..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Středočeský :..

Lysá nad LabemPraha, Lysá nad Labem - Dnes v odpoledních hodinách došlo k další krádeži kabeláže. V tomto případě u výměn v obvodu stanice Praha Masarykovo nádraží. Tím došlo ke značnému narušení vlakové dopravy. A to především ve směru do Vysočan na trati 231 a dále na Nymburk. Vlaky byly operativně ukončeny právě ve stanici Praha-Vysočany, odkud cestující pro další cestu mohli použít prostředky pražské MHD. Výluka provozu z Vysočan na Masarykovo nádraží z důvodu oprav potrvá dle odhadů SŽDC do 8. hodiny večerní.

Pardubice - Vlak EC 174 dnes odpoledne strhl trolejové vedení na hlavním tahu mezi Pardubicemi a Přeloučí v trati 010 a to v obou kolejích. Během odpoledních hodin byla zprovozněna 1.traťová kolej. Vlaky jsou tak z tohoto důvodu vedeny jen po ní. Díky tomu zde budou až do večerních hodin vznikat zpoždění v řádu desítek minut, než bude provoz obnoven v plné míře.

Praha, trať 171 – Problémy postihly i příměstskou trať 171 z Berouna na Prahu. Z důvodu poruchy na trolejovém vedení všechny vlaky, včetně mezinárodních rychlíků směřujících ze západu Česka do Prahy jsou mimořádně ukončovány ve stanici Praha-Radotín. Trať v úseku Radotín – Smíchov je momentálně neprůjezdná. Ke stržení troleje došlo ve Velké Chuchli s největší pravděpodobností při průjezdu vlaku 9931. Další problémy postihly i nákladní spojku přes Odbočku Tunel do Prahy-Krče. I zde je provoz zastaven. V jednání je zajištění náhradní dopravy autobusy dopravního podniku Hl. m. Prahy. Na svou cestu zpět na západ již vyrazil R 760, který v Radotíně provedl mimořádný obrat. Krátce po něm dorazil i mezistátní rychlík 455, který na okraji Prahy zatím vyčkává. Lze však předpokládat, že i on bude z Radotína výchozí.

16.7.2008 - 22:00 - Stržená trolej na trati 221

Senohraby - Ve středu 16.7. po 20. hodině večerní způsobil omezení provozu na trati 221 v Senohrabech R 647, jehož lokomotiva při průjezdu rekonstruovaným úsekem zhlaví stanice strhlo trolej trakčního vedení. Vzhledem k probíhajícím pracím totiž v současnosti trakční vedení nad kolejištěm stanice obsahuje mezery, čímž předčasné zvednutí sběrače způsobí podobnou situaci. Vinou této mimořádnosti nabral R 648 z Českých Budějovic skoro hodinové zpoždění; včas ovšem do Prahy nedojeli ani cestující večerních Os 9150 a Os 9152.

zdroj: zpravodaj ŽelPage

Ilustrační obrázekMělník - Výpravčí z Vraňan, obviněný z nepřímého zavinění železniční katastrofy v březnu 2007, byl dnes mělnickým soudem zproštěn obvinění. Krátce po nehodě byl Vladislav Tomek, zaměstnanec ČD ze žst. Vraňany, obžalován z trestného činu obecného ohrožení, když po žádosti policie zastavil dopravu na nesprávné trati a pustil tak rychlík na přejezd zablokovaný osobním automobilem. Soud ve svém rozhodnutí potvrdil, že příčinou nedorozumění je nepřesná informace od zasahující hlídky Policie ČR. Výpravčí po celou dobu trval na své nevině; s verdiktem soudu je on i jeho advokát spokojen. Naopak státní zástupkyně s osvobozujícím rozsudkem nesouhlasí a na místě se odvolala.

Ilustrační obrázek Lysá nad Labem - Včera okolo poledne vypadl z jedoucího rychlíku v Lysé nad Labem tříletý chlapec. Při pádu si způsobil lehké odřeniny a jednu malou tržnou ránu. Přiletěl pro něj vrtulník, který ho přepravil do nemocnice v pražském Motole. "Chlapec byl při vědomí, dýchal a plakal. Měl jen lehká zranění. Vzhledem k tomu, jak k úrazu došlo, jsme hned volali leteckou záchranou službu, vypadalo to na mnohem horší zranění," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Chlapec se nyní v nemocnici podrobuje vyšetřením, jež zahrnují například CT hlavy, hrudníku a břicha.

Ilustrační obrázek Benešovsko - dnes v podvečer došlo k mimořádné události na trati 221 v úseku Čerčany - Pyšely. Spadlé dráty přes obě traťové koleje způsobily více jak dvouhodinovou neprůjezdnost této trati. Rychlík 648 z Českých Budějovic uvázl a do cílové stanice přijel se zpožděním 115 minut. Obratový vlak Vlak R 649 v současnosti míří do Č. Budějovic s více jak hodinovým zpožděním, i když původní prognózy mluvily o jeho odřeknutí.

Ilustrační obrázekKolín - Přímé rychlíky Praha - Brno, vedené po trati 250 přes Havlíčkův Brod, se od pátku 11.7.2008 vrátí do svých pravidelných tras přes Prahu-Vršovice a přestanou jezdit mezi Prahou a Kolínem odklonem. Zde jezdily od 5. dubna přes Lysou nad Labem a Nymburk kvůli rekonstrukci kolejiště u 3. nástupiště v Kolíně a opravě výhybek na pražském zhlaví, která nedovolovala průjezd vlaků přes kolínské nádraží z Prahy směrem na Havlíčkův Brod.

Ilustrační obrázek Živě - Vlny zpoždění na železnici pokračují. Tentokrát ovšem nejsou na vině stávkující železničáři, ale rozmarné počasí. Vítr kombinovaný s bouřkou opět ukazují svou sílu. Tentokráte je postiženou trať 231 z Prahy do Lysé nad Labem, kde silný vítr poškodil trolejové vedení. Podle současných informací strhl kus plastu, který se pak mezi troleje zaklínil. Podle meteorologů by měla bouře postupovat přes celou Českou republiku směrem dále na východ. Ohnisko hlavních dopravních problémů se tak bude pravděpodobně přesouvat směrem na Ostravsko a Slovensko.

Předpoklady meteorologů se bohužel vyplnily a krom rozvratu železniční dopravy na téměř celém území České republiky si rozmary počasí vyžádaly i oběť nejvyšší, na Svitavsku na pětatřicetiletou ženu spadl strom a usmrtil ji. O průběhu situace na železnici naleznete v následující on-line reportáži.

20:15 - Jelikož se situace na našich kolejích uklidňuje, rozhodli jsme se tento živý přenos ukončit. Pokud by ale v noci došlo k jakékoli další mimořádnosti, budeme připraveni vás nadále informovat. Redakce Želpage vám děkuje za pozornost a přeje příjemný zbytek dne.

23.6.2008 - 1:00 - Večerní nehoda SC 509 - sražen člověk v Kolíně

Ilustrační obrázek Kolín - Krátce po 18. hodině došlo k nehodové události, která ochromila první tranzitní koridor. V úseku trati 011 odb. Lučebná - Kolín srazila souprava řady 680 muže staršího věku, který na místě zraněním podlehl. Důvod jeho vstupu na trať je věcí šetření policie. Protože tento úsek je z důvodu rekonstrukce uzlu Kolín v současné době jednokolejný, došlo přerušení provozu. Vlaky byly odkláněny na trať 231 přes Nymburk a Lysou nad Labem. I tak ale nabraly některé zpoždění. Samotné SC 509 bylo opětovně vypraveno se zpožděním 75 minut. V současné době je již provoz obnoven.

Zdroj: Kolínský deník

Ilustrační obrázekŠumperk - Dnes v ranních hodinách na trati 290 mezi stanicemi Šumperk a Nový Malín v Olomouckém kraji došlo v 9.25 ke srážce osobního vlaku 3619 s osobním automobilem. Událost se stala na přejezdu vybaveném výstražnou signalizací. Ta byla podle šumperské policie v době nehody v pořádku. Řidič podle dosavadních informací přehlédl signalizaci PZZ. První kusé informace mluvily o jedné oběti, což později šumperská policie vyvrátila. Řidič osobního vozu byl podle ní jen lehce zraněn. Bezprostředně po mimořádné události byl na trati zastaven provoz, který je již pravděpodobně obnoven v plném rozsahu. Počet střetů automobilů s drážními vozidly má však v poslední době vzrůstající tendenci. K nehodám však bohužel dochází i na samotných kolejích.

13.6.2008 - 22:44 - U Čerčan vykolejila kolejová pole, traťová kolej Čerčany - Týnec n/S již průjezdná

Ilustrační obrázek aktualizováno 22:45 - Pecerady - Dnes kolem třetí hodiny odpolední vykolejila kolejová pole naložené na podvozcích vzor 53 v kilometru 7,3 u zastávky Pecerady v mezistaničním úseku Čerčany - Týnec nad Sázavou na trati 210. Kolejová pole byla přepravována z Čerčan do Týnce n/S jako vlak 1.nsl 85572.
Vlaky byly až do 22:30 nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

zdroj: Vlastní zjištění

By: j_ck

10.6.2008 - 11:04 - Aktualizováno: Omezení provozu mezi Lysou nad Labem a Prahou

Praha-Vysočany - Krátce před půlnocí došlo k nehodové události poblíž odbočky Skály, která se nachází mezi stanicemi Praha-Horní Počernice a Praha-Vysočany na trati 231. Při průjezdu nákladního vlaku došlo k sesunutí sestavených kolejových polí z transportních podvozků na trať. Pravděpodobnou příčinou nehody je technická závada. Mezi stanicemi Praha-Vysočany a Praha-Satalice na trati 070 byl provoz obnoven kolem šesté hodiny ranní. V půl desáté dopoledne byla zprovozněna jedna kolej do Prahy-Horních Počernic, což umožnilo zrušení náhradní autobusové přepravy za osobní vlaky z/do Lysé nad Labem. Úplné zprovoznění trati se předpokládá v průběhu odpoledne, rychlíky z Hradce Králové a odklonové rychlíky z Brna přes Havlíčkův Brod budou do té doby jezdit po odklonové trase z Nymburka přes Sadskou po trati 060 do Poříčan a dále po trati 011 do Prahy.

Doplněno: Od 16:45 by měla být trať již plně průjezdná, v inkriminovaném úseku by vlaky měly projíždět jen s minimálními zpožděními.

zdroj: ČD

31.5.2008 - 14:19 - Aktualizováno: spadlá trolej v Úvalech zastavila provoz na koridoru

Úvaly - Dnes dopoledne kolem 11. hodiny se opět zastavila doprava na páteřním koridoru z Prahy do České Třebové. Tentokrát ji ochromila stržená trolej na všech třech traťových kolejích ve stanici Úvaly na trati 011. K nehodě došlo při průjezdu vlaku EC 107, který dle vyjádření mluvčího ČD Ondřeje Kubaly strhl troleje v celé stanici. Dálkové vlaky jezdïly až do 15:35 odklonem po trati 231 přes Lysou nad Labem a Nymburk, kde nabíraly značná zpoždění. Vlaky z Německa dále na východ a opačně jely kvůli úvrati ve stanici Praha-Libeň v druhé půli své trasy v opačném řazení. Osobní vlaky mezi Prahou a Úvaly převzala náhradní autobusová doprava; celá dopravní situace se normalizovala až během večera.

Zdroj: ČT24. Aktualizace: JTB

Ilustrační obrázek Netřeba - Včera po osmé hodině večerní došlo na železničním přejezdu mezi zastávkami Chlumín a Netřeba na trati 092 (Kralupy n/V - Neratovice) ke srážce nákladního vlaku 1.nsl. 60570 (odklon vlaku 52630 Brno Maloměřice - Most n.n., dopravce ČD Cargo) s nákladním automobilem převážejícím osobní automobily. Při srážce byl zraněn strojvedoucí nákladního vlaku.
Po srážce vykolejila lokomotiva (751.092) a tři vozy (prázdné cisterny) za ní. Vykolejené vozy zničily traťovou kolej v délce cca. 100 metrů, což si vyžádá výměnu svršku. Oprava potrvá 7-10 dní a během této doby je zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Úžice - Neratovice. V současné chvíli na místě zasahuje pomocný vlak a jeřáb z České Třebové.

By: j_chk

Ilustrační obrázek Hospozín - V pondělí krátce po 17. hodině byl zmařen další lidský život na železničním přejezdu v obci Hospozín směrem na Slaný, kde se obětí střetu osobního automobilu s vlakem stala mladá maminka osmiměsíčního dítěte. Ta cestovala s manželem v automobilu Škoda Octavia, do které na přejezdu narazil motorový vůz 809.502-8. Nešťastná událost se stala na železničním přejezdu v úseku ze Zlonic do Roudnice nad Labem na trati 096.

« Newer messages | 1 2 3 4 5 ... 7 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:57
sets at 21:03
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...