..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Česká republika (celá) :..

1216.237, Ex 572 Punkva, 31.10. 2008, foto: Josef Petrák Tuklaty - Pátek byl pro nasazení lokomotivy taurus řady 1216.2 na Brněnských expresech dnem problémovým. Zatímco lokomotiva 1216.239 ráno odvezla do Brna spoj Ex 573 Punkva a následně se na rychlíku 271 vrátila do domovského depa Wien Süd, nově nastoupivší 1216.237 obratový spoj Ex 572 Punkva do Prahy nedovezla. Kritickým se pro stroj stal úsek Rostoklaty - Tuklaty, kde projížděl tzv. stahovačkou. Stroj se nepodařilo pod dalším napěťovým úsekem Tuklaty – Úvaly oživit. „Vypadl hlavní vypínač,“ uvedl pro iDnes tiskový mluvčí Petr Šťáhlavský. Spoj byl s dvouhodinovým zpožděním odtažen náhradní lokomotivou 163.241 do Holešovic. Porouchaná lokomotiva byla vyřazena z oběhu a odeslána do Vídně na opravu. Rakouské dráhy odešlou výměnou do Prahy nový stroj, který by měl být v pondělí nasazen na avizovaný obrat 573/572/579/578.

Ilustrační obrázek Praha - 26. září bylo dokončeno šetření mimořádné události srážky dvou vlaků v žst. Moravany, o které jsme již na stránkách magazínu ŽelPage informovali. Drážní inspekce, jakožto nezávislý vyšetřovací orgán, na dnešní tiskové konferenci zveřejnila výsledky šetření události a další podrobnosti týkající se této nehody, stejně jako následného průběhu vyšetřování. Úvodem lze říci, že byly stanoveny dva důvody, které byly hlavní příčinou umožňující vznik nehody. Avšak nebyl a snad ani nemohl být stanoven konkrétní viník. Jak DIČR dále dodává, šetření bylo zcela nezávislé, a to i přes určité politické tlaky ze stran dalších subjektů účastnících se řízení.

Ilustrační obrázek Hulín - Drážní inspekce zahájila šetření v překvapivém případu "zmizení" vlaku z pohledu zabezpečovacího zařízení. Po příjezdu do stanice Hulín se z monitoru výpravčího náhle ztratila souprava osobního vlaku a kolej, na níž zastavila, se najednou mylně hlásila jako volná. Navzdory dřívějším úvahám o nepravděpodobnosti podobného incidentu se Drážní inspekce problémem "neviditelného" vlaku zabývá letos už podruhé. Prvním případem přitom byla tragická nehoda v Moravanech na Pardubicku před třemi měsíci, při které zahynul jeden strojvedoucí. Možnou příčinou nedávného selhání zabezpečení v Hulíně opět mohl být písek na kolejích.

10.8.2008 - 18:15 - České dráhy jsou připraveny odškodnit za nehodu ve Studénce

Studénka/Praha - Od pondělí ráno bude fungovat speciální telefonní linka Českých drah 972 211 111, kde dostanou všichni pozůstalí, zranění i jinak poškození informace, jak dále postupovat. Na uvedeném čísle bude k dispozici speciální tým, který byl přes víkend sestaven.
České dráhy jsou připraveny začít bezodkladně vyplácet odškodnění podle platného občanského zákoníku.

Zdroj: Tisková zpráva ČD, občanský zákoník.

Ilustrační obrázekČesko - Závěr víkendu se nese v duchu několika mimořádností na železnici. Během dne na trati 032, v úseku mezi stanicemi Česká Skalice a Velká Jesenice došlo k požáru lokomotivy v čele spěšného vlaku. Oheň vznikl v zadní části dieselové lokomotivy. S největší pravděpodobností se vznítila elektroinstalace ve strojovně. Nedlouho předtím se na Liberecku srazil projíždějící osobní vlak s automobilem, jehož řidič byl vrtulníkem převezen do nemocnice.

3.7.2008 - 16:33 - Nebezpečná bouře postupuje - vlaky zatím jezdí bez problémů

Ilustrační obrázekČesko - Neuběhlo ani 7 dní a nad Českem se opět stahují bouřková mračna. Český hydrometeorologický ústav vydal během dneška výstražnou informaci o hrozícím nebezpečí velmi silných bouřek, doprovázených přívalovými dešti, na mnoha místech dokonce krupobitím. Větší oblačnost a srážky se budou vytvářet a kumulovat spíše až ve večerních a nočních hodinách. Doufejme, že se nebudou opakovat stejné problémy jako v minulém týdnu, kdy díky rozmarům počasí došlo k paralýze železniční dopravy na mnoha tratích. Redakce ŽelPage celou situaci sleduje a v případě problémů jsme Vám připraveni podat čerstvé informace. Pokud však máte i Vy aktuální informace a postřehy z provozu, můžete využít diskuzi pod článkem a informovat tak ostatní.

Zdroje: iDnes.cz, ČHMÚ

Ilustrační obrázek Živě - Vlny zpoždění na železnici pokračují. Tentokrát ovšem nejsou na vině stávkující železničáři, ale rozmarné počasí. Vítr kombinovaný s bouřkou opět ukazují svou sílu. Tentokráte je postiženou trať 231 z Prahy do Lysé nad Labem, kde silný vítr poškodil trolejové vedení. Podle současných informací strhl kus plastu, který se pak mezi troleje zaklínil. Podle meteorologů by měla bouře postupovat přes celou Českou republiku směrem dále na východ. Ohnisko hlavních dopravních problémů se tak bude pravděpodobně přesouvat směrem na Ostravsko a Slovensko.

Předpoklady meteorologů se bohužel vyplnily a krom rozvratu železniční dopravy na téměř celém území České republiky si rozmary počasí vyžádaly i oběť nejvyšší, na Svitavsku na pětatřicetiletou ženu spadl strom a usmrtil ji. O průběhu situace na železnici naleznete v následující on-line reportáži.

20:15 - Jelikož se situace na našich kolejích uklidňuje, rozhodli jsme se tento živý přenos ukončit. Pokud by ale v noci došlo k jakékoli další mimořádnosti, budeme připraveni vás nadále informovat. Redakce Želpage vám děkuje za pozornost a přeje příjemný zbytek dne.

Ilustrační obrázek Živě - 24. června ve 13 hodin byla prakticky paralyzována osobní železniční doprava na většině území ČR. Jednání představitelů Českých drah s odboráři nepřinesla konkrétní výsledky, a tak na hodinu a čtvrt cestující zůstaly bez funkčního spojení. "České dráhy tímto okamžikem přešly na speciálně připravený plán oběhů lokomotiv, vozů i vlakových čet, který bude eliminovat vznik dalšího zpoždění během odpoledne," uvádí se v oficiálním prohlášení dopravce. Stávkou nemají být dotčeny spoje SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou. "Spojů SuperCity Pendolino mezi Prahou a Ostravou se stávka nedotkne. V případě, že bude na spoji strojvedoucí, který nepodporuje protesty, pojede na základě rozhodnutí dispečera vlak dál bez omezení," doplňuje tiskové oddělení ČD. Informace o jízdách spojů naleznou cestující na webu dopravce.

Ilustrační obrázekLužná u Rakovníka - Stěží uvěřitelná nehoda se stala ve čtvrtek 19. června večer u hlásky Merkovka na trati 120. Pravidelnému Pn 65780 s vápencem z Nučic do Kadaně totiž vykolejil sedmý vůz od konce a i v ostrých obloucích nerušeně pokračoval v jízdě po pražcích. Zastavila jej až výměna na zhlaví v Lužné u Rakovníka, kterou už stihl jen posunout o několik desítek centimetrů z její původní osy. Stanice byla de facto paralyzovaná do následujícího dne, kdy se podařilo alespoň s omezeními provoz obnovit.

Ilustrační obrázekPraha - Představenstvo ČD projednalo zprávu Nehodovost a systém zajišťování bezpečnosti provozování dráhy a drážní dopravy u Českých drah a.s. v roce 2007. Zpráva přehledně informuje o vzniklých mimořádných událostech a o situaci v systému zajišťování bezpečnosti provozování dráhy a provozování drážní dopravy.

9.6.2008 - 16:00 - 24. června se na hodinu zastaví vlaky

Ilustrační obrázek První místopředseda OSŽ (Odborový svaz železničářů) Jaroslav Pejša informoval, že se železničáři zúčastní stávky plánované na 24. června. O připojení železničářů ke stávce na protest proti vládním reformám, kterou vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů, rozhodlo dnes na mimořádném zasedání vedení OSŽ. Vlaky by se měly zastavit mezi 13. a 14. hodinou.

zdroj: idnes.cz

Ilustrační obrázekČelákovice - Hned všemi čtyřmi nápravami se dnes ráno ocitl mimo kolej prostřední vůz jednotky řady 471. Osobní vlak 9407 z Prahy do Nymburka vykolejil na pražském zhlaví stanice Čelákovice a paralyzoval dopravu na trati 231. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Kvůli výluce zabezpečovacího zařízení po přívalových deštích v uplynulých dnech jezdí vlaky v tomto úseku maximální rychlostí 40 km za hodinu.

Rychlíky jsou odkláněny přes Poříčany, osobní vlaky v úseku Mstětice - Čelákovice i na jednokolejné trati Poříčany - Nymburk musely nahradit autobusy pražského dopravního podniku. Tento stav potrvá do nočních hodin z pátku na sobotu. České dráhy doporučují cestujícím, kteří v odpoledních hodinách pojedou do oblasti Lysé nad Labem a Milovic, aby, pokud mohou, využili jinou formu dopravy.

31.5.2008 - 14:19 - Aktualizováno: spadlá trolej v Úvalech zastavila provoz na koridoru

Úvaly - Dnes dopoledne kolem 11. hodiny se opět zastavila doprava na páteřním koridoru z Prahy do České Třebové. Tentokrát ji ochromila stržená trolej na všech třech traťových kolejích ve stanici Úvaly na trati 011. K nehodě došlo při průjezdu vlaku EC 107, který dle vyjádření mluvčího ČD Ondřeje Kubaly strhl troleje v celé stanici. Dálkové vlaky jezdïly až do 15:35 odklonem po trati 231 přes Lysou nad Labem a Nymburk, kde nabíraly značná zpoždění. Vlaky z Německa dále na východ a opačně jely kvůli úvrati ve stanici Praha-Libeň v druhé půli své trasy v opačném řazení. Osobní vlaky mezi Prahou a Úvaly převzala náhradní autobusová doprava; celá dopravní situace se normalizovala až během večera.

Zdroj: ČT24. Aktualizace: JTB

Ilustrační obrázekPraha - Oficiální příčina tragické nehody v Moravanech, při níž 19.5.2008 přišel o život strojvedoucí a 6 cestujících bylo lehce zraněno, vyvolala celoplošná preventivní opatření proti jejímu zopakování. V celé republice jsou hromadně kontrolována hnací vozidla, opatření už učinili i samotní strojvůdci.

Ilustrační obrázek Česká republika - Na internetu se objevilo video o střetu fotbalových fanoušků na olomouckém nádraží, při kterém přišel jeden z nich téměř o život. Skupina olomouckých chuligánů zaútočila v sobotu na spoj, kterým se vraceli fanoušci Baníku ze zápasu s pražskou Spartou. Přímo na nástupišti se hooligans poprali a výtržníci z Olomouce pak ještě na vlak házeli kameny. Během rvačky málem došlo k tragédii, když jeden z mladíků upadl do kolejiště a vyskočil z něj jen těsně před projíždějícím vlakem.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 ... 8 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:33
sets at 17:59
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...