..: Aktuality a články - USA :..

Ilustrační obrázekUSA - V americkém státě Alabama vykolejil nákladní vlak převážející část nosných raket NASA. Využívají se při letu raketoplánů. Pod vlakem se zbortil most. Podle agentury AP se při nehodě zranilo šest lidí. Stav zraněných zatím není znám. Příčiny kolapsu mostní konstrukce se vyšetřují.

Ilustrační obrázekMoskva - Více než sto let stará vize podnikatelů a inženýrů propojit východní a západní polokouli tunelem pod Beringovou úžinou opět po letech nabrala určitějších obrysů. Na konferenci "Megaprojekty ruského východu" v Moskvě představili ruští a američtí zastánci staronový plán, v minulosti zmařený revolucí, válkou a politikou. Plán stavby silničního a železničního tunelu pod úžinou mezi Aljaškou a Čukotkou by měl přijít na 65 miliard dolarů, uvedla agentura AP.

Ilustrační fotoUSA - Ve městě Oneida ve státě New York dnes vykolejil vlak převážející náklad propanu. Podle starosty města vykolejilo 20 až 25 vozů, přičemž kolem dvanácti jich začalo hořet a z místa požáru se valil hustý černý dým. Tamní hasiči údajně požár nehasí, podle jejich poručíka Kevina Salerna vlak vykolejil v odlehlé lesní oblasti, do které se požárnická auta těžko dostávají.

19.1.2007 - 18:00 - Vlak plný chemikálií explodoval

Ilustrační obrázekChicago - V americkém státě Kentucky vykolejil v úterý 16.1. nedaleko Louisville nákladní vlak, přepravující nebezpečné chemikálie. Podle úřadů, citovaných agenturou Reuters, nastala po nehodě ve vlakové soupravě exploze a vypukl požár. Podle prvotních informací nebyl nikdo zraněn, příčina vykolejení není zatím známa. "Čtrnáct nákladních vagónů vzplálo, ale zatím nemáme žádné zprávy o obětech na životech, či zraněných," informoval Buddy Rogers z tamního úřadu pro mimořádné situace. Podle Garricka Francise, mluvčího firmy CSX vlastnící vlak, 41 z 80 železničních vagónů převáželo nebezpečný, hořlavý materiál.Podle CNN vlaková souprava přepravovala butadien, potenciálně karcinogenní chemikálii, která ve vyšších dávkách může ovlivnit nervovou soustavu. Obyvatelé z okolních oblastí v okruhu asi 50 kilometrů byli z bezpečnostních důvodů evakuováni a část železniční trati byla uzavřena.

zdroj: bleskově, čtk

5.12.2006 - 13:49 - Prodej jízdenek Amtrak ve světě

Washington - Cestovní agentury a kanceláře ve 40 zemích budou moci v blízké době vydávat jízdenky přes nový rezervační systém společnosti Amtrak. „RailAgent“ bude moci připojit kanceláře přímo na americký rezervační systém. Tuto novinku chce Amtrak spusit začátkem roku 2007. RailAgent bude moci distribuovat mezi širokou veřejnost nejen jízdní doklady (včetně různých síťových jízdenek), ale i bližší informace ke spojům, atp.

zdroj: Amtrak

4.12.2006 - 21:29 - Bleskovka - Vykolejení vlaku v USA a následná evakuace

Illinois - Agentura AP dnes informovala o tom, že v blízkosti amerického městečka Christopher ve státě Illinois vykolejil nákladní vlak a vytekla z něj neznámá chemikálie. Přes 70 domů bylo evakuováno a asi deset lidí bylo převezeno do místní nemocnice s mírnými příznaky otravy. Příčiny nehody zatím nejsou známy.

zdroj: iHNed

Požár New Brighton, Pennsylvánie - V pátek 20.10.2006 ve večerních hodinách došlo k mimořádné události u vlaku společnosti Norfolk Southern Railroad jedoucím z Chicaga do New Jersey. Souprava vezoucí 89 vozů s ethanolem, hořlaviny první třídy, vykolejila. Nehoda se stala asi 40 km severozápadně od města Pittsburgh, na mostě přes řeku Beaver. Nikdo nebyl zraněn.

5.5.2005 - 21:12 - Provoz vlaků Acela pozastaven

nullAmTrak - 20 vysokorychlostních vlaků „Acela“, které jezdí mezi americkými metropolemi Boston, New York a Washington bylo vyřazeno z provozu. Od 3. května je nahradily vlaky Metrolines. Při běžné inspekci byly objeveny praskliny u 300 z celkem 1440 kontrolovaných brzd. Vlaky železniční společnosti Amtrak dosahují rychlosti 241 km/h. Ve všední dny je v provozu 15 těchto jednotek mezi New Yorkem a Washingtonem a 11 mezi New Yorkem a Bostonem.

30.1.2005 - 1:01 - Železniční neštěstí v USA

USAUSA - Ve středu 26. ledna se stala vážná železniční nehoda u Los Angeles. Šestadvacetiletý sebevrah si podřezal žíly, bodl se do hrudi a pak se svým džípem na přejezdu odbočil na koleje a jel po nich, dokud neuvízl. Měl v úmyslu se nechat zabít vlakem. Když ale viděl blížící se osobní vlak, rozmyslel si to a z auta utekl. Osobní vlak při nárazu vykolejil do průjezdného profilu sousední koleje, kde projížděl protijedoucí osobní vlak. Ten také vykolejil a narazil do stojícího nákladního vlaku na vedlejší koleji. Nehoda se stala kolem šesté ráno pacifického času, oba vlaky byly plné dojíždějících lidí. Jedenáct lidí zemřelo, kolem 200 je jich zraněno, z toho 40 těžce.

Sebevrah byl nalezen bloumající kolem kolejí a mumlající "to je mi líto". Po zadržení mu byla ošetřena zranění, která si způsobil a poté byl vzat do vazby a bude se rozhodovat, zda bude obviněn za smrt jedenácti lidí.

obrazekLos Angeles - Osmnáct z třiceti vagónů nákladního vlaku se stavebním dřívím se v pátek utrhlo během přepojování a po 43 kilometrech nekontrolované jízdy vykolejilo na předměstí Los Angeles. Vagóny nakonec vylétly z trati a dopadly na tři obytné domy. V troskách domů zasypaných dřívím bylo nalezeno třináct zraněných včetně tří dětí.

« Novější zprávy | 1 2 3   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:40
zapadá v 20:34