..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Česká republika (celá) :..

Ilustrační obrázek Česká republika - Na internetu se objevilo video o střetu fotbalových fanoušků na olomouckém nádraží, při kterém přišel jeden z nich téměř o život. Skupina olomouckých chuligánů zaútočila v sobotu na spoj, kterým se vraceli fanoušci Baníku ze zápasu s pražskou Spartou. Přímo na nástupišti se hooligans poprali a výtržníci z Olomouce pak ještě na vlak házeli kameny. Během rvačky málem došlo k tragédii, když jeden z mladíků upadl do kolejiště a vyskočil z něj jen těsně před projíždějícím vlakem.

Ilustrační obrázekZámrsk - Zřejmě neopatrné kouření z dveří jedoucího vlaku se stalo osudným jednomu z radikálních příznivců fotbalového Baníku Ostrava. Muž v okolí Ústí nad Orlicí vypadl z mimořádného spoje, který ČD vyslaly na utkání 29. ligového kola mezi Spartou a Baníkem, a policie už poté mohla pouze jít hledat bezvládné tělo. Vyšetřování incidentu si vyžádalo uzavření traťového úseku mezi Brandýsem nad Orlicí a Chocní, což způsobilo zastavení hned několika pravidelných vlakových spojů na prvním koridoru. Zatímco souprava s asi 1250 fanoušky asi po půl hodině pokračovala v cestě do Prahy, cestující v ostatních spojích už takové štěstí neměli a uvízli na obou stranách uzávěry na několik desítek minut. Soupravy se začaly dávat do pohybu až před 13. hodinou. Speciální baníkovský vlak dorazil do svého cíle v Praze-Dejvicích přibližně v 13:30, kde koordinaci přesunu ostravských fanoušků na stadion převzala policie.

Ilustrační obrázekÚstí nad Orlicí-Dlouhá Třebová - Dnes krátce po deváté hodině došlo na zhlaví stanice Dlouhá Třebová k poškození troleje trakčního vedení projíždějícím vlakem EC 279 Jaroslav Hašek. Podle deníků Novinky.cz a Idnes.cz uvázl v kritickém místě i protijedoucí expres Mojmír z Veselí nad Moravou do Prahy, který trolejové vedení definitivně strhnul dolů na obou kolejích. Doprava byla v místě nehody přerušena do 12.15 ve směru Česká Třebová a ve 12.50 v druhém směru na Prahu. Díky tomu nabraly některé dálkové vlaky zpoždění v řádech stovek minut. Některé spoje již byly přesměrovány na odklonovou trasu přes Havličkův Brod.

Ilustrační obrázek Ostrava - V sobotu 10. května se odehraje fotbalový zápas mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Na tento zápas vypraví České dráhy speciální soupravu, baníkovci nazývanou "pekelný vlak". Pro zajištění pořádku bude ve vlaku zajištěn doprovod Policie ČR včetně psovodů. Jestli zrovna nejste fanouškem Baníku, po zkušenostech z minula nedoporučujeme tento vlak použít k cestě do Prahy.

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy informují cestující, že v sobotu 26. dubna bude na dvojici spojů SuperCity 505 a 508 Praha - Ostrava - Praha místo jednotky pendolino řazena náhradní souprava. Důvodem je plánovaná prohlídka jednotky 680.002 po najetí 825.000 km, včetně defektoskopie náprav. Jedná se o nejméně vytížené spoje této kategorie, přičemž pendolino bude nahrazeno standardní náhradní soupravou, prezentovanou jako vlak standardu EuroCity.

Ilustrační obrázek Kostelec u Jihlavy - Když v neděli 3.2.2008 došlo k provozní poruše na stroji 814.010 Regionova v Kostelci u Jihlavy, začala ŽelPage sledovat spolehlivost těchto jednotek. Dle zjištěných informací zůstal v stroj stát v Kostelci na výměnách. Jak potvrdil strojmistr z PP Telč, "Prý najeli na výměny a regionova ztuhla. Zablokovala se kola a cestující museli vlak opustit."

Ilustrační obrázekPraha - Anabáze Českých drah způsobená neuváženým reklamním tahem pokračuje. Drážní uřad totiž udělil tomuto železničnímu dopravci pokutu za to, že loni v říjnu nechal brazilského formulového závodníka Emersona Fittipaldiho řídit elektrickou jednotku řady 680 Pendolino. Zprávu přinesl internetový server iDnes.cz a potvrdil ji i tiskový mluvčí ČD Radek Joklík. Právě iDnes na případ upozornil Drážní inspekci po anonci od jednoho ze svých čtenářů.

Ilustrační obrázekPo složitém víkendu, kdy nad Českem řádila vichřice Emma, se nyní odhadují a sčítají škody, jenž napáchala. Škody na infrastruktuře a drážním zařízení se odhadují až na 30 milionů korun. Takto hovoří upřesněné údaje, které zveřejnily České dráhy. Celkové škody, které minulý víkend orkán způsobil, tak jsou o deset milionů nižší, než po loňském Kyrillovi.

Ilustrační obrázekPraha - V sobotu a neděli 1. a 2. března zkomplikovala život tisícům cestujících i dopravcům u prakticky všech druhů dopravy vichřice Emma, která se prohnala nad velkou částí střední Evropy. Popadané stromy a další objekty, fyzické poškození infrastruktury i následné výpadky dodávek elektrické energie zcela paralyzovaly na čtyřicet traťových úseků na území České Republiky, přičemž mimořádné výluky na některých tratích trvaly až do brzkého nedělního rána. Asi největším úderem pro dálkovou dopravu v ČR byl rozsáhlý výpadek napájení asi osmdesátikilometrového úseku I. koridoru mezi Řečany nad Labem a Českou Třebovou; obdobným problémům se ovšem nevyhnuly ani úseky III. a IV. koridoru a hlavní tratě spojující síť SŽDC s Německem a Slovenskem. V průběhu celého dne nabíraly vlaky staminutová zpoždění, čímž byl zcela narušen nejen taktový jízdní řád, ale i celková organizace dopravy a oběhy souprav. S blížícím se nedělním ránem se Česká republika probouzí ze špatného snu každého cestujícího; není ovšem zcela jasné, za jak dlouho silný vítr zcela ustoupí.

Ilustrační obrázekPraha - Drážní inspekce dnes vydala statitistiku nehod na železničních přejezdech v roce 2007. Potěšující zprávou je, že oproti roku 2006 klesl počet nehod a také usmrcených osob bylo méně. Naproti tomu přibylo nehod zaviněných pochybením na straně železnice. Zatímco v roce 2006 nebyla žádná, v loňském roce se železnice podílela na čtyřech.

Ilustrační foto © Drážní inspekce

Ilustrační obrázek Ostrava - Aktualizováno 20:00. Nový rok začal na českých kolejích nevesele. Dnes krátce po poledni totiž na nádraží Ostrava-Svinov vykolejil rychlík R 883 z Jeseníku do Ostravy, vedený motorovým vozem řady 843. Strojvedoucí podle prvních informací z místa projel návěst "stůj", najel na kusou kolej a na jejím konci narazil do zarážedla.

Čelo jednotkyPraha-Dolní Počernice - Policie ČR v úterý zveřejnila závěry odborníků z oboru mechanoskopie, kteří zkoumali části na několik kusů prasklé kolejnice. Nebyly nalezeny žádné stopy, které by nasvědčovaly úmyslnému poškození. Úplně tak zkrachovala verze Českých drah prezentovaná tiskovým mluvčím panem Kubalou, že kolej byla naříznuta, čemuž údajně nasvědčoval opracovaný řez. Drážní inspekce od počátku tvrdí, že za nehodu mohl lom kolejnice, což nyní potvrdila Policie ČR. Zatím se ještě čeká na závěry pyrotechniků, kteří hledají pozůstatky možného výbuchu. Přímo na místě nehody při prvotním ohledání žádné stopy po výbuchu nenašli.

Ilustrační obrázekPraha - Sobotní nehoda pendolina 680.003 poblíž žst. Praha-Běchovice podnítila řadu spekulací o tom, co že vlastně zapříčinilo vykolejení vlajkové lodi ČD. Pondělní noviny nastínily řadu možností. Nad některými stojí za to se zamyslet, jiné vzbuzují spíše úsměv. Pokaždé je ale zřejmé, že vykolejení "rychlovlaku" přikládají média, potažmo veřejnost, značný význam. Titulní strana deníku Mladá Fronta DNES zjevně citovala informaci ŽelPage o možném podílu "obutých" dvojkolí Pendolina na celé nehodě, deník Právo pro změnu přinesl zajímavý názor jednoho z železničářů. Byl ale pohříchu spíše sám, většina ostatních deníků se spolehla na slova mluvčího ČD Ondřeje Kubaly o naříznuté kolejnici, v lepším případě alespoň přebrala zpravodajství ČTK, které přineslo i nesouhlasný názor Drážní inspekce.

Ilustrační obrázekLetohrad - Od dnešního odpoledne začíná další zajímavá akce v východních Čechách. Díky výluce v úseku Ruda nad Moravou - Bludov (viz trať 292) bude od 22. listopadu do 26. listopadu vedena všechna nákladní doprava odklonovou trasou po trati Hanušovice - Dolní Lipka - Lichkov - Jablonné - Letohrad. Bude se zde navážet zátěž pro celou trať 292 kterou obsluhují známé jesenické manipuláky, a pak také vozy pro Staré Město pod Sněžníkem.

Ilustrační obrázekLiberec - Husté sněžení, které postihlo Ústecko, Liberecko a Královéhradecko, znovu zkomplikovalo železniční dopravu na výše položených tratích. Mezi Turnovem a Libercem byl od pěti hodin na tři hodiny přerušen provoz kvůli popadaným stromům na trati. O pár kilometrů dál mezi Rychnovem u Jablonce nad Nisou a Hodkovicemi nad Mohelkou však popadaly další stromy. Podle drah dopravu zajišťovaly autobusy. Neprůjezdný byl do osmé hodiny také úsek Liberec - Česká Lípa. Na trati 042 mezi Jilemnicí a Rokytnicí narazil osobní vlak do spadlého stromu a vykolejil. Tento úsek je neprůjezdný i nadále, vlakové spojení je nahrazeno autobusy. Problémy byly i na několika úsecích tratě 040, avšak ty se prý prozatím podařilo odstranit.

« Newer messages | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:55
sets at 21:06
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...