..: All news and reports - Nákladní doprava :..

Ilustrační obrázekPraha, Bratislava - Plán současného českého ministra dopravy Aleše Řebíčka na spojení společností ČD Cargo a Železničná spoločnosť Cargo Slovakia naráží na odpor českých i slovenských politiků. Podle českých odpůrců tohoto plánu ještě nová dceřiná společnost státních železnic ČD Cargo nevyzrála natolik, aby mohla kupovat zahraničního dopravce, jehož ztráty se navíc pohybují okolo 266,2 miliónů slovenských korun. Slovenským odpůrcům zase vadí plán české vlády na následnou privatizaci celého konsorcia. „ČR předpokládá prodej svého podílu carga. Pokud by Slovenská republika na ČR převedla svůj podíl, tak ČR vlastně předá slovenský podíl jinému uživateli a není v zájmu tohoto státu, aby cargo přestalo být státní,“ tvrdí předseda HZDS Vladimír Mečiar.

Ilustrační obrázekBudapešť - Veřejná soutěž na prodej nákldní divize maďarských státních železnic (MÁV) do soukromých rukou byla ve středu 28. listopadu ukončena. Na základě výsledků ji získá konsorcium složené z rakouské společnosti Rail Cargo Austria, dceřiné společnosti státního podniku Österreichische Bundesbahnen (ÖBB), a maďarsko-rakouské dopravní společnosti Györ-Sopron-Ebenfurthi Vasút (GySEV), které v druhém kole privatizačního tendru nabídlo 102,5 miliardy forintů (10,6 miliardy Kč). Dokončení prodeje v tuto chvíli podléhá schválení maďarského antimonopolního úřadu i Evropské komise. V případě pozitivního výsledku by měl být proces prodeje uzavřen na začátku roku 2008.

Ilustrační obrázek Berlín - Railion, dceřinná společnost koncernu Deutsche Bahn pro nákladní dopravu, hlasí za leden a únor 2007 růst přepravy o 5,9% a navazuje tak na úspěšný rok 2006. Norbert Bansel, člen představenstva DB pro nákladní dopravu, počítá s pokračujícím růstem v průběhu celého letošního roku. Důvodem pozitivních výsledků je podle něj nejen ekonomická konjunktura v SRN, ale i výsledek transformačního programu z minulých let.

Ilustrační obrázekBerlín - Deutsche Bahn se podle vlastních slov restrukturalizace dceřiné společnosti pro nákladní dopravu Railion povedla na výbornou. Norbert Bensel, člen představenstva DB odpovědný za Transport a Logistiku, uvedl, že v meziročním srovnání stoupl objem přepravy u Railionu o 8%.

Ilustrační obrázekVídeň - Společnost Rail Cargo Austria AG, dceřiná společnost koncernu ÖBB, se rozhodla zahájit projekt nákupu 5.100 nových vozů pro nákladní dopravu. Plán počítá s postupnou realizací do roku 2011 a bude s hodnotou přesahující 400 miliónů € (11,2 miliardy Kč) největším nákupem železničních vozů v historii ÖBB.

Ilustrační obrázekFrankfurt nad Mohanem - Podle odhadů Německého odborového svazu strojvedoucích (Gewerkschaft Deutscher Lokomotivführer) chybí aktuálně u největšího německého nákladního dopravce Railion více než 450 strojvedoucích. Railion je součástí koncernu Deutsche Bahn a v současné době zaměstnává přes 3.500 strojvedoucích.

Sassnitz-Neu Mukran Eisenbahnfähhafen Berlin – Od 5.12.2006 by mělo být uvedeno do provozu nové spojení mezi německým přístavem Sassnitz-Neu Mukran (na Rujáně) a nově vystavěným ruským přístavem Baltijsk (v Kaliningradské oblasti). Spojení bude provozovat Railion a DFDS (dánská rejdařská společnost). Railion tak získá další variantu železničního spojení do východní Evropy a vzroste tak podíl na přepravě zboží z Ruska.

372013Děčín - V úterý 17.10.2006 zahájilo za přítomnosti náměstka generálního ředitele pro nákladní dopravu ČD Rodana Šenekla a zástupce představenstva společnosti DB Railion Klause Krempera činnost společné dispečerské pracoviště v pohraniční přechodové stanici Děčín s názvem ČD - Railion Dispo. Jedná se o první pracoviště svého druhu mezi státy západu a východu. Vzorem pro vznik tohoto pracoviště je společné pracoviště na francouzsko-německé hranici ve francouzském Forbachu, které pracuje již několik let. Děčín nebude jeho kopií, ale bude odpovídat místním podmínkám a potřebám, které se od těch ve Forbachu výrazně liší.

27.4.2006 - 23:17 - Lokomotiva řady 189 smí zajíždět do Děčína

BR 189 (u Braubachu)Berlín - Elektrická lokomotiva řady 189 obdržela povolení pro provoz na českých kolejích, zatím do Děčína a do konce letošního roku by mohla jezdit po celém území republiky. Lokomotiva 189 je nejmodernější vícesystémovou lokomotivou ve vlastnictví DB Railion. Drážní úřad povolil provoz řady 189 mezi Bad Schandau a Děčínem a předpokládá se nasazení 10 lokomotiv.
Výrobcem lokomotivy je společnost Siemens a stroj je koncipován tak, aby mohl jezdit v 15 zemích Evropy. Udělení povolení pro tento krátký úsek tratě trvalo 8 měsíců. Testovací jízdy lokomotivy po Česku jsou plánovány na srpen, kdy se bude zkoušet fungování brzd a zabezpečovacího systému a provádět další měření.

Zdroj a foto: Tisková zpráva DB

10.8.2005 - 15:47 - Privatizace Cargo Slovakia

Slovensko - Railion (dceřiná společnost DB) a Rail Cargo Austria (dceřiná společnost ÖBB) se dostaly do užšího výběru pro privatizaci slovenské firmy Cargo Slovakia a zdá se, že mají největší šanci na její získání. Společně s výše jmenovanými společnostmi se dále probojovaly např. maďarské dráhy (MÁV) či slovenská finanční skupina PENTA. Zájemci musí nyní předkládat závazné nabídky. Slovenské ministerstvo dopravy očekává zisk mezi 15 a 20 miliardami SKK. Nabídky musí firmy odevzdávat do 30.září 2005.

8.4.2005 - 12:25 - Nákladní vlaky ITL jezdí přes Bad Schandau

nakladDěčín - Na hraničním přechodu Bad Schandau (ČR - SRN) lze spatřit nákladní vlaky různých společností - ČD, Railion či Railtrans. Od března zde probíhá předávka mezi ČD a společností Pressnitzbahn, která vozí vlaky se dřevem. Nově se v Bad Schandau odbavují i vlaky společnosti ITL Eisenbahngesellschaft. Donedávna tato předávka probíhala v pohraniční přechodové stanici Rumburk, která je přístupná z obou stran pouze po neelektrifikovaných tratích s poměrně náročným sklonovým vedením. V Rumburku by tak měly zmizet všechny pravidelné nákladní vlaky.
Od dubna probíhá předávka již v Děčíně, kdy došlo k úspoře časové i energetické. První vlak přes Děčín/Bad Schandau byl veden 4.4.2005. Jednalo se o kontejnerový vlak Praha Žižkov - Maschen, který je v obou směrech veden 4x týdně. Po tomto vlaku by měly přijít další relace. Přepravovat se budou především stavebniny, ropné produkty a obilí.

« Newer messages | 1 2 3   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:51
sets at 20:21