestovali z pákistánského Karáči do Láhauru. Údaje o počtu raněných se zatím různí, nicméně první informace udávaly počet 120 osob, z nich 40 se nacházelo v kritickém stavu. Podle místní policie se přitom počet obětí pravděpodobně zvýší. Nehoda se stala v noci kolem 02.25 místního času (úterý 22.25 SEČ) nedaleko města Mehrabpur v provincii Sindh. Vlaky v této oblasti jsou známé svou vytížeností, kdy cestující jsou prakticky vtěsnáni jeden na druhého a mnohdy se do vlaků ani nevejdou.

Brazília - Na severním předměstí brazilského Ria de Janeiro se ve čtvrtek srazily dvě vlakové soupravy. Podle agentury EFE při tom zahynulo devět lidí, dalších 111 osob bylo zraněno. Podle úřadů narazila souprava s několika sty pasažéry zezadu do prázdného vlaku.

Kinshasa - Nejméně 100 osob zahynulo a dalších více než 200 lidí bylo zraněno při železničním neštěstí, které se odehrálo ve středu v noci v centrální části Konga. Původně úřady informovaly asi o 30 obětech, konžský ministr informací Toussaint Tshilombo Send ale dnes uvedl, že o život přišlo nejméně 100 lidí. Záchranáři zatím stále vyprošťují těla z vykolejených vagonů, bilance počtu obětí se proto ještě může změnit.

17.5.2007 - 11:00 - Kuriozita: Cestující museli v Indii tlačit vlak

Ilustrační obrázekDilí - Železnice v Indii je známá svými neuvěřitelnými fotografiemi cestujících, kteří se přepravují na střechách vlaků. Nyní přišla z této asijské země další kuriozita. Cestující v indickém státě Bihár byli požádáni, aby pomohli s roztlačením vlaku. Za zdržení mohl pasažér, který zatáhnul za ruční brzdu a vlak zastavil v tzv. neutrálním poli (místě, kde není elektrický proud). Cestujíím trvalo půl hodiny, než vlak dotlačili o 4 metry dál. Situace překvapila i tiskového mluvčího indických drah.

zdroj: Novinky

Ilustrační obrázekIndie-Dilí - Terorismus je v arabských zemích a zemích Blízkého východu obvyklým jevem, denodenně slýcháme zprávy o počtu mrtvých a zraněných z oblastí kolem Bagdádu, Jeruzaléma atd. Indie zatím terorismem v takové míře postižena není. Bohužel i tak se přelom dnů 18. a 19.2.2007 stal osudným minimálně 66 lidem v Indii, kteří cestovali vlakem.

30.1.2007 - 11:00 - Nejméně 11 mrtvých a přes 40 zraněných si vyžádal pád troleje v Pákistánu

Ilustrační obrázekKaráčí - Nejméně 11 mrtvých a přes 40 zraněných si v neděli vyžádalo železniční neštěstí poblíž města Sukkur v jihopákistánské provincii Sindh v Pákistánu, když na lidi jedoucí na střechách vagonů soupravy spadl kabel vysokého napětí a strhl je dolů. Část cestujících zabily výboje elektrického proudu a část pád ze střechy. Vlaky bývají v Pákistánu a v sousední Indii značně přeplněné a nebezpečné cestování na střechách vagonů je běžné.

zdroj: Novinky.cz

Nehody na železniciNehody - Bohužel i o Velikonocích dochází k nehodám na železnici. V následujícím článku najdete aktuální přehled nehod od pátku 14. do pondělí 17. dubna 2006.

K velmi vážným nehodám došlo v Indonesii, kde došlo ke střetu dvou vlaků (13 mrtvých) a v Řecku, kde došlo ke střetu vlaku Intercity s nákladním autem. Vlak vykolejil a jeden vůz začal hořet (4 mrtví). Další závažnou nehodou byl střet rychlovlaku ICE v Německu nedaleko Frankfurtu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a obětech na životě.

V České republice, asi jako každý den, došlo k několika střetům na přejezdech, či sražení osob v kolejišti.

6.1.2006 - 11:14 - Japonsko bojuje se sněhem

ilustrační fotoTokio / Japonsko - Nejen Evropa, ale také Japonsko se potýká s neobvyklými přívaly sněhu. Situaci ještě přitížilo dnešní husté sněžení. V některých oblastech leží téměř čtyři metry sněhu. Nejvíce přívaly sužují prefekturu Niigata. Meteorologové navíc varují, že hlavní srážky roku teprve přijdou. Obvykle se tak děje v lednu a únoru. Japonské televize plní záběry ulic plných sněhu, který na některých místech téměř zakrývá pouliční lampy. Sníh tak komplikuje nejen dopravu na silnicích, ale i na železnici.

Zdroj : České noviny (ČTK)

25.12.2005 - 18:27 - Poryv větru v Japonsku vykolejil vlak

Akita - Japonsko - V dnešních ranních hodinách došlo na severu Japonska k tragické nehodě, způsobené větrem. Celé Japonsko je v poslední době sužováno ohromnými přívaly sněhu, které jsou často spojeny s větrnou smrští. Ta byla příčinou dnešní tragické události, při které silný poryv větru doslova smetl tři vozy jedoucího expresního vlaku z mostu vedoucího přes menší řeku. Jedna žena na místě zemřela, 26 osob je hospitalizováno a tři osoby byly pouze ambulatně ošetřeny. V soupravě bohužel zůstaly zaklíněny další osoby, které se hasiči pokoušeli vyprostit. Podle informací, které jsou známy se jednalo o vlak vyšší kategorie jedoucí z Akity do Niigaty na severu Japonska. Žena, která v tomto vlaku zemřela, je již šestou obětí špatného počasí v Japonsku v posledních dnech.

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:55
sets at 21:15