..: All news and reports :..

City-Tunnel LeipzigLipsko - Čtyři kilometry dlouhý podzemní železniční tunel v budoucnu spojí Hlavní a Bavorské nádraží v saském Lipsku. Po rozsáhlých přípravných pracích bude v pondělí, 15.1.2007, zahájena ražba tunelu v rámci projektu „City-Tunnel Leipzig".

Ústí nad Labem - ilustrační obrázekÚstí nad Labem - Termín dokončení přestavby železničního nádraží se může zpozdit. Stavbaři totiž omezili práce na povrchu i přesto, že zima ještě stále nepřišla. Připustil to i specialista a koordinátor přestavby nádraží Pavel Mikeš, který k tomu uvedl: "Práce na nádraží se v průběhu listopadu připravily na zimu, která ale nepřišla. Pokud by přišla zima později a trvala by déle než měsíc, mohlo by to termín dokončení nádraží posunout,". Doufá však, že zima už nepřijde. Se začátkem roku se práce opět rozeběhly v plném proudu a letos by měla být stavba již částečně dokončena.

AnketaŽelPage - V pátek, 5.1.2007, byla ve 21 hodin zahájena nová anketa. Jaký je Váš názor na zprávy věnované nehodám na železnici? Hlasovat můžou všichni registrovaní čtenáři, anketa je umístěna na hlavní stránce v pravém sloupci pod filtrem novinek anebo přímo zde.

Ilustrační obrázekUhřice - Biokoridorem nebo cyklostezkou se stane zřejmě úsek zrušené železniční trati z Uhřic do Ždánic. Obce samostatně nemají kvůli náročné údržbě o úsek zájem, Mikroregion Ždánicko ale ano. České dráhy do konce minulého týdne chtěly vyjádření k možnosti vytrhání kolejí.

M131 - ilustrační obrázekČeská Kamenice - Historická lokálka, uvedená na konci jízdního řádu ČD jako trať číslo 901, vyjede i letos. Její provoz ohrozily dluhy provozovatele trati, Klubu přátel lokálky, u Správy železniční dopravní cesty. Dluh ve výši několika set tisíc korun dokonce v létě zastavil provoz lokálky na části trati.

Ilustrační obrázek Svitavy - Starostové obcí na hranicích Pardubického kraje jsou nespokojeni s koncepcí dopravy. Poukazují na spoje, které nenavazují, a na problematické přestupování v Letovicích. "Když čtu jízdní řád, tak mně připadá, že jsme přívažkem Pardubického kraje," kritizuje dopravní spojení starosta Březové nad Svitavou Martin Kiss. Chápe technické důvody, rozdílné napájení lokomotiv na trati, ale nerozumí ekonomickému zdůvodnění. Kraj odmítl zaplatit jeden vagon navíc.

Motorový vůz 810 - ilustrační obrázekLibouchec - Vlaky na trati z Děčína do Oldřichova u Duchcova mají ustoupit přeložce silnice I/13. Čtyři doposud projednávané varianty obchvatu obce Libouchec, vzhledem k trasování chráněnou krajinnou oblastí, nebyly schváleny. A tak vznikl pátý návrh, který počítá se zrušením tratě číslo 132 a její úplnou likvidací.

810 do BoskovicBoskovice - Železniční přejezd v Boskovicích na Blanensku bude kvůli stížnostem lidí přestavěn na přejezd se světelnou signalizací. Jeho přeměna přijde na zhruba sedm milionů korun s termínem dokončení do konce roku 2008.

Velká voda - ilustrační fotoUddevalla - V silném dešti se po sesuvu půdy zřítilo 300 metrů kolejí do řeky Taske. "Koleje se rozlámaly a elektrické vedení je přetrhané," uvedla mluvčí železnice Kerstin Olssonová. Po úseku přejel jen pár minut před zřícením poslední vlak. Doprava na trati Gothenburg - Strömstad je přerušena, opravy budou trvat několik měsíců.

Moldava v Krušných horách, foto autoraMoldava - Přes deklarace větší podpoře železničích spojů do turistických oblastí, Ústecký kraj plánuje vlaky do Moldavy v budoucnu plně nahradit autobusy. Tunely a mosty na trati číslo 135 jsou ve velmi špatném stavu a na jejich opravu v současnosi nejsou peníze.

Ilustrační obrázekPraha - Spolu se zahájením platnosti nového jízdního řádu 10. prosince 2006 vstoupil v platnost nový tarif TR10. V souislosti s tím se na stránkách ČD věnovaných síťovým jízdenkám objevila následující formulace: "Držitel síťové jízdenky Klasik neplatí ve vlacích vyšší kvality příplatek EC/IC, v plné výši ale musí zaplatit cenu místenky (30 Kč, 86 Kč nebo 200 Kč podle druhu vlaku a nutnosti prokázat nárok na slevu Rail plus)".

VT642 Desiro - ChebKarlovy Vary - Lidem v Karlovarském kraji kromě nových vlakových souprav a moderního zabezpečovacího zařízení zpříjemní cesty také nově opravené nádražní budovy a zastávky. České dráhy a Správa železniční dopravní cesty zajistila za poslední dva roky celkovou opravu přibližně dvou desítek objektů, což si vyžádalo přes 21 milionů korun.

Ilustrační fotoLiberec - Divoká prasata včera před pátou hodinou ranní u Zdislavy zablokovala dopravu na frekventované železniční trati mezi Libercem a Českou Lípou. Předpisů nedbalí kanci se toulali v kolejišti, což vedlo ke srážce s vlakem.

6.12.2006 - 21:00 - Nová zastávka Vítanov u Hlinska

814 - ilustrační fotoHlinsko - Slavnostní otevření nové zastávky proběhlo ve středu 6.12.2006. K této příležitosti vypravily České dráhy zvláštní vlak z Hlinska vedený modernizovanou Regionovou, s jejímž nasazením na trati mezi Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem se počítá u vybraných spojů od přelomu ledna a února 2007. Samotná zastávka Vítanov začne sloužit občanům i návštěvníkům obcí Vítanov a Stan spolu se začátkem platnosti nového jízdního řádu.

zdroj: Železničář č. 48

810 - ilustrační fotoDolní Poustevna - Přestože je třeba nejdříve vyřešit technické a další otázky vybavenosti železničního hraničního přechodu Dolní Poustevna-Sebnitz, pověřený odborný tým již zpracovává jízdní řád na trase ze Šluknovska do Děčína.

Older messages
« Newer messages | 1 2 3 4 5 6 ... 8 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:51
sets at 16:36
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...