..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Česká republika (celá) :..

ÖBBVídeň - Přerušení provozu na trati 901 Wien - Hohenau - Břeclav mezi stanicemi Angern a Dürnkrut bude trvat pravděpodobně až do konce dubna. Podle informací ÖBB bude od úterý 18.04.2006 odjíždět "odklonový" vlak EC 172 z nádraží Wien Südbhf (Ostseite) již v 9.55 hod. Důvodem je "eliminace" zpoždění vzniklé odklonovou jízdou přes Marchegg a Devínskou Novou Ves, aby v trase Břeclav – Hamburg jel vlak podle jízdního řádu.

Následující opatření platí do 17.4.2006:
Regionální vlaky ÖBB jsou v úseku Dürnkrut - Gänsendorf nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Vlaky EC 74, EC 76, EC 104, EC 172 a R 202 jedou odklonem přes Marchegg a Devínskou Novou Ves. Vlak EC 76 jede v úseku Wien - Praha Holešovice samostatně, vlak EC 136 Bratislava - Praha jede bez přímých vozů Wien - Praha. Vlak EC 70 je v úseku Wien - Devínská Nová Ves odřeknut a cestující mohou cestovat spojem SPR 2528 Wien Südbhf (15:33) - Bratislava hl. st. s přestupem v Devínské Nové Vsi, kde bude přistaven vlak EC 70. EC 102 je v úseku Wien Südbhf - Devínská Nová Ves odřeknut a nahrazen spojem ER 2526. V Devínské Nové Vsi bude přistaven vlak EC 102.
Vlaky EC 71, EC 75, EC 77, EC 105, EC 173 a R 203 jedou odklonem přes Devínskou Novou Ves a Marchegg. Vlak EC 77 jede v úseku Praha - Břeclav - Devínská Nová Ves spojen s vlakem EC 137. Vlak EC 75 jede pouze v úseku Praha - Devínská Nová Ves, kde je nutný přestup na pravidelný vlak do stanice Wien Südbahnhof. U vlaku EC 103 je také nutný přestup v Devínské Nové Vsi.
Zpoždění vlaků za odklonovým úsekem bude přibližně 40 - 80 minut, jízdenky vydané po původní trati platí i při jízdě odklonem.

Zdroj: ÖBB, Tisková zpráva ČD, a. s. - doplnil -cspsv-

Slapy 2002Povodně 2006 - Velká voda je naštěstí snad již na ústupu, ale stále částečně omezuje provoz na železnici.
Rozbouřená řeka Dyje, která přetekla přes Vranovskou přehradu, vytvořila spolu s řekou Jevišovkou obrovské jezero u obce Jevišovka, které bylo obraničeno železniční tratí Hrušovany nad Jevišovkou - Břeclav. Voda prosakovala skrz železniční násep, kde vytvářela druhé jezero. Jedinou bariérou byla železniční trať, která nápor vody v pátek dopoledne nevydržela a voda si prorazila cestu skrz, čímž došlo k podemletí části trati v úseku Hrušovany n. J. - Novosedly. Mezi jmenovanými stanicemi je zavedena NAD (náhradní autobusová doprava). Dnes ráno byl z důvodu velké vody vyloučen i navazující úsek Novosedly - Mikulov na Moravě a prodloužena NAD na úsek z Hrušovan až do Mikulova (od 4.4.2006 provoz přerušen a zavedena NAD opět pouze v úseku Hrušovany n.J. - Novosedly).

Druhá poškozená trať je Vranovice - Pohořelice, konkrétně v úseku Přibice - Pohořelice je zastaven provoz, NAD není zavedena.

Mezi stanicemi Stará Paka a Košťálov byl v sobotu ráno zastaven provoz z důvodu sesuvu půdy, po půl třetí odpoledne téhož dne byl provoz obnoven, ale pouze pro řadu 810 a v místě sesuvu byla snížena rychlost na 5 km/h.
Některá místa zasáhla velká voda jen částečně. Například ve stanici Hoštejn (na zastávce v obvodu stanice) byl zaplaven podchod pro cestující a zastavující vlaky jezdí jen po 2.TK mezi Krasíkovem a Hoštejnem.
Podobně to vypadá v zastávce Bílovice nad Svitavou, kde je snížena rychlost na 30 km/h, protože cestující musejí přecházet po úrovňovém přechodu.
Také od pátku je zaplaven podchod na zastávce Luková u Rudoltic v Čechách (trať Česká Třebová - Přerov - Ostrava) a zastavující vlaky mohou jezdit jen po 1.TK.

Na spoustě míst je kvůli velké vodě mimo provoz zabezpečovací zařízení, což ale na jízdu vlaků nemá větší vliv.

ilustrační fotoJablonica - včera v 3:45 ráno vykolejil mezi stanicemi Senica a Jablonica na trati č. 116 Kúty - Trnava soupravový vlak ZSSK. Důvodem vykolejení vlaku zřejmě bylo podmáčení železniční trati. Ve vlaku se nenacházeli žádní cestující; z důvodu nehody byly bez náhrady odřeknuty 2 osobní vlaky, další vlaky jsou v úseku Senica - Jablonica nahrazeny autobusovou dopravou, která bude vzhledem k stále stoupajícím hladinám řek do odvolání zachována.

Praha - Čtvrteční stávka strojvůdců proti novému zákoníku práce začne v pravé poledne a bude trvat půl hodiny. Pendolin se protest nedotkne, pojedou podle jízdního řádu a strojvůdci v nich cestujícím jen přečtou prohlášení.

Odboráři ale varovali, že pokud další jednání nepovedou k výsledku, bude příští protest mnohem výraznější.

"Po zralém uvážení jsme došli k závěru, že tato forma protestu pro tentokrát stačí. Pokud další jednání dopadnou nepříznivě, bude příští stávka už časově neomezená" řekl mluvčí Federace strojvůdců Libor Poláček.

České dráhy podle něj za těchto okolností nebudou nahrazovat členy odborové organizace jinými strojvedoucími.

Podle mluvčího drah Aleše Ondrůje se protest odehraje zcela mimo dopravní špičku. "Symbolický charakter stávky příliš neovlivní plynulost železniční dopravy a nebude mít zásadní dopad na cestující" řekl.

Všechny vlaky by měly z bezpečnostních důvodů dojet do nejbližší stanice. "Vzhledem k předpokládanému minimálnímu dopadu stávky na provoz nemusí České dráhy přijímat krizová provozní opatření. Budou se soustředit na poskytnutí informační a další asistence cestujícím" dodal Ondrůj.Podle něj jde čistě o politický a kompetenční spor jednotlivých odborových organizací. "Toto dráhy nemohou ovlivnit a nejsou součástí tohoto procesu. Proto nebudeme důvody organizace stávky nijak komentovat" řekl.

Zdroj: IDNES

stavkaPraha - Strojvůdci vstoupí tento čtvrtek do stávky. "Provoz na železnici se zastaví minimálně na hodinu", řekl mluvčí Federace strojvůdců Libor Poláček. Konkrétní čas vypuknutí stávky a přesnou délku jejího trvání oznámí prezidium FS zítra.
Dráhy se na stávku připravují, ale nejsou schopny odhadnout, jak stávka poškodí podnik a cestující. ČD odhadují škody v řádu miliónů korun denně. Podle Duška (OSŽ) FS stávku vyhlásí, ale vlaky přesto pojedou. Ne všichni strojvedoucí jsou totiž ve federaci. Ta jich sdružuje 6.000, OSŽ má ale dalších 800 a odborově neorganizováno je 1.000 strojvůdců. Podle Jaromíra Duška nebude stávka trvat déle než 3 hodiny a na zajištění provozu po tak krátkou dobu stačí podniku jen několik stovek strojvedoucích. Vedení Českých drah věří, že pokud se ve čtvrtek 16.3.2006 uskuteční stávka strojvůdců FS, bude mít především symbolický charakter a neovlivní výrazně plynulost železniční dopravy v České republice.
Důvody stávky se netýkají kolektivního vyjednávání či jiných vztahů mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem.

V případě uskutečnění stávky se budou ČD řídit následujícími pravidly:
1. Požadavek 100% garance bezpečnosti provozu ze strany FS - dodržení všech bezpečnostních předpisů (odstavení vlaků ve stanici, nikoli na širé trati, dojetí rychlíkových spojů do větších stanic)
2. V případě symbolické stávky v rozsahu několika minut nebude plynulost provozu výrazně ovlivněna - dopad na cestující by měl být minimální
3. V případě déle trvající stávky - ČD přijmou taková opatření, aby byly minimalizovány dopady na cestující - část spojů bude provozována nehledě na stávku, u dalších spojů se počítá se zajištěním náhradního dopravního řešení

Zdroj: Novinky, Tisková zpráva ČD, a. s.

nehodaKropáčova Vrutice - Doplněno 21.2. - dnes v 8.10 hodin se v Kropáčově Vrutici na Mladoboleslavsku srazil motorový rychlík (R940) jedoucí z Prahy do Tanvaldu s nákladním vlakem Pn 64439. Při nehodě byl těžce zraněn strojvedoucí rychlíku a lehce několik cestujících. Vykolejil motorový vůz rychlíku a několik vozů nákladního vlaku. Do stanice směrem od Mladé Boleslavi vjížděl nákladní vlak. Rychlík jedoucí od Všetat měl ve stanici zastavit, ale projel odjezdové návěstidlo v poloze zakazující jízdu a v rychlosti několika desítek kilometrů (údajně 20 - 30 km/h) narazil do boku vjíždějícího nákladního vlaku.

sněhová fréza - ilustrační fotoSeverní Morava - aktualizováno 15:00 - V úterý 6.12.2005 odpoledne, jak předpověděli meteorologové, začalo silně sněžit. Již odpoledne a večer sníh velmi zkomplikoval dopravu na severní Moravě nejen na silnicích, ale také na železnici. Na několika tratích byl v noci na dnešek nebo ráno z důvodu sněhové kalamity, kdy na koleje spadlo velké množství stromů, přerušen železniční provoz. Pokud to dopravní situace na pozemních komunikacích dovoluje, organizují České dráhy náhradní autobusovou dopravu. Obnovování provozu komplikuje těžký mokrý sníh, nesjízdné pozemní komunikace a také výpadky elektřiny z veřejné rozvodné sítě.

8.12.2005 12:20
Podle iDnes byl obnoven provoz na všech dotčených regionálních tratích. Na mezinárodní trati mezi Třincem a Čadcou se stále jezdí po jedné koleji.

7.12.2005 15:50
Doprava na mezinárodní trati mezi Třincem a Čadcou byla obnovena ve 14.10 hod., jezdí se v elektrické trakci po jedné koleji.

DB Die Bahn / České dráhy - V návaznosti na výluky na trati ČD č.180 v úseku Holýšov - Domažlice ve dnech 24.října - 22.listopadu 2005, vstupuje na síti DB toto mimořádné opatření k provozu vlaků R 264/(RE 5606), R 266/(RE 5608) a (RE 5607)/ R 267 (jmenované vlaky u ČD vlaky odkloněny v úseku Plzeň hl.n. - Domažlice a zpět přes Klatovy - viz aktuální výluky).

1) R 264/ RE 5606 Praha - München (přímé vozy Praha hl.n. - Nürnberg. Hbf.):
Vlak R 264 bude v úseku Domažlice - Schwandorf - Regensburg o cca 50 minut opožděn. Vlak jede ve dnech 24.října - 22.listopadu 2005 mimořádně pouze v úseku Praha hl.n. - Regensburg Hbf. Ve stanici Regensburg Hbf. zajištěn přestup do vlaku RE 26029 ve směru München. (Regensburg Hbf. odj.: 14:44 / München příjezd: 16:16 hod.). Přímé vozy jedoucí vlaky R 264 / RE 5600 v úseku Praha hl.n. - Schwadorf - Nünberg Hbf. jedou v úseku Domažlice - Nürnberg Hbf. o cca 50 minut opožděny.

2) R 266/ RE 5608 Praha - München:
Vlak R 266 bude ve dnech 24.října - 22.listopadu 2005 v úseku Domažlice - Regensburg - München o cca 50 minut opožděn.

3) RE 5607 / R 267 München - Praha (přímé vozy Nürnberg. Hbf. - Praha hl.n.):
Vlak jede ve dnech 24.října - 22.listopadu 2005 mimořádně pouze v úseku Regensburg Hbf. - Praha hl.n. Ve stanici Regensburg Hbf. zajištěn přestup od vlaku RE 26969 ze směru München. (München odjezd: 16:44 / Regensburg Hbf. příjezd: 18:12 hod.). Přímé vozy ve vlacích RE 5601 / R 267 v úseku Nünberg Hbf. - Schwandorf - Praha hl.n. řazeny bez omezení.

4) R 352 / 1952 Praha - Stuttgart
dne 18./19. a 19./20.listopadu 2005 nebude vlak R 352 / 1952 (Praha hl.n. - Nürnberg Hbf. - Stuttgart Hbf.) mimořádně zastavovat ve stanicích Schwäbisch Hall-Hessental a Backnang (trať 784 DB). Výstup cestujících v ostatních stanicích je možný.

742.381 + 451Napěťovky - Dnešním dnem spouštíme ojedinělou sekci, ve které naleznete ucelený přehled o napěťových výlukách, které se konají v nejbližších dnech na naší železniční síti. Přehled bude průběžně aktualizován o nové a nové napěťovky.

Hned první "vydání" nabízí jednu pěknou podívanou. V pondělí a v úterý se koná napěťová výluka mezi stanicemi Grygov - Brodek u Přerova - výh. Dluhonice. Včetně stanice Brodek u Přerova. Všechny vlaky, které budou v době mezi 8.20 a 13.10 hodinou úsekem projíždět dostanou přípřež nezávislé trakce. V osobní dopravě se výluka týká 16vlaků.
Na napěťovku budou zřejmě nasazeny zamračené a čmeláci.
I počasí má přát. po oba dny bude slunečno. Přeji pěkný lov a doufám, že bude přehled užitečný.

Přiložený snímek dokumentuje napěťovou výluku mezi stanicemi Praha-Vysočany a Horní Počernice 5.9.2004 [Tomáš Bareš].
Přehled najdete tady. A nebo v menu "Napěťovky".

frézaLetošní zimní sezona byla poklidná. V lednu a v únoru docházelo jen k malým komplikacím, kdy došlo jen k lokálním zastavením či omezením dopravy.

V noci z 15. na 16. února na našem území napadlo až několik desítek centimetrů sněhu. Zatímco silniční doprava kolabovala, železnice jezdila relativně včas. Měla jen své běžné mouchy a sice poruchy hnacích vozidel a vozů.

Ale ani železnice nezůstala ochuzena o zimní problémy. Od pátku do neděle 11. - 13. března začalo znovu sněžit, ale též silně voukat. Některé tratě byly zavávány. Následující článek přináší souhrnný stav onoho víkendu, který byl zároveň posledním zimním. Následující dny se silně oteplilo a sníh rychle roztál.

nehodyDobříš - dnes v 15:08 se mezi stanicemi Malá Hraštice a Nová Ves pod Pleší střetl osobní vlak jedoucí z Dobříše do Prahy s osobním autem. K nehodě došlo na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor). Řidič nerespektoval výstrahu na přejezdu a vjel přímo pod vlak. Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na trati byl obnoven v 16:50 hod., škoda na vlaku je odhadnuta na 50 tisíc korun, na autě na 150 tisíc korun.

1.2.2005 - 20:53 - Sníh komplikuje žel. provoz zejména v Z a SZ Čechách

I Sněhová kalamita - Jistě jste si všimli, že České dráhy mají všude možně billboardy mimo jiné se sloganem: "Auta stojí, vlaky jedou." Během včerejšího dne to ale v některých místech vypadalo naopak nebo nejezdily ani auta, ani vlaky.
Například na trati Kadaň - Kaštice Os 17641 uvázl ve sněhu za Vitčicemi, ale podařilo se mu vyprostit, čímž nebyl zrušen pár vlaku 17641/17600 v celém úseku, ale pouze v trati Vitčice - Kaštice.
Odpoledne uvázl před Vitčicemi Os 17604, který zde stál dvě a půl hodiny, než byl vyproštěn. další čtyři vlaky byly nahrazeny NAD (17647, 17642, 17644, 17649).
Po desáté dopoledne byl zastaven provoz mezi Dolním Polubným a Harrachovem, kde byla silná vrstva sněhu.
V sedm večer bylo ohlášeno zavátí trati Chomutov - Vejprty. Nejvíce byla zavátá poblíž Rusové. Os 16813 byl zrušen a cestující byli přepraveni následujícím Os 16815. Po něm vyjela na trať sněhová fréza tlačená lok. řady 742. Tato lokomotiva ve stanici vykolejila jednou osou.
Trať mezitím zapadala a nyní je nesjízdná. Během dnešního dne se předpokládalo obnovení provozu, to se však nepodařilo. Není zavedena ani náhradní autobusová doprava, neboť ani silnice do Vejprt není průjezdná.

28.12.2004 - 21:25 - U žst. Kařízek vzplála lokomotiva ř. 363 v čele kotlových vozů

363 083Rokycansko – Doplněno 23.42 - Dnes krátce po půlnoci došlo u stanice Kařízek (Praha - Plzeň) k požáru elektrické lokomotivy 363.044 DKV Plzeň, která vedla nákladní vlak Rn 58333 čítající 21 kotlových vozů. Požár vznikl patrně technickou závadou ve strojovně.
Poté, co byl vlak zastaven bylo vypnut proud v troleji, aby bylo možné lokomotivu uhasit. Velkým štěstím bylo, že vítr foukal směrem od soupravy, takže nemohlo dojít k rozšíření požáru na vozy.
Vypnutí proudu způsobilo zpoždění R 851 o 50 minut a dalších dvou vlaků o sedm minut. Škoda na lokomotivě byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.
Během požáru, který byl uhašen po čtyřech hodinách, nebyl nikdo zraněn.
Na ilustračním snímku je 363.083 v Praze hl.n. dne 19.11.2003

Velké problémy železniční dopravy díky počasí - Na traťových úsecích Čerčany - Benešov u Prahy a Všetaty - Mělník je doprava vedena po jedné koleji a vlaky tam nabírají zpoždění. Podle posledních zpráv padlé stromy zablokovaly železniční dopravu mezi Českem a Slovenskem v úseku Břeclav-Kúty. Informace nejsou ověřeny.

obrazekPovodně 2002 - Již dva roky uplynuly od velké živelné katastrofy, která postihla hlavně Čechy a města kolem Labe až k přístavům v Hamburgu. Povodně se objevily nejprve v jižních Čechách 7.8.2002 a postupně se velká voda přesunovala přes střední Čechy a Prahu do severních Čech a dále napříč Německem. Všude napáchala obrovské škody.

« Newer messages | 1 ... 5 6 7 8 9 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:04
sets at 20:54
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...