..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Ústecký :..

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem, Okříšky - Včera došlo na českých kolejích opět k dalším nehodám a mimořádnostem. V Ústí nad Labem na hlavním nádraží ulehl před vlak 56-letý muž, který následně zemřel. Ve stejném městě, ale u západního nádraží, došlo ke střetu rychlíku s bagrem a v Okříškách na Třebíčsku se vznítil vagón.

31.1.2007 - 22:00 - Doprava byla přerušena kvůli tragédii

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem - Mrtvolu třiačtyřicetiletého muže našli včera pracovníci Českých drah na kolejích u Prackovic. „Před 8 hodinou ráno si strojvedoucí všiml na vedlejší koleji mrtvoly muže. Zatím nevíme, zda se jednalo o sebevraždu nebo nešťastnou náhodu,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Včera ani nebylo známo, který vlak muže srazil a jak dlouho jeho tělo na trati leželo. Než inspektoři případ vyšetřili, nabraly vlaky jedoucí z Děčína do Prahy a v opačném směru hodinové zpoždění. „Provoz na obou kolejích byl přerušen do 9 hodin, dalších 15 minut se jezdilo po jedné koleji,“ doplnil mluvčí inspekce Neusar.

zdroj: Mladá fronta DNES

Most - Jeden lidský život si vyžádala srážka dvou nákladních vlaků v sobotu 1. října 2005 v 0.15 hodin u zastávky Želenice nad Bílinou mezi Bílinou a Mostem. Nákladní vlak Pn 69566 Unipetrolu Doprava složený z 25 cisteren (15 plných s propylenem nebo benzínem) s lokomotivami 740.546 a 740.558 jedoucí z Kralup nad Vltavou do Mostu zezadu narazil při rychlosti 57 km/h do stojícího nákladního vlaku Pn 67662 ČD složeného z prázných vozů pro přepravu uhlí (Wap) a elektrickou lokomotivou řady 122 jedoucího z Hněvic do Třebušic. Při nárazu zahynul dvaapadesátiletý strojvedoucí Unipetrolu Doprava, vykolejilo 13 vozů ČD a lokomotiva Unipetrolu Doprava 740.546, která byla zcela zničena.

Pluh - VejprtyKřimov - Dnes se podařilo vysvobodit uvíznuté vlaky na trati Křimov - Vejprty na Chomutovsku. Od rána zde pracovalo na dvacet traťových dělníků s lopatami a krumpáči, kdy s pomocí MUV 69 s frézou postupně odhazovali sníh od vlaků, které byly v zářezu trati zaváty až po střechu.

Trať by již v tuto chvíli měla být průjezdná a od zítřejšího dne by trať měla fungovat již bez problémů a náhradní autobusová doprava by měla být zrušena.

Na ilustrační fotografii Petra Kresty je německý pluh s lokomotivou V100 a lokomotiva ř.742 s českým pluhem ve Vejprtech.

Ilustrační obrázekRoudnice nad Labem - Ve středu 21.5.2003 po půl třetí odpoledne v žst. Roudnice nad Labem narazil nákladní vlak do elektrické jednotky řady 451. Nehodu způsobil s největší pravděpodobností strojvedoucí, který odjel s jednotkou ze stanice proti návěsti stůj a "řízl" výhybku, přes kterou byla připravena vlaková cesta nákladního vlaku. Doprava na trati nebyla nehodou ovlivněna, jen osobní vlak 9613, na kterém měla po chvíli tato jednotka odjet, byl opožděn a jako náhradní souprava jela sestava 708 + 010 + 010 + 810.

10.5.2003 - 12:00 - Na Slánsku se Mazda srazila s osmsetdesítkou

bleskovka Slánsko — 9. 5. 2003 v 18.29 došlo ke srážce motorového osobního vlaku 9708, který směřoval z Kralup nad Vltavou do Moldavy v Krušných horách, s osobním automobilem značky Mazda u zastávky Vraný na trati 110. Šlo o standardní scénář – řidič nerespektoval výstražnou světelnou signalizaci VÚD a vjel na přejezd ve chvíli, kdy na něj vjížděl i Os 9707. Následky nebyly nikterak tragické i když osobní automobil byl zcela zdemolován. Na motorovém voze 810.529-8 DKV Louny vznikla škoda v řádu desetitisíců. Řidič automobilu byl lehce zraněn. Cestující kromě šoku neutrpěli žádná větší zranění, snad jen drobné oděrky. Paradoxně nejhůř dopadl strojvedoucí Václav Vích ze střediska strojových čet Louny, který byl pořezán rozbitým čelním sklem. Smutný je fakt, že k této zbytečné nehodě, která zablokovala trať 110 na dlouhých pět hodin, došlo jen dva dny po tragické události u maďarského Siófoku… Ještě smutnější je skutečnost, že motorový vůz DKV Louny, PJ Kralupy byl před týdnem přivezen po rozsáhlé dílenské opravě a modernizaci a dneší vozba vlaku 9708 bylo jeho druhou směnou od rekonstrukce…

« Newer messages | 1 2 3   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:23
sets at 16:11
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...