..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Středočeský :..

Ilustrační obrázek Doplněno 20:00 - Bystřice u Benešova - Dnes kolem 7:15 ráno narazila na nádraží v Bystřici motorová lokomotiva 742.161-3 ČD Cargo do mezistátního expresu Ex 101 Jože Plečnik, směřujícího z Prahy přes České Budějovice a Rakousko do slovinské Lublaně. V jednom z vagonů se při nárazu lehce zranila jedna cestujících. „Zdravotníci ji na místě ošetřili pohmožděniny a drobné oděrky,“ upřesňuje mluvčí středočeské ZZS Tereza Janečková s tím, že pracovníky záchranné služby ani nikdo neinformoval, že se jednalo o zranění při železniční nehodě. Nikdo další z cestujících, dvou vlakových čet a ani obou strojvedoucích při nárazu zraněný nebyl. Předběžná škoda je vyčíslena na více než 450 tisíc korun.

Ilustrační obrázekNymburk - V úterý 8.4.2008 před desátou hodinou dopolední srazil projíždějící rychlík číslo 1111 u nymburského hlavního nádraží dva zaměstnance Českých drah, kteří pracovali v kolejích. Oba byli na místě ošetřeni, jeden byl s velmi vážnými zraněními převezen vrtulníkem do pražské nemocnice. Nehodu nyní vyšetřuje policie.

4.4.2008 - 21:01 - Tuto sobotu nevyjede 680.007

Ilustrační obrázekPraha - V sobotu 5.4.2008 bude probíhat kontrola jednotky Pendolino 680.007 v rámci pravidelné nezbytné údržby, která tentokrát přesáhne časový rámec jedné noci. Proto bude tuto sobotu nasazena na jeden pár spojů mezi Prahou a Ostravou náhradní souprava standardu EuroCity. Pendolino nepojede na vlaku SC 505 s odjezdem z Prahy-Holešovic ve 13:23, a zpět z Ostravy SC 508 v 17:20.

zdroj: Tisková zpráva ČD

Ilustrační obrázek Čerčany - Před několika hodinami vynesl soud rozsudek týkající se tragické srážky odstaveného osobního vlaku a jedoucího rychlíku ve stanici Čerčany, při které zahynul strojvedoucí prvního jmenovaného vlaku. Soudkyně přiřkla vinu výpravčímu a dalším dvěma železničářům. "Přehlédl jsem, že osobní vlak stojí na první koleji. Zdálo se mi, že je na třetí, jako obvykle," přiznal své závažné pochybení výpravčí.

Ilustrační obrázekDřísy - Aktualizováno 6.3. - V obci Dřísy na Mělnicku ve Středočeském kraji dnes časně ráno došlo k vykolejení nákladního vlaku směřujícího z Polska s nákladem soli do Neratovic. Dle ČT24 se tak událo před pátou hodinou ranní. Při vjezdu na zhlaví stanice došlo k vykolejení třech vozů. Na trati 072 s převahou nákladní vozby je tuto chvíli zastaven provoz, pro cestující je zavedena náhradní autobusová doprava. Ve čtvrtek se ale provoz na trati opět zastavil. Mohlo za to vykolejení nehodového vlaku při odvozu vykolejených vozů ze Dřís. K nehodě mělo dojít ve stanici Nymburk.

Ilustrační obrázekPraha - Loňská železniční nehoda u Vraňan na Mělnicku má první viníky. Strůjce pokusu o pojistný podvod, čtyřiatřicetiletý René Kučera, dostal od středočeského krajského soudu 10 let nepodmíněně. Nebyl odsouzen za pokus o podvod, ale skutečně za obecné ohrožení. Rozsudek však ještě není pravomocný, Kučera i státní zástupce si nechali lhůtu na odvolání.

Beroun - Českým drahám se tento víkend nedaří. Po pátečním vykolejeném nákladním vlaku v Lukavici a na několik hodin ochromeném koridoru se dnes v 13:55 pro změnu podařilo strhnout trolej v Berouně a to navíc v době, kdy probíhala neplánovaná výluka kvůli poškozené kolejnici. Bližší podrobnosti zjišťujeme, podle babitronu se na západ od Prahy pěkně začervenalo. Protože několik vlaků zůstalo ve Zdicích a Karlštejně, došlo dokonce k mimořádným obratům. Řada vlaků zůstala na více než hodinu uvězněna přímo v Berouně. Výrazně později odjely i nejméně dva vlaky do Německa.

Podle nejnovějších informací došlo ke stržení troleje na pražském zhlaví v okamžiku, kdy se míjely vlaky R 452 a Os 9933. Jednotka 451 při incidentu přišla o sběrač, poté dojela do Prahy s druhým zbývajícím, a tam byla teprve odstavena. R 452 dojel setrvačností do žst. Beroun, kde ovšem zůstal. Elektrodispečer následně vypnul celou žst. Beroun i obě koleje úseku Karlštejn - Beroun a osobní vlaky se otáčely již ve Zdicích a Karlštějně, přičemž druhá jmenovaná stanice přitom zažila téměř kapacitní kolaps. Celou situaci ještě zkomplikovala již v 9:30 zavedená výluka (do 15:30) jedné traťové koleje kvůli poškození kolejnice v úseku Dobřichovice - Řevnice. V 15:20 byl obnoven provoz po 1. TK Karlštejn - Beroun a teprve ve 22 hodin i na druhé. Za doplnění děkujeme novemberovi.

19:20 - Jeden z nehodou nejvíce postižených spojů, R 760, dorazil před malou chvílí do své cílové stanice ve Františkových Lázních. Byl na svém příjezdu přibližně 65 minut opožděn.

18:30 - Zpoždění na extrémně vytížené trati ve velmi nevhodnou dobu se daří tlumit jen pozvolna, jak dokazuje obratový Os 9944, který po obratu od 80 minut zpožděného Os 9939 odjel z Prahy téměř o hodinu (58 minut) později. Obratový Os 9945 si z Karlštejna veze 49 extra minut, 21 minutu na přilepšenou zdědil i R 456 "Albert Einstein". Zpřesňující informace dodal Poborskiii, děkujeme.

18:00 - R 760 přibral další dvě minuty a odjel z Plešnice. Obratový Os 7817 z Plzně zdědil po svém předchůdci 28 minut a odjel z Plzně stíhat minuty. Os 9940 pokračuje se 77 minutovým nášupem. Téměř půlhodinové zpoždění si vezou i R 854 (Plzeň), R 762 (Holoubkov) a motorový R 898 (Lochovice). Zdá se, že situace se pomalu normalizuje.

Ilustrační obrázekDoksy - Prapodivnou situaci museli řešit policisté a zaměstnanci Českých drah v železniční stanici v obci Doksy na Českolipsku. Zatímco běžně jsou cíli různých zlodějů převážně měděné součástky železničních zabezpečovačů, tentokrát tomu bylo jinak. Došlo totiž k odcizení samotných dvou bezpečnostních kamer, které mají před vandaly drážní prostory chránit. To ovšem nebyl jediný případ dokazující neustále vzrůstající drzost a aktivitu zlodějů. V pondělí 18.2. odpoledne totiž dosud neznámí pachatelé odcizili měděné kabely zabezpečovacího zařízení v prostorách přejezdu u vlakové stanice Černošice ve Středočeském kraji. Jejich chování způsobilo dlouhodobou nefunkčnost závor, a to až do po dobu dvou dní.

Vykolejeni EC 173 v KolíněKolín - Dnes odpoledne došlo při průjezdu železniční stanicí Kolín k vykolejení vlaku EC 173 Vindobona. První zprávy o vykolejených třech vozech a lokomotivě se naštěstí nepotvrdily. Vykolejené jsou "jen" první dva vozy za lokomotivou. Jedná se vozy Avmz DB a Ampz143 ČD. Dle vyjádření mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly dosahuje předběžný odhad škody zhruba 3 miliony korun, z toho 650.000 Kč na železničním svršku. "Pravděpodobnou příčinou byla zlomená kolejnice jazyku výhybky," dodal Kubala.

Praha - "Dáma v červeném" - i tak by se po prvním týdnu GVD 2008 mohla nazývat matka měst při pohledu na mapu online sledovacího systému Babitron. Nejednoho cestujícího z nebo do metropole totiž v uplynulých sedmi dnech více než stověžaté město oslovilo stominutové zpoždění jeho spoje, zpravidla vlaku spojujícího Prahu s Moravou. Po úvodním masivním výpadku napájení zabezpečovacího zařízení na obou hlavních vstupech do pražského uzlu, jenž prakticky ochromil železniční dopravu hned v první den platnosti nového grafikonu, následovala série komplikací, vedoucí až k naprostému kolapsu na pražském hlavním nádraží v průběhu týdne. Společně s mimořádnostmi na pražském ONJ, nehodou u Rousínova a pokračujícími rekonstrukčními pracemi na vytížených úsecích hlavních tratí se první týden nesl v duchu permanentních zpoždění, mediální kritiky a mimořádných opatření ČD doplněných omluvami a ujištěními o vyřešení krizové situace. Bohužel, příroda a technika nedopřála drahám ani cestujícím poklidný konec prvního týdne nového grafikonu: dnes dopoledne se Praha na mapě zpoždění opět ponořila do odstínů rudé a pasažéři vlaků ve směru na východ si mnohdy opět musí k plánovanému času příjezdu přičíst dvouciferný počet minut.

Roudnice n.L. - Aktualizovnáno 18:30 - České dráhy dnes postihla další nepříjemnost. Na pražském zhlaví žst. Roudnice n. L. dnes vykolejila pantografová jednotka řady 452. Na koncích soupravy by měly být elektrické vozy 452.001 a 452.002, které jely na vlaku Os 9608. Podle prvních kusých informací nebyl nikdo zraněn, vyšinuly poslední dva vozy jednotky, které následně zablokovaly i druhou dopravní kolej. K nehodě došlo jen dva dny poté, co poblíž žst. Praha-Běchovice vykolejila jednotka 680.003.

Ilustrační obrázekPraha, Radotín - Elektrické jednotky provozující dopravu v okolí hlavního města Prahy provází v poslední době, zvláště v ranních hodinách, nebývalá smůla. Během října docházelo k poruchám souprav všech starších řad zde provozovaných elektrických jednotek (451, 452 a 470), které omezovaly pravidelný provoz zejména na trati 171 z Prahy do Berouna.

Ilustrační obrázekVraňany - aktualizováno - Provoz na trati 090 (Praha - Děčín) v pondělí paralyzovala prověšená trolej mezi stanicemi Dolní Beřkovice a Hněvice, do které najela lokomotiva řady 180DB jednoucí jako Lv 76350. Vjetím do místa s prověšenou trolejí došlo ke stržení trakčního vedení, rozbití čelního skla lokomotivy a zranění strojvedoucího.
Na obou kolejích byl přerušen provoz a dálkové vlaky byly vedeny odklonem po trati 072. Největší zpoždění, a to 292 minut, měl EC 175, dále R 706 240 minut, EC 172 200 minut, R 778 179 minut, R 780 164 minut, R 616 127 minut, EC 170 119 minut, EC 177 114 minut. 2.traťová kolej byla zprovozněna v 19 hodin, 1.traťová kolej byla vyloučená až do 21 hodin. Opravné práce probíhaly také dnes v mimořádné výluce.

Ilustrační obrázekPavlov - Vážná technická závada na parní lokomotivě 477.043 v nedělních večerních hodinách zastavila dopravu na trati 120 v úseku mezi žst. Jeneč a žst. Unhošť. Lokomotiva se zadřeným ložiskem zastavila poblíž hlásky Pavlov, a uchromila tím dopravu na celé jednokolejné trati v úseku Hostivice - Kladno.

14.9.2007 - 21:29 - V Lysé nad Labem byl krůček od srážky R 950 s Os 6401

Ilustrační obrázek Lysá nad Labem - Dnes ráno ve čtvrt na sedm měl rychlík 950 (Hradec Králové - Praha) v Lysé nad Labem čekat na zpožděný přípoj - vlak Os 6401 (Ústí nad Labem - Kolín), ale z dosud nezjištěných příčin rychlík odjel od nástupiště, projel odjezdové návěstidlo a ohrozil vlakovou cestu vlaku Os 6401.
Strojvedoucí rychlíku si pozdě, ale přece všiml, že není vše jak má být a zastavil - 12 metrů za odjezdovým návěstidlem. Tím zabránil hrozící srážce s vlakem 6401.
Pro neznalé poměrů v Lysé nad Labem doplním, že vlaky v této stanici nejsou vypravovány výpravčím, ale vlakovou četou jako na zastávce.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 7 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:03
sets at 20:55
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...