..: All news and reports - ŽelPage :..

Ilustrační obrázekBratislava - ŽelPage, o.s., vás srdečně zve na oslavu třetích narozenin slovenského železničního webu VLAKY.NET.

Při této příležitosti vyjede 5. května v čele s Pomerančem legendární rychlík Tekov v trase Bratislava hl.st. - Leopoldov - Zbehy - Zlaté Moravce - Kozárovce a zpět přes Šurany do Bratislavy a mimořádné motorové osobní vlaky na tratích Zbehy - Radošina a zpět a Zlaté Moravce - Topoľčianky a zpět.

S ohledem na loňskou zkušenost doporučujeme včasnou rezervaci, kterou pro Českou republiku zabezpečujeme.

Logo ŽelPageŽelPage - Jak už jste mnozí z Vás jistě zaznamenali, během víkendu se zpravodajství ŽelPage obléklo do nového kabátu. Změna podoby zpráv se začala připravovat již během listopadu 2006 s cílem zpřehlednit orientaci ve stále nárůstajícím počtu krátkých zpráv. Jaké novinky přináší?

Ilustrační obrázekPraha - ŽelPage, o.s., Vás ve spolupráci s ČD a KMD Praha srdečně zve v sobotu 3. února k účasti na jízdě zvláštního vlaku z Prahy přes Hostivici do Podlešína a zpět.

Jízdenku je třeba si »rezervovat«. Nedělní jízda se bude konat.

16.1.2007 - 18:00 - Anketa o černé kronice stále probíhá - nově aktuální graf s výsledky

Ilustrační obrázekŽelPage - Od 5.1.2007 probíhá na našem serveru hlasování o zprávách z černé kroniky. V tuto chvíli odeslalo svůj hlas již více než 180 registrovaných čtenářů ŽelPage. Až do soboty, 10.2.2007, máte příležitost vyjádřit svůj názor k informování o nehodách na železnici. Anketa byla v nedávné době vylepšena a nyní si můžete na stránce s výsledky ankety prohlédnout i jejich průběžně generovanou grafickou podobu (ke stránce se vždy dostanete pomocí kliknutí na anketní otázku).

Ilustrační obrázekPraha - Dnes jsme rozšířili nabídku eShopu o další, tentokrát již šestou trojici naskenovaných jízdních řádů z dílny Davida Platamona Lipovčana. Najdete zde jízdní řády ČSD z let 1931/32 zima, 1969/70, a úřední jízdní řád protektorátu zima 1940.

Objednat si ho můžete v eShopu.

Ilustrační obrázekPraha - Máme tu další z dárků, po kterém jste volali v nedávné anketě »Co vám na ŽelPage nejvíc chybí«. K webu rozsahu, zaměření a filosofie ŽelPage nějaký seznam odkazů prostě patří. Věříme, že jeho nové pojetí, které přes vánoční svátky vzniklo, bude další z jejích ozdob.

4.1.2007 - 23:21 - Galerie PF 2007

PF2007 JRtrain - Konečně se se mi podařilo zpracovat další péefka v tradiční Galerii PF na webu JRtrain. Postupně se budu snažit přidávat další, proto můžete dál zasílat Vaše PéeFka.

Jen doplním, že přispěvatel by měl zaslat PF ze své vlastní tvorby a při výrobě PF by neměl použít cizích fotografií bez souhlasu jejich autorů. Zároveň se omlouvám za pozdní zpracovávání, bohužel volného času mám velmi málo ;-)

Všem hodně štěstí v roce 2007

Praha - Vážení čtenáři, dovolte mi, prosím, vás u příležitosti konce roku ještě jednou oslovit se zdravicí.

23.12.2006 - 12:00 - Veselé vánoce a šťastný nový rok!

vánoce Vážení členové, čtenáři a příznivci,

dovolte, abychom vám jménem redakce, klubu a dalších lidí kolem ŽelPage popřáli příjemné a pokojné prožití vánočních svátků.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají připravit web v takovém rozsahu a kvalitě, že ho v posledních týdnech denně a pravidelně navštěvuje okolo 7.000 návštěvníků - a to i bez falešných sobů! Toto vnímáme jako milé ocenění naší práce a jsme Vám za to vděční.

Věříme, že do Nového roku vstoupíte úspěšně, a to i s ŽelPage - elektronickým magazínem o drahách. Budeme se snažit zde nadále vytvářet takové podmínky, abyste měli kam a proč se vracet.

Tým ŽelPage

kalendářPraha - V uplynulém týdnu jsme v eShopu odbavili 100. zákazníka. Těší nás, že se tato před čtvrt rokem spuštěná forma podpory našeho serveru stala zatím nejúspěšnějším projektem vůbec. Kromě kalendářů se velké oblibě těší především tričko s logem a adresou ŽelPage, sbírky naskenovaných historických jízdních řádů ČSD (a jejich předchůdců), které pro eShop připravili David Lipovčan a Aleš Drobný, ale i aktualizovaný Atlas drah Zdeňka Hudce a produkty slovenských partnerů z VLAKY.NET (DVD) a KHT Zvolen (Pomaranče pod Pustým hradom).

logoJeseník - Před měsícem, ve dnech 11. a 12. listopadu 2006, se uskutečnila výprava skupiny čítající 25 osob rychlíkem Klidná síla, který dnes naposledy jede na trase Plzeň - Jeseník a zpět. Někteří účastníci akce vyrazili v sobotních ranních hodinách již z Plzně, ale nejvíce lidí cestovalo z pražského hlavního nádraží.

Praha - V našem eShopu nově naleznete již čtvery sbírky digitalizovaných historických jízdních řádů ČSD na CD, žádané tričko ŽelPage a aktuální DVD VLAKY.NET: Objavujeme slovenské železničné tratě - trať 145 Handlová - Horná Štubňa.

logoŽelPage - Před časem jsme vám nabídli několik témat, která máme rozpracovaná minimálně ve fázi studie ;-), a které bychom rádi postupně uvedli v provoz. Cílem bylo nechat vás zhodnotit, co návštěvníkům nejvíc chybí. Po zhruba třech týdnech se již od středních pozic snad stabilně oddělila dvě témata a můžeme tak přistoupit k vyhodnocení. Zkusme si tedy probrat ty nejžádanější.

"Nehoda" Haag - Dnes dopoledne přibližně v 10:10 hod. došlo ke srážce osobního a nákladního vlaku u nizozemského města Arnhem. Osobní vlak na lince Zutphen - Nijmegen v té době převážel 100 cestujících. Podle posledních informací si nehoda vyžádala nejméně 23 zraněných, z čehož 8 bylo převezeno k ošetření do nemocnice. Souprava osobního vlaku zčásti vykolejila a způsobila na trati značné škody, doprava v okolí místa nehody je omezena.

Praha - V sobotu proběhla na pražském hlavním nádraží avizovaná "autogramiáda" Kalendáře ŽP 2007, kde jste se mohli setkat s lidmi z týmu ŽelPage. Setkání se odehrávalo v kulturním sále společně s burzou KŽC. Výměnná setkání připravuje tým Richarda Vyhlídky, který mj. působí i v občanském sdružení ŽelPage jako pokladník.

« Newer messages | 1 ... 20 21 22 23 24 ... 26 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:24
sets at 18:09
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...