..: All news and reports - Služby :..

Nove spojeniPraha - Dne 15.ledna 2005 započala po více než měsíční přestávce další etapa přeprav zeminy ze stavby Nového spojení. Vlaky jsou opět vedeny z nakladiště z pracovních kolejí u vítkovské výhybny do místa vykládky na triangl v oblasti Hostivice, kde probíhá vykládka z náspu samospádem. Narozdíl od přeprav v minulém roce, kdy souprava čítala cca 36 vozů řady Ua, je letos řazeno v první fázi vozů pouze 15. Vzhledem k poklesu počtu vozů již nejsou vlaky vedeny dvěma dvojicemi hnacích vozidel (zpravidla 2x751 a 2x742), ale pouze jednou dvojicí (751) na jedné straně a sólo lokomotivou (742) na straně druhé. Účelem akce je nezatěžovat Prahu nadměrným provozem nákladních vozidel. Předběžný konec 1. fáze letošních přeprav je stanoven na 28.2.2005. Dopravcem jsou České dráhy, a. s. www.novespojeni.cz

30.11.2004 - 21:51 - Přeprava spěšnin a cestovních zavazadel na ČD končí

České dráhy - Pokud si chcete poslat spěšninu nebo cestovní zavazadlo, je nutné, abyste tak učinili nejpozději v pátek 3.12.2004. Od soboty bude totiž vyhlášen zákaz přijímání spěšnin a cestovních zavazadel k přepravě. Přeprava spěšnin byla velmi ztrátová. "K zemi" jí poslalo převedení z osobní do nákladní přepravy. V praxi to znamenalo, že spěšniny bylo možné přepravovat výhradně ve spěšninových vozech. Před několika měsíci byla přeprava spěšnin zdražena o 100% a to si již zákazníci rozmysleli, zda má cenu zásilku poslat Českými drahami.
Náhradou za spěšniny bude již dříve zavedená služba ČDkurýr, která bude poskytována mezi 181 stanicemi. Bližší informace o přepravě v systému ČDkurýr, naleznete zde (server ČD).

Přeprava cestovních zavazadel také citelně zdražila a vedlo to k tomu, že o tuto službu nebyl valný zájem. Tuto přepravu využívali hojně pouze železničáři, kteří mají přepravu zadarmo.
Místo přepravení zavazadla jako cestovního je možné jej přepravit v pojízdných úschovnách - Úschova během přepravy za kus a vlak činí 20 Kč. Tato služba se hojně rozrůstá.

Vraňany – Upraveno 29.11.2004 22:38 - Na trati Vraňany - Lužec nad Vltavou je již obnovený provoz. Náhradní autobusová doprava zajišťovala osobní dopravu jen několik hodin poté, co byly zjištěny vady v traťové koleji.

Tatry - Zřejmě od soboty je zprovozněna část TEŽ v úseku Poprad-Tatry - Pod Lesom, na zbylém úseku TEŽ a na trati ze Štrby do Štrbského Plesa je zavedena náhradní autobusová doprava dle jízdních řádů električek.
Na ilustračním snímku je jedna ze souprav ozubnicové železnice, která je nyní mimo provoz.

Hektor v čele rychlíku - V sobotu dne 20.11. se mohli cestující vlaku R 790/791 "Otava" Praha hl.n. - Sušice - Praha hl.n. svézt na dnešní poměry vcelku netradiční soupravou. Do čela vlaku byl nasazen plzeňský "hektor" 720.087 s mj. upraveným motorem na vyšší výkon a vyšší rychlost (80 km/h), za kterým následovaly 3 vozy řady Bix, dnešní Btx761, z dom. st. Karlovy Vary, Rakovník a Olomouc. Bohužel "hektorovi" se nedařilo a pro závadu dojel do Sušice s půlhodinovým zpožděním. Zpět do Prahy už jela souprava v čele se "zamračenou" 749.146. Nezapomnělo se ani na "hektora", který byl na postrku R 791 přepraven zpět do Horažďovic předměstí, kde byl odpojen a zřejmě přepraven do Plzně.
Na přiloženém snímku je zachycen "hektor" 720.087 v čele R 790 "Otava" cestou z Prahy do Sušice nedaleko žst. Velké Hydčice.

Tatry – Po páteční větrné smršti na Slovensku jsou mimo provoz tratě v oblasti Tater. Od soboty 16.00 je zprůjezdněna trať Poprad-Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica. Všechny tratě Tatranských elektrických železnic a ozubnicová železnice jsou i nadále mimo provoz.
Od pondělí je zajištěna náhradní autobusová doprava v trase TEŽ.
Úsek Poprad-Tatry - Starý Smokovec: do dvou až tří dní by měly být odklizeny kmeny stromů, které popadaly na trať. Poté bude nutné opravit trakční vedení. Trať bude zprovozněná za několik týdnů.
Úsek Starý Smokovec - Tatranská Lomnica: bude zprovozněna současně s tratí z Popradu.
Úsek Starý Smokovec - Štrbské Pleso: Nejpoškozenější úsek. Nejprve bude nutné odklidit stromy, poté opravit trakční vedení a pak také poškozenou trať. Zprovoznění se očekává až za několik měsíců.
Úsek ozubnicovej železnice Štrbské Pleso - Štrba: je nutné odklidit stromy a opravit trakční vedení - zprovoznění za několik týdnů.
Pozemní lanová dráha Starý Smokovec - Hrebienok je praktický celá zapadána stromy, dvě soupravy, které byly na trati jsou také poškozené.
Kabinková lanová dráha Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso je poškozena zejména v dolní části.
Zprovoznění všech tratí a lanovek v Tatrách bude otázkou několika týdnů či měsíců, ale samotné Tatry se z katastrofy budou vzpamatovávat několik desetiletí.
Přejme proto na Slovensko hodně nervů a sil.
Na ilustračním snímku je zachycena souprava na ozubnicové železnici Štrbské Pleso - Štrba v červenci 2004, foto: Michawel.

Mladějov na Moravě - Úzkorozchodná dráha v Mladějově na Moravě se dostala do potíží. Společnost KERAMSPAL, která vlastní areál v Mladějově i s tratí je totiž nechce dál pronajímat dosavadnímu provozovateli dráhy - Muzeu průmyslových železnic. To provozuje dráhu od roku 1995. Smlouva platí do konce roku 2005 a majitel pozemků smlouvu dál prodloužit nehodlá.
Úzkorozchodná dráha v Mladějově je největší turistickou atrakcí v regionu. Jen za loňský rok ji navštívilo přes 12 tisíc lidí a tento počet se i nadále zvětšuje. Proto do jednání vstoupil i Svazek obcí Regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, který má možnost na provoz získat peníze z dotačních programů.
Na fotografii je motorová lokomotiva FAUR, odstavená v areálu bývalých MŠLZ v Mladějově na Moravě.

Česká Třebová - Na R440 Vsacan jedoucím z Žiliny do Chebu se dnes v České Třebové porouchala lokomotiva 150.022. Jako náhrada byl nasazen stroj 163.033 DKV Česká Třebová.
Vlak přijel do České Třebové se zpožděním 20 minut. Při příjezdu na hlavní nádraží v Praze měl zpoždění 35 minut.
Nutno podotknout, že vzniklá situace byla v České Třebové vyřešena poměrně rychle a zpoždění mezinárodního rychlíku bylo tedy "jen" uvedených 35 minut.

Praha - Zítra na 9:10 ráno je plánován odjezd zkušební jízdy z žst. Praha Vršovice do Dobříše. Zkušební jízdy pojede lokomotiva 434.2186 s jedním vozem Bmto. Po příjezdu do Dobříše lokomotiva objede a do Prahy pojede tendrem napřed - odjezd do Prahy je plánován na 12.30.
Na snímku je právě lokomotiva 434.2186 při akci Vlak na Dobříš s Vlakem na Dobříš. Tentokrát bude sloužit ke zkoušce způsobilosti obsluhy a řízení HV parní trakce.

obrazekPolsko - Na základě vývěsky v žst. Nysa je od 1.8.2004 zastaven provoz osobních vlaků relace Nysa - Głuchołazy Zdrój. V úseku Nowy Świętów - Głuchołazy Zdrój (trať 206) tak nepojede žádný osobní vlak. Ve stanice Głuchołazy se osobní doprava omezí na obracející české peážní vlaky od Jeseníku na Krnov, ze kterých však nejméně do prosince nadále nebude možný výstup a nástup cestujících. Na snímku z 27.07.2004 jeden z posledních vlaků vedený lokomotivou SM 42 s jedním klasickým vozem ve stanici Nysa, v pozadí zvláštní vlak KŽC.

informacePraha - CEVIS je Centrální vozový informační systém ČD. CEVIS trvale sleduje a eviduje vozy ČD a přechodně vozy cizích železničních správ, které vstoupily na síť ČD. Sleduje vybrané provozní události vozu a prostřednictvím pohybu vlaku, ke kterému je vůz přivěšen, jeho pohyb. Vzhledem k tomu, že není systémem sledována většina Mn a Pv vlaků, nelze přesně lokalizovat místo výskytu vozu v případě, že se vůz pohybuje na těchto vlacích.

« Newer messages | 1 ... 46 47 48 49 50   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:44
sets at 19:05
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...