..: Nachrichten und Artikel - Jízdní řád - Rakousko :..

Ilustrační obrázekVídeň - Rakouské dráhy a rádio Ö3 zprovoznily dne 2.1.2007 plánovač cest Scotty. Nová služba představuje zlepšení pro cestující při plánování cesty. Scotty bere do úvahy všechny autobusové a vlakové spoje (zatím neplatí pro celé Rakousko, zbývající spolkové země budou doplněny v polovině letošního roku) i pěší část plánované cesty. "Tímto zlepšením ulehčíme přestup na prostředky veřejné dopravy," řekli Wilhelmine Goldmann a Stefan Wehinger z ÖBB Personenverkehr.

Autor: CSPSV

Ilustrační fotoVídeň - ÖBB vypraví mimořádné vlaky během silvestrovské noci. Posilové vlaky budou vypraveny z Vídně do Amstettenu, Tullnu a Brucku. Posíleny budou i spoje S-Bahn ve směru Wiener Neustadt, Schwechat, Stockerau, Gänserndorf, Mistelbach a Bratislava. Jízdní řád vlaků naleznete zde.

Autor: CSPSV

680, ČDBratislava / Vídeň - České dráhy zveřejnily již přehled tarifních nabídek a výši cen jízdenek, které budou platit ve spojích SuperCity na tzv. jižní linii. Bude se jednat o 1 pár vlaku SC Slovenská strela (Praha - Bratislava) a 2 páry vlaků SC Johann Gregor Mendel a SC Smetana (Praha - Vídeň). Z Prahy do Bratislavy pojede pendolino 3:47 hod., v opačném směru 3:49 hod. Z Prahy do Vídně pojedou spoje vedené jednotkou pendolino 3:57 hod., v opačném směru 4:02 hod. Vlaky vedené jednotkou pendolino do Bratislavy a Vídně vyjedou v neděli 10.12.2006.

Z Prahy do Bratislavy od 424 Kč

Jednosměrná jízdenka v 2. vozové třídě s globální cenou SC (zahrnuta i místenka) přijde na 496 Kč, CityStar ČD/ŽSSK 424 Kč (338 jízdné + 86 místenka) a zákaznické jízdné 443 Kč (357 jízdné + 86 místenka). Jednosměrná jízdenka v 1. vozové třídě s globální cenou SC přijde na 599 Kč. Děti do 15 let mají 50% slevu z tarifu SC. Cena jízdenky SC na trase z Brna do Bratislavy bude 297 Kč ve 2. a 360 Kč v 1. třídě.

Z Prahy do Vídně od 593 Kč

Hurá do zahraničí, ČDČeské dráhy nabídnou cestujícím speciální jízdenku, kterou bude možné zakoupit pouze na území České republiky pro spoje vedené jednotkou řady 680. Jednosměrná jízdenka ve 2. třídě v úseku Praha - Vídeň bude stát 593 Kč a v úseku Brno - Vídeň 297 Kč. Kapacita míst bude v každém spoji omezena na několik desítek kusů. Kromě toho budou samozřejmě na spojích platit standardní mezinárodní jízdenky dle běžného tarifu s mezinárodní rezervací za 200 Kč k běžným jízdenkám a za 86 Kč pro držitele slev Rail plus (In-karta) nebo při nákupu zvýhodněné zpáteční jízdenky CityStar. Normální cena jízdenky je 836 Kč + místenka (86/200 Kč).

Z Prahy do Brna od 224 Kč

680 "Po rakouském území jezdí vlak za stejnou cenu jako rakouské spoje. Vypravení mezinárodních vlaků si žádá také mnohem vyšší náklady," říká mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj. "Do Rakouska a na Slovensko budou kromě stávajících cestujících vlaků EC jezdit také lidé, kteří dosud používali auto," předpokládá ředitelka odboru osobní přepravy ČD Luďka Hnulíková. Na jižní linii budou na území Česka platit ve spojích SC stejné ceny jako na severní - z Prahy do Pardubic za 300, do Brna za 400 korun a do Břeclavi za pětistovku. Nejlevnější jízdenka mezi Brnem a Prahou přijde na 226 Kč (140 za eLišku + 86 za místenku), avšak počet míst bude omezen a podmínkou je vlastnictví In-Karty a nákup jízdenky provedený přes internet.

zdroj: Tisková zpráva ČD

Autor: CSPSV

Vídeň - Od 10.12.2006 se změní jízdní řád také v Rakousku. Od tohoto data bude jezdit dalších 100 spojů regionální dopravy v taktu, zároveň vznikne 476 nových přestupních vazeb mezi vlaky a autobusy po celém Rakousku. Dalším zlepšením pro cestující bude 130 nových prodejních automatů jízdenek.

Na linkách vídeňského S-Bahnu budou jezdit mezi stanicemi Wien Meidling a Wien Florisdorf vlaky v 20 minutovém taktu i v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. O 4 vlaky bude posílena doprava mezi Lincem a Vídní. Nejméně o 15 minut se zrychlí spojení mezi Vídní a Štýrským Hradcem - nerjychleji urazí vlak trasu za 2:15 hod. Za 27 dní vyrazí na rakouské koleje také jednotky ICE, které budou zajišťovat spojení mezi Vídní a Mnichovem. Od prosince 2008 budou tyto jednotky ve dvouhodinovém taktu zajišťovat spojení mezi hlavním městem Rakouska a Frankfurtem nad Mohanem. Do roku 2008 bude také nasazeno všech 171 regionálních jednotek Talent.

Ke zlepšení dojde i na přeshraničních spojích. Od prosince budou jezdit 2 nové páry vlaků mezi Vídní a Budapeští a 3 nové rychlíky na trase Vídeň - Brno. Zároveň budou na relaci Vídeň - Praha nasazeny jednotky ČD pendolino, které trasu urazí za méně než 4 hodiny, na 2 párech spojů. Pro cestující bude připraveno i 645.000 jízdenek Spar-Schiene za zvýhodněné ceny od 19€ do 100 evropských měst. "Nabídneme nová a častější spojení, středem zájmu se stanou zákazníci, díky nasazení nových souprav a otvírání moderních čekáren se zvýší kvalita cestování," říkají Wilhelmine Goldmann a Stefan Wehinger z ÖBB-Personeneveŕkehr.

zdroj: Tisková zpráva ÖBB

Autor: CSPSV

VýlukaBratislava - Od pondělí 23.10. do pátku 27.10.2006 v době od 8 do 14:30 hod. bude probíhat výluka na trati mezi Bratislavou a Marcheggem. Důvodem výluky jsou rekonstrukční práce. Z Bratislavy ve směru do Rakouska bude odřeknuto 10 spojů kategorií Sprinter (SPR), EuroRegio (Er) a osobní vlak (Os). Z Marcheggu na Slovensko nepojede 9 vlaků. Odřeknuté vlaky nebudou nahrazeny autobusovou dopravou.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK

ÖBB - salónní vůzSalzburg - Zvláštní vlak budou ve vybraných termínech (27.7., 29.7., 30.7., 2.8., 5.8., 6.8., 9.8., 12.8., 13.8., 16.8., 19.8., 20.8., 23.8., 26.8., 27.8., 29.8.) vypravovat Rakouské dráhy na trase Vídeň - Salcburk. Důvodem jsou koncerty pořádané k výročí 250 let narození W. A. Mozarta. Ve vlaku "Festspielzug" budou platit jízdenky all inclusive "Festspielticket", které budou k dostání od 599€.
Jízdenka zahrnuje jízdenku z Vídně do Sacburku a zpět v nostalgickém vlaku (salónní či barový vůz), welcome drink v podobě sektu, hudební doprovod a kulinářské speciality během obou jízd, transfer z nádraží do hotelu a ke koncertnímu sálu, vstupenku na 1 představení a ubytování včetně snídaně v hotelu Stein nebo Europa. Zpět ze Salcburku do Vídně se jede druhý den v odpoledních hodinách.

Zdroj a foto : ÖBB

Autor: CSPSV

Business oddíl ÖBBVídeň - Od 18.4.2006 zavádí Rakouské dráhy nové ranní spojení vlakem IC ÖBB 847 Wiesel Express. Vlak bude jezdit od pondělí do pátku, budou v něm řazeny vozy s Business oddíly či kupé pro ženy a bistro bar. Vlak vyjíždí z Lince v 5:45 hod. a zastavuje v žst. St. Valentin (6:01), Amstetten (6:20), St. Pölten Hbf (06:50), Wien Hütteldorf (07:30) a Wien Westbahnhof (07:37).
V Business oddílech lze cestovat po zaplacení příplatku ve výši 15€. Oddíl má 4 místa k sezení, sedačky jsou potaženy kůží a každé místo má zásuvky pro přípojení notebooku. Zdarma obdrží cestující minerální vodu nebo ovocný džus. Samozřejmostí je i nabídka nápojů a jídel, novin a časopisů. Vlak bude mít kapacitu 48 míst v 1. třídě a 378 míst ve 2. třídě.

Zdroj a foto: Tisková zpráva ÖBB

Autor: CSPSV

eckitzHahnenkamm - Ve dnech 20. - 22. 1. 2006 se koná 66. ročník závodů v lyžování v rakouském Kitzbuehelu-Hahnenkammu. Rakouské dráhy vypraví při této příležitosti 130 posilových vlaků a připravily zvýhodněnou jízdenku Race&Rail Kitzbuehel. Tato jízdenka zahrnuje vstupenku na vybraný závod v lyžování a zlevněnou zpáteční jízdenku.
Ceny vlakových jízdenek jsou závislé na dni (nejdražší v sobotu, nejlevnější v pátek) a na vzdálenosti (např. Wien West - Kitzbuehel v sobotu 89,80€). Cena vstupenky na závod v pátek činí 15€, v sobotu 20€ a v neděli 17€. Děti do 15 let mají vstup zdarma.
Vlaky kategorie Sprinter budou v době závodů mimořádně zastavovat na zastávce Kitzbuehel-Hahnenkamm, a to v pátek a v neděli od 9:30 do 20:30, v sobotu od 9:30 až do 22:40 hod. Záchytná parkoviště v Oberndorfu a Kirchbergu budou zdarma. Použití kyvadlových vlaků do místa konání závodů bude také zdarma. Kapacita míst v regionálních vlacích bude tento víkend zdvojnásobena.

Zdroj : Tisková zpráva OeBB
Foto : OeBB

Autor: CSPSV

Wien - ÖBB-Personenverkehr AG společně s ŽSSK zavádí od nového JŘ hodinový takt mezi Vidní a Bratislavou. ÖBB hodlá vyslat do slovenské metropole nové lokomotivy Herkules a vozy City-Shuttle, které můžeme vidět například v Břeclavi. Cestující mohou dále využívat i celý den městskou hromadnou dopravu v Bratislavě, jako doklad postačí jízdenka ÖBB, která platí až k letišti. Současná Euregia, která jezdí v 2-hodinovém taktu budou doplněna a o nové Sprintery. Sprintery budou zastavovat ve stanicích Wien-Simmering, Erzherzog-Karl-Strasse, Marchegg a Devínská Nová Ves. Jízda z Wien Südbahnhof do Bratislavy hl.st. bude trvat 59 minut.
foto: www.oebb.at (ilustační)

Autor: CSPSV

101Bratislava - Na žádost polských železnic PKP bude od 26.9.2005 v úseku Břeclav/Kúty - Bratislava - Rajka - Budapešť zrušen vlak Ex/EC 130/131 Polonia. V úseku Břeclav - Kúty - Bratislava hl. st. a zpět pojede ŽSSK nově vypravený R 236/237, který pojede ve stejné časové poloze jako Polonia. EC 130/131 Polonia bude jezdit pouze v úseku Warszawa Wsch. - Katowice - Petrovice u Karviné - Ostrava hl. n. - Přerov - Břeclav - Wien Südbahnhof, přičemž časy příjezdů a odjezdů zůstávají nezměněny.

Autor: CSPSV
« Neuere Nachrichten | 1 2   
ŽelPage - Elektronisches Eisenbahnmagazin
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Öffentliches Ausnutzung ohne klaren Genehmigung des Autors nicht gestattet.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Anmeldenopen/close
 
 
  
 
Vergessenes Passwort   
Registrieren   
:. eShop Angebotopen/close
:. Aktuelle Zugposition CZopen/close
Aktuelle Zugposition CZ
 
:. Suchenopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info für Fotografenopen/close
Bedingungen zum Fotografieren
in der CZ

Sonne
geht auf um 05:48
geht unter um 20:25