..: All news and reports :..

Ilustrační obrázekKomerční sdělení - Vlak je ve Švýcarsku - navzdory hornatému terénu - nejpřirozenějším způsobem dopravy. Už když do země přiletíte, zjistíte, že obě nejdůležitější letiště v zemi - Curych a Ženeva - mají vlastní nádraží. A když do vlaku nastoupíte, můžete si celkem dlouze vybírat, jakým způsobem si přejete cestovat.

Chcete-li až nadbytek místa pro nohy, široká (v některých vlacích dokonce v kůži vyvedená) křesla a méně spolucestujících, zvolte první třídu. Stačí-li vám prostě jen čisté, klimatizované prostředí a obyčejná čalouněná sedadla, jeďte druhou třídou. I když bývá plná, místo k sezení najdete.

Ilustrační obrázekStudénka (Aktualizace 22:00) - Tragédie těžko uvěřitelných rozměrů se stala dnes dopoledne na 2. koridoru v žst. Studénka. Krátce po 10. hodině totiž na přerovském zhlaví dopadla část opravovaného silničního mostu přímo před projíždějící EC 108 Comenius z Krakova do Prahy. Vlak následně vykolejil. Souprava se v tu dobu pohybovala v úseku s traťovou rychlostí 140 km/h. Podle nejnovějších informací bylo z poškozených vozů vyproštěno 5 mrtvých, dva lidé zemřeli následně po převozu do nemocnice. Dalších nejméně 65 lidí bylo zraněno, z toho 13 těžce. Zraněné cestující rozvezli záchranáři do všech okolních nemocnic. Na místě zasahovalo celkem 20 hasičských jednotek a všechny dostupné vozy záchranné služby. Vyproštování osob ze zničené soupravy je v této chvíli dokončeno a probíhá technická obhlídka místa neštěstí. Škoda se předběžně odhaduje na 121 milionů korun, čtyři osobní vozy jsou zcela zničeny.

Ilustrační obrázekPraha - Platnost jízdního řádu pro rok 2007 se dnes definitivně naplní. Pro železnici a její fandy to znamená řadu méně i více podstatných změn, a tak se redakce ŽelPage rozhodla je v průběhu soboty a neděle podrobně sledovat situaci a přinášet vám aktuální zprávy i fotografie. V terénu budeme mít řadu zpravodajů, ale ve spolupráci nebráníme ani vám. Víte o něčem zajímavém, co stojí za zmínku? Nechte nám vzkaz v komentářích, pošlete mail či kontaktuje zpravodajský velín, který aktuálně spravuje Juraj Kováč. Vaše redakce.

Aktuálně

Pondělí 0:30 - Krizový víkend je u konce a s ním i náš 36 hodin trvající on-line přenos. Po sobotě plné derniér přišla neděle, která měla přinést řadu novinek a zlepšení, jenže místo toho se takřka celá dálková doprava ponořila do pořádného chaosu. Situace se navíc stále ještě zcela neustálila. Babitron v tuto chvíli registruje na tratích 16 rychlíků, jenže přibližně polovina z nich si veze více než desetiminutové zpoždění, 4 z nich dokonce nad 30 minut. Přesto věřme, že se bouřlivá situace s kořeny v dnešním dopoledni ustálí a zítra již pojede provoz na kolejích i v kolejích zaběhaných a bezproblémových. Stejně bezproblémový začátek nového týdne přejeme i našim čtenářům, kteří se svým zájmem o změnu GVD postarali o nový rekord v návštěvnosti ŽelPage, který ode dneška činí více než 13 tisíc přístupů za den. V jednu chvíli dokonce přetížení nevydržel náš server. Za tuto pozornost i vstřícné reakce děkujeme. Ještě větší díky si potom zaslouží ti, kteří se o tento poměrně odvážný a nezvyklý on-line přenos starali, vedeni takřka nespícím editorem Jurajem Kováčem alias Georgem. Nesmíme ale zapomenout i na řadu z Vás, čtenářů, kteří jste přispěli tu dobrou radou, tu postřehem z terénu, jindy zase fotografií.
Za redakci ŽP,

JTB

Credits: Časový rozpis víkendu: Jan Beránek (JTB), Martin Jarath, Juraj Kováč (Georgo), Samir Lepara, Zdeněk Michl, Ondřej Pauza (Andrew33), Josef Petrák a další. Služba na velínu: Juraj Kováč, Samir Lepara, Jan Beránek. Technická spolupráce a připomínky: Administrátoři a redakce ŽP

Nejčastější otázky k eshopu a odpovědi na ně

5.1.2004 - 22:05 - Petice za obnovení názvu vlaků EC 172/173 Vindobona

obrazek Vindobona — Jsou to již dva týdny, co jsme se rozloučili s dlouholetým názvem vlaku, který spojoval Berlín s Vídní později Hamburg s Vídní a jmenoval se Vindobona. Nám není lhostejné, že by tak tradiční název vlaku měl upadnout v zapomnění a tak jsme se rozhodli, že uspořádáme petici, aby se název Vindobona vrátil tam kam patří – k vlakům EC 172/173.

U petice najdete celou historii tohoto názvu a najdete zde i fotografie vozidel, která se pod tímto jménem představila v pravidelném provozu. Děkuji kolegům, kteří se na přípravě petice podíleli. Petici naleznete zde. Děkujeme Vám za každý podpis.

Зеркало Леон рабочее на сегодня
« Newer messages | 1 ... 6 7 8 9 10   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:58
sets at 21:02
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...