..: All news and reports - Tarify :..

Peronka Bocanovice — Současně s platností nového jízdního řádu dochází také - jako už tradičně – k mnoha změnám v tarifu dopravců. Jednou z nich mimo jiné bude také úplné zrušení institutu, o němž si mnozí myslí, že musel být zrušen už dávno. Jde o vstupenku na nástupiště. Důvodem této změny je to, že se zcela zásadně změnily vztahy Českých drah k částem železničních stanic (zejména podchodům a nástupištím), a s ohledem na to, že do budoucna není vyloučena ani změna vlastnických práv ČD ve vztahu k budovám železničních stanic, které jsou dosud v jejich majetku.

22.10.2012 - 15:00 - ČD Net LIDL opět v prodeji

ČD Net exkluzivně pro LIDL, foto: ČDPraha — Již tradicí se u nás stala spolupráce Českých drah s obchodními řetězci při prodeji výhodných jízdenek. Tento podzim tak České dráhy spolu se supermarketem Lidl opět nabízí možnost cestování všemi vlaky Českých drah na zvýhodněné jednodenní síťové jízdenky ČD Net Lidl za 199 korun. Cenová úspora oproti běžné jízdence ČD Net je 351 korun. Cestovat můžete o třech listopadových sobotách, konkrétně 10. 11., 17. 11. a 24. 11. Zakoupené poukázky lze za platnou jízdenku ČD Net vyměnit buď u pokladních přepážek, nebo bez manipulační přirážky u průvodčích přímo ve vlaku. Jízdenka platí ve 2. vozové třídě. Při využití spoje SC Pendolino je třeba dokoupit potřebnou rezervaci.

Zdroj: Lidl

Lokomotiva řady 362 právě přivezla rychlík z Plzně a Chebu, foto: Aleš PetrovskýPraha — Obyvatelé a návštěvníci Plzně a několika moravských měst budou moci od 3. září absolvovat své dálkové cesty vlakem levněji. České dráhy totiž k tomuto termínu rozšiřují nabídku zvýhodněných jízdenek ČD Promo, jež byly dosud určeny pouze pro zákazníky na trasách Praha – Ostravsko/Zlín a Praha – Brno. Na mapu akčních relací tak od září přibudou linky Brno – Zlín, Brno – Prostějov – Olomouc, Brno – Uherské Hradiště, Praha – Hradec Králové a Praha – Plzeň. Akční jízdenky bude možné zakoupit jako jednoduché nebo zpáteční, a to včetně levnější varianty pro držitele zákaznických In-karet. Stejně jako u dosavadních promo-lístků se cena za zpáteční cestu bude rovnat dvojnásobku jednoduché jízdenky pro 2. vozovou třídu. Pro cestující ČD, zejména ty příležitostní, nová cenová akce znamená na některých vytížených trasách zlevnění až v řádu desítek procent. Ze struktury vybraných relací je přitom patrné, že tento krok je zejména v reakci na rostoucí autobusovou konkurenci, která už dnes rychlíky významně ohrožuje jízdní dobou i cenou.

25.6.2012 - 20:00 - ČD zavádějí jízdenku na léto

Nové ČD centrum v Praze hl. n., foto: České dráhy Praha — Jízdenka na léto 2012. Tak zní název nové síťové jízdenky, kterou České dráhy zavedly jen před pár dny. Jízdní doklad s 14denní platností stojí 990 korun a lze na něj cestovat 2. třídou všech vlaků ČD v České republice. Jízdenku je možné koupit od 29. června, a to v platnosti 14 dní po sobě jdoucích dní od 1. července 2012 do 31. srpna 2012. Jízdenka je ovšem nepřenosná a mohou si ji koupit pouze majitelé In-karty s jakoukoliv zákaznickou aplikací nebo držitelé ISIC karty. Při nákupu přes EPIK na pokladně se vám na účet u In-karty nahrají 3 % z ceny jízdenky, což činí 30 korun. V srpnu se navíc plánuje akce na In-karty pro držitele ISIC karty.

Zdroj: České dráhy

15.3.2012 - 21:00 - Lidlenky na víkend 7. a 8. dubna již brzy v prodeji

ČD NET LIDL, foto: Matouš Danielka Praha — Obchodní řetězec Lidl Česká republika nabídne svým zákazníkům již posedmé ve spolupráci s Českými drahami celodenní síťové jízdenky ČD Net za akční cenu. Prostřednictvím poukazů budou v prodeji od 19. března do 7. dubna 2012 v prodejnách Lidl za obvyklou cenu 199 korun. Poukazy je nutné před začátkem plánované jízdy vyměnit na pokladnách Českých drah (ve vlaku v případě nástupu ve stanicích a zastávkách bez pokladen) za jízdenky ČD Net platné o víkendu před velikonočním pondělím ve dnech 7. nebo 8. dubna. Na jízdenky se vztahují standardní podmínky tarifu ČD Net, tedy především platnost v jediný den pro jednu osobu v druhé třídě ve všech vlacích Českých drah, u spojů SC Pendolino jen s povinnou rezervací místa, kterou lze ovšem zakoupit za akční ceny. „Pilotní projekt s Českými drahami se před dvěma lety setkal s velkým úspěchem. Od té doby jsme akci několikrát zopakovali a prodali více než 66 tisíc jízdenek,“ komentuje projekt Lucie Borovičková, mluvčí společnosti Lidl, a doplňuje: „Poslední akci na státní svátek 28. října 2011 využilo skoro 10 tisíc cestujících a největší zájem o síťové jízdenky byl v Moravskoslezském kraji.“ „Stejný koncept jsme s řetězcem Lidl už několikrát úspěšně vyzkoušeli. Nízkou cenou motivujeme zákazníky k cestování ve dnech, kdy je k dispozici volná kapacita vlaků. Zvyšujeme tím využití svých spojů například o svátcích a získáváme dodatečné tržby,“ dodává Vladimír Peléšek, ředitel odboru produktů a obchodu ČD.

Zdroj: České dráhy

VT643.09 RegioJet, Dunajská Streda, 31. 1. 2012, foto: Juraj Kováč Bratislava/Dunajská Streda — Železniční dopravce RegioJet v úterý 31. ledna 2012 představil novinářům a pozvaným hostům jak motorové jednotky Bombardier Talent, tak tarifní nabídku, které nabídne cestujícím od 4. března v osobních vlacích mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem. Provoz na této lince zajistí na základě devítileté smlouvy o závazku veřejné služby, kterou uzavřeli začátkem roku 2011. Novinkou bude taktový jízdní řád se základním intervalem 1 hodina mezi Bratislavou a Dunajskou Stredou, resp. 2 hodiny mezi Bratislavou a Komárnem. Ve špičkových časech budou navíc vedeny posilové zrychlené spoje mezi Bratislavou-Novým Mestom a Dunajskou Stredou.

681.001-4, Polom - Jeseník nad Odrou, foto: Duhy Praha — Nasazení všech pendolin z Prahy na Ostravsko, doplnění zásuvek na 230 V a zavedení Wi-Fi připojení. To jsou jen některé z novinek, které České dráhy postupně zavádějí ve vlacích provozovaných pod značkou SC Pendolino. Český majoritní dopravce se tak snaží dále zatraktivnit svoji vlajkovou loď, které na trase z Prahy přes Ostravu až do Havířova postupně od září přibývá konkurence v podobě spojů společnosti RegioJet. Dráhy chtějí kromě rychlosti konkurovat také v oblasti nabízených služeb, ceny či četnosti spojů, které od poloviny prosince nabídnou.

162.115 RJ se soupravou IC RegioJet, Starý Kolín (22.10.2011), foto: Louis ArmstrongBrno — Otevření jízdního řádu 2011/2012 pro RegioJet nebude tak grandiózní, jak společnost původně doufala. Podle oficiálního vyjádření žlutého dopravce dostává zachování kvalitativní úrovně služeb přednost před skokovým nárůstem denních spojů, jenž by provozní zálohy RegioJetu ztenčil na minimum a vystavil tak firmu vážným rizikům v případě mimořádností, na které je zimní období obvykle více než štědré. Od neděle 11. prosince proto stávající nabídku žlutých vlaků doplní pouze polední IC 1009 s odjezdem 10.33 z Prahy a večerní obratový IC 1018, který vyjede z Havířova v 18.27. Další spoje do cílového počtu devíti párů chce firma doplnit v následujících měsících. Nový jízdní řád ale přesto do zdejších železničních končin přinese jednu zásadní novinku: vůbec poprvé zahájí středoevropský osobní dopravce pravidelnou vlakovou linku dále než do pohraniční stanice. Na mapu destinací Regiojetu tak ještě před Vánoci přibude slovenská Žilina, kde společnost zároveň otevře své prodejní místo. Konkurovat zde bude službami a vnitrostátním tarifem, soupeřit ale bude muset s rychlejšími expresy a pendolinem. Žlutých vlaků se navíc dočkají také obyvatelé Těšínska, byť zatím pouze jednou denně.

Lokomotiva řady 372 v čele mezinárodního spoje, foto: topič Praha / Lipsko — Čas vánočních svátků se nezadržitelně blíží a spousta lidí již s předstihem vybírá dárky pro své blízké. Pokud přemýšlíte, kam se vydat na výlet a rádi byste poznali některé ze zahraničních měst, máme pro vás tip na výlet – největší saské město Lipsko nabízí nejen během adventu řadu kulturních akcí. Velkým lákadlem jsou bezesporu jedny z největších a nejznámějších vánočních trhů, na jejichž programu si dávají organizátoři každoročně záležet. Prohlídku trhů a případný nákup dárků pak můžete spojit i s návštěvou místní rozsáhlé zoologické zahrady. Pro cestu do Lipska i zpět lze až do 10. prosince 2011 využít mimořádně zvýhodněné nabídky SporoTiket (ČD Tip) Lipsko.

Jednotka 471.029, Hr. Barrandov hradlo - Praha-Velká Chuchle (28.9.2011), foto: Jan Stránský Praha — O pětiprocentním zdražení vnitrostátního jízdného v důsledku zvýšení spodní sazby DPH od Nového roku se mluví už nějakou dobu, teprve teď ale všechny novinky v tarifu Českých drah dostávají jasnější obrysy a lepší kontext. S příchodem nového jízdního řádu největší dopravce v zemi již tradičně přichystal i smršť změn v pojetí jízdenek, časových nabídek a věrnostních benefitů. Dráhy se letos pod tlakem konkurence vydávají na cestu leteckého tarifu, který na jedné straně přináší velice příjemné změny do dosud stojatých vod tradičního pojetí ceníkového jízdného, stejně tak ale nepotěší držitele věrnostních karet, kteří za určitých okolností mohou nad prodloužením své zákaznické aplikace docela váhat. Podraží tedy základní vnitrostátní i mezistátní jízdné, SporoTikety, kilometrická banka a SONE+; zlevní naopak místenky a cestující získají větší práva v případě kompenzací za neposkytnuté služby. Krok do neznáma pak čeká zákazníky vlajkového produktu SC Pendolino, který místo dosavadních nahodilých slev zavede plně variabilní cenu rezervace v závislosti na trase a vytíženosti spoje. Stejně tak se vlastními pravidly bude i nadále řídit 18 regionálních tratí.

22.10.2011 - 16:00 - ČD opět hýbou s cenami na trati z Prahy do Brna

1216.226 a 350.002, Brno, foto: Tomáš KubovecPraha — V neděli 23. října 2011 končí platnost nabídky ČD Promo ve vlacích z Prahy do Brna a z Prahy do Hradce Králové. Ti, kteří cestují do jihomoravské metropole, však nemusí věšet hlavu – od pondělí 24. října vstoupí v platnost nové akční ceny. Zákaznická (IN25) jednosměrná jízdenka bude stát 170 korun, obyčejná pak 200 korun. Oproti současné končící nabídce jsou sice jízdenky dražší, zdaleka však nedosahují výše plné ceny. Také jízdenky SporoTiket zůstanou levnější, neboť v první cenové relaci (jízdenky koupené 7 a více dní předem) budou stát 150 Kč / 170 Kč. Zde se oproti současné akci ČD Promo ceny nemění. Zkrátka opět, bohužel, přijdou majitelé aplikace IN50. ČD se pomocí akčních nabídek a nasazení modernějších vozů snaží do vlaků z Prahy do Brna nalákat hlavně cestující, kteří v současné době využívají dálnice D1. Ta totiž projde náročnou rekonstrukcí.

Zdroj: České dráhy

21.10.2011 - 9:00 - Przewozy Regionalne zvyšují ceny jízdného

Przewozy Reionalne Varšava — Polský železniční osobní dopravce Przewozy Regionalne ohlásil zvýšení cen jízdenek. Změny poznají cestující od 17. října 2011. Dopravce, který zajišťuje v Polsku provoz především na regionálních tratích, zvýšení zdůvodňuje rostoucími náklady na provoz, údržbu a opravu vlaků, stejně jako rostoucími cenami pohonných hmot, které během roku vzrostly asi o 10 %. Nelze však říct, že díky zdražení vzrostou ceny jízdenek tohoto dopravce globálně. Zdražení nepostihne cestující, kteří cestují na vzdálenost menší jak 5 km ve vlacích Regio nebo kteří využívají nabídky Połączenie w dobrej cenie, což je obdoba českých SporoTiketů, prostřednictvím které konkuruje dopravce Przewozy Regionalne autobusové dopravě. Zdražení tedy pocítí jen cestující využívající jednorázové jízdenky, kdy v případě vlaků Regio dojde ke zdražení průměrně o 47 grošů (3 koruny), v případě vlaků interREGIO a REGIOekspres o 2 zloté (11 korun). Například jízdenka na jízdu vlakem Regio ze stanice Poznań Główny do stanice Wrocław Główny dříve stála 25,70 zlotých, nově za ni zaplatí cestující 26 zlotých. Za jízdenku z Katovic do Krakova nově zaplatí cestující 16 zlotých (dříve 15,6 zlotých). Dopravce doufá, že po zdražení k odlivu cestujících do autobusů zejména na dlouhých trasách nedojde.

Zdroj: Przewozy Regionalne, Onet Wiadomości

10.10.2011 - 21:00 - Lidl a ČD opět nabízejí zlevněné síťové jízdenky

ČD NET LIDL, foto: Matouš Danielka Praha — České dráhy spolu s obchodním řetězcem Lidl (Česko) připravily pro zákazníky již pošesté nabídku levného cestování vlakem prostřednictvím poukazů ČD Net Lidl. Výhodné síťové jízdenky lze tentokrát využít v den státního svátku 28. října 2011 (pátek) nebo v následující den, tj. v sobotu 29. října 2011. Zakoupit je můžete od 10. do 28. října v prodejnách LIDL za cenu 199 korun. Poukazy je nutno nejpozději v den plánované cesty vyměnit za běžné síťové jízdenky ČD Net na pokladnách Českých drah, nebo ve vlaku (v případě nástupu ve stanici/zastávce bez funkční pokladny). Jedna jízdenka platí do druhé vozové třídy všech vlaků ČD na území ČR pro jednu osobu na jeden den. Pokud se rozhodnete cestovat vlaky SC Pendolino, je nutné zakoupit povinnou místenku.

Zdroj: LIDL

In–karta s novým designem (od 13. 12. 2009), foto: České dráhy Praha — České dráhy od pondělí mění ceny akčních jízdenek SporoTiket Česko na vybraných relacích z Prahy, např. do Hradce Králové, Ostravy či Zlína. Tah je všeobecně vnímám jako reakce na zahájení provozu konkurenčního projektu IC RegioJet mezi Prahou a Havířovem. Po nedávném rozšíření v nasazování stevardek začaly dráhy v Praze a Ostravě nabízet cestujícím s jakoukoli jízdenkou nad 200 kilometrů nápoj zdarma a tuto službu chystají dále rozšiřovat například do Brna a Olomouce. Ve čtvrtek 29. září pak přišly se snížením cen na hlavních tazích a začíná tak defacto cenová válka mezi Českými drahami a RegioJetem. Dráhy od pondělí 3. října další z akcí ČD Promo. Bude platit na více relacích, samozřejmě z Prahy do Ostravy, ale také například do Brna, Olomouce či Hradce Králové. Zlevněny budou také jízdenky SporoTiket.

28.9.2011 - 11:00 - České dráhy zavádějí na zkoušku nové tiskopisy jízdenek

Nové jízdenky ČD, foto: ŽelPagePraha - České dráhy nedávno zavedly nové tiskopisy jak mezinárodních, tak vnitrostátních jízdních dokladů. Zatím probíhá zkušební provoz, takže se dle našich informací jízdenky na nových tiskopisech pouze u přepážek na hlavním nádraží v Praze. Vnitrostátní jízdenky se liší velmi zásadně. Poslední změna, která proběhla v minulých letech, byla spíše kosmetická a spočívala úpravě písma na korporátní font ČD Fedra. U nových jízdenek se však mění absolutně vše, od papíru až po tiskárny. Podoba vychází z jízdenek, které se v současnosti prodávají pouze v jízdenkových automatech v hlavních stanicích, oproti nim je však jízdenka ještě trochu větší, přibližně na současné úrovni. Navíc na jízdence přibyl velký nápis České dráhy a nejpodstatnější změnou je tištění QR kódu, který znají cestující pouze z elektronicky prodávaných eTiketů nebo ze zahraničí. U mezinárodních dokladů je patrná hlavně změna papíru na identický s novými vnitrostátními jízdenkami, barevné zpracování však zůstává a přibyl pouze onen grafický kód spolu s dalšími ochrannými prvky zabraňujícími padělání. To se v poslední době objevilo hned u několika jízdenek InterRail, čímž vznikla dopravcům nemalá škoda. Teprve v závislosti na zkušebním provozu se nové vzory jízdenek možná rozšíří i do ostatních stanic, což si ale vyžádá velké investice, jelikož je třeba výměna všech jízdenkových tiskáren i samotných jízdenek.

Zdroj: České dráhy, ŽelPage

« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 ... 33 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:57
sets at 21:14
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...