..: All news and reports - Jízdní řád - ČR Ústecký :..

Ústí nad Labem - Železniční osobní doprava v Ústeckém kraji nemusí v budoucnosti zůstat výhradně v rukou Českých drah. Krajský úřad Ústeckého kraje chce na železnici převést model několika dopravců aplikovaný v předchozích dvou letech na autobusové linky v kraji. Cestující by se tak mohli konečně dočkat moderních a pohodlnějších vozidel, dopravci zase prolomení faktického monopolu ČD na krajem objednávanou dopravu. První výběrová řízení chce Ústecký kraj vypsat už v první polovině roku 2008.

Ilustrační obrázekTelnice - Poté, co Ústecký kraj neobjednal pravidelnou dopravu mimo jiné na trati 132 Děčín - Oldřichov, zde provoz od 9. prosince utichl. Minulou neděli tu ale v rámci akce "Rozloučení s Kozinou" projel zvláštní parní vlak s německou lokomotivou 52.8079-7. Představitelé obcí ležících na trati si ovšem chtějí objednat i další vlaky: zatím pojedou jen 22. března a 17. a 31. května, nicméně podle starosty Telnice Jaroslava Doubravy je cílem obcí zcela obnovit na trati víkendový provoz.

Ilustrační obrázekÚstí n. L. - I přes dlouhodobé úsilí starostů obcí na Lovosicku zruší Ústecký kraj osobní železniční dopravu na trati 113 Lovosice - Most. Definitivně o tom rozhodli krajší zastupitelé na svém zasedání ve středu 7. listopadu. Od 9. prosince tak budou obyvatelé regionu moci využívat na cesty do školy nebo do zaměstnání pouze autobusy.

Litoměřice - Od pátku 14. září do 22. září probíhá na výstavišti v Litoměřicích největší pěstitelská výstava v ČR Zahrada Čech. Vzhledem k předpokládané zvýšené frekvenci cestujících posilují České dráhy regionální i dálkové spoje na trati 072 Ústí nad Labem - Lysá nad Labem a osobní vlaky z Lovosic do Litoměřic na trati 087. Celkem se posily týkají okolo dvaceti spojů.

Ilustrační obrázekUstí nad Labem - Méně vlaků bude jezdit od příštího grafikonu v Ústeckém kraji. S Českými drahami se na tom dohodl Krajský úřad v Ústí nad Labem, který plánovanou redukci spojů až o 15 % odůvodňuje snižováním nákladů. Starostové místních obcí s podobným krokem ovšem nesouhlasí - říkají, že lidé vlakové spojení nutně potřebují.

Ilustrační obrázek Ústí nad Labem - Podruhé v letošním roce se musí lidé, kteří pojedou vlakem do německého Bad Schandau, připravit na to, že spoje vyrazí dříve, než je psáno v jízdním řádu. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce nádraží v Bad Schandau. Nový jízdní řád je platný od 17.5.2007, změny by měly skončit v prosinci.

Ilustrační obrázekChomutov - České dráhy od zítřka změní jízdní řád na trati Chomutov - Vejprty. Od pondělí 2.4.2007 totiž bude mimo provoz navazující trať Annaberg - Erdmannsdorf na německé straně. Podle Petra Hiltenholzingera z Krajského centra ČD v Ústí nad Labem bude mít tato výluka vliv na vlaky německé společnosti EGB, které budou přijíždět do Vejprt později. Pro zachování přípojů ve Vejprtech budou změněny časy odjezdů z Vejprt směrem do Chomutova.

Ústecký kraj - logoÚstí nad Labem - Občané Ústecka by měli od 10. prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, podle vyjádření kraje cestovat vlakem jednodušeji. "Posilují se spoje v páteřních částech regionu, aby si lidé zvykli, že v některých oblastech bude zásadně vlaková doprava," prohlásil hejtman Jiří Šulc. "Kraj a České dráhy se dohodly, že osobní železniční doprava bude zejména na páteřních tratích jezdit v pravidelných taktech." upřesnil Šulc. Osobní vlaky tak pojedou například každý den od 5 do 22 hodin v hodinovém taktu na tratích Děčín - Ústí nad Labem - Lovosice - Roudnice nad Labem a Ústí nad Labem - Teplice- Bílina - Most. "Osobní vlak z Ústí dosáhne centra Děčína za 29 minut a centra Lovosic i Teplic za 23 minut," dodává ústecký hejtman. Významné zlepšení přinese cestujícím i posílení rychlíkové dopravy mezi Ústeckým krajem a Prahou. Na trase Cheb - Chomutov - Most - Teplice - Ústí nad Labem - Praha bude možné cestovat osmkrát denně každé dvě hodiny.

Ústecký kraj se rozhodl od nového jízdního řádu více podporovat i železniční spoje do turistických oblastí. Jako příklad hejtman uvedl trať na Moldavu v Krušných horách. V zimě tam jezdí lyžaři, v létě je vyhledávaná cyklisty. Proto nový jízdní řád počítá o volných dnech s pravidelnými spoji každé dvě hodiny. Naopak vzhledem k nízké vytíženosti vlaků mezi Libochovicemi a Straškovem na Litoměřicku neobjednal Ústecký kraj pro tento úsek železniční dopravu (9.12. je poslední příležitost projet tuto trať). Některé vlakové spoje budou podle hejtmana nahrazeny posílením autobusové dopravy. České dráhy podle hejtmana přispějí k propagaci Ústeckého kraje. Dva spěšné vlaky ponesou od nového jízdního řádu názvy známých turistických dominant kraje Děčínský Sněžník a Větruše. "Ta je nyní v noci krásně osvětlena a stane se prvním výrazným objektem, který cestující vlaku při příjezdu do Ústí uvidí," dodal Šulc.

Update (12.50): Podle aktuálních informací začne jezdit od Nového roku na trati Děčín - Rumburk modernizovaná souprava RegioNova.

zdroj: MF Dnes, Právo

Ilustrační fotoKadaň - Nový jízdní řád přinese změny i v pojmenování železničních stanic. Jak Vás již ŽelPage informovala, dojde ke změně názvu stanice Železná Ruda (nový název Železná Ruda - Alžbětín). Jiné názvy stanic však čekají cestující také na severu Čech. Železniční stanice Kadaň situovaná na trati číslo 140 (Chomutov - Cheb) změní svůj název na Kadaň - Prunéřov. Původní název však nezaniká: jako Kadaň bude nově pojmenována současná železniční stanice Kadaň město. Vzhledem k zastavení provozu na trati do Kaštic bude většina spojů v této stanici ukončena; případně část jich bude pokračovat na zastávku Kadaň předměstí.

zdroj: Jízdní řád ČD, foto: ilustrační

Moldava v Krušných horách - prosinec 2004 (foto Jiří Randa) Most - Klub přátel krušnohorské železnice (KPKŽ) na základě návrhu nového jízdního řádu na trati č.135 Most - Dubí - Moldava v Krušných horách, kdy byly Ústeckým krajem zrušeny některé spoje v pracovních dnech, vyhlašuje petici za zachování vybraných spojů na této trati.

Text petice :
My níže podepsaní obyvatelé nejen Ústeckého kraje zásadně nesouhlasíme s omezením osobní železniční dopravy na trati č.135 z Hrobu do Moldavy v Krušných horách v pracovních dnech. Navrhované dva páry spojů jsou naprosto nedostatečné a svojí časovou polohou neumožňují dopravu do turistických středisek v Krušných horách zaměstnancům pracujících na směny v nepřetržitých provozech, ale také školním či předškolním dětem (školám a školkám).
Požadujeme proto od vedení odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje znovuzavedení pravidelného páru osobních vlaků, jedoucích v pracovních dnech v celé trase Most – Moldava v Krušných horách a zpět, s dojezdem do Moldavy okolo 10.30 hod. a odjezdem z Moldavy mezi 14. – 15. hodinou.
Turistický ruch na místě s takovým potenciálem, jako mají Krušné hory, by měl být ze strany Krajského úřadu cíleně rozvíjen a nikoliv likvidován.

Prosíme všechny o podporu této historické trati, technické kulturní památky České Republiky.

Podepsanou petici zašlete na adresu KPKŽ do 15. listopadu 2006! Více informací na webu KPKŽ.
Petice ke stažení zde : Dokument Word (DOC) , Dokument PDF
Jízdní řády (v PDF) (stávající i připravované) najdete na stránkách ŽelPage v Seznamu tratí

infoMost - Protože počasí příznivcům zimních sportů přeje, v období jarních prázdnin na Mostecku (6. - 10. 3. 2006), České dráhy posilují osobní vlaky na na trati Most - Moldava v Krušných horách, zejména pak spoj č. 9750 s odjezdem z Mostu v 9:27.
Podrobnosti o jízdích řádech najdete na webových stránkách Českých drah www.cd.cz , o posílených spojích lze získat informace přímo v žst. Most na tel.č. 840 112 113, 476 702 222 příp. 972 425 412.

Zdroj : České dráhy, a.s.

371.001 - foto : Martin HanzalDěčín - Neděle 11. prosince 2005, 6.50 hodin. V železniční stanici Dolní Žleb zastavuje osobní vlak 27610. Po půlminutovém pobytu se rozjíždí směrem do sousední saské stanice Schöna. Pro nezasvěceného nic zvláštního. Pro občany Dolního Žlebu, v současné době části města Děčín, významný okamžik. Padl totiž další pozůstatek železné opony, reliktu výsledků II. světové války.
Po několikaletém úsilí „Občanského sdružení Dolní Žleb“ a pana Klause Fiedlera ze saské Pirny získal Dolní Žleb, ve snaze o rozvoj turistického ruchu v okolí Labe pod Děčínem a o možnost většího využití železnice, konečně přímé spojení do sousedního Saska.

810Ústí nad Labem - Od 11.12.2005 zavedou ČD, a. s. a DB Regio denně 4 páry mezistátních osobních vlaků v úseku Děčín hl. n. - Bad Schandau s návazností na vlaky v ČR i v SRN. Z Ústí nad Labem či z Děčína zavedou České dráhy novou slevu do vybraných míst v SRN. Jízdenky bude platit každý den v týdnu ve vlacích kategorie Os. V EC vlacích a R Kopernikus nebude možné tuto slevu uplatnit. Jízdenka musí být vždy zpáteční s nástupní stanicí mezi Ústím nad Labem hl. n. až Děčínem hl. n.
V současné době stojí zpáteční jízdenka Ústí nad Labem - Dresden zhruba 820 Kč, nově bude stát okolo 300 Kč, přičemž dětem bude poskytnuta ještě 50%ní sleva.

Ceník zpátečních jízdenek:
Ústí nad Labem hl. n. - Dresden Hbf = 10,20€
Ústí nad Labem hl. n. - Pirna = 8€
Ústí nad Labem hl. n. - Meissen = 12,60€

O víkendech bude možné nadále využívat v Sasku i v Bavorsku jízdenku SONE+ za 160 Kč (Os) či 360 Kč (Os, Sp, R, Ex). Nové mezistátní osobní vlaky budou zastavovat v Děčíně hl. n., Dolním Žlebu, Schöně a v Bad Schandau. Z Děčína odjíždějí v 6:41, 8:12, 16:40 a 18:36. V opačném směru z Bad Schandau vyjíždějí v 7:25, 9:01, 17:25 a 19:25 hod. O víkendech bude jezdit v uvedeném úseku 6 přímých mezistátních osobních vlaků.

Zdroj : Tisková zpráva ČD

130Ústí nad Labem - Od 2. změny JŘ, která vstoupí v platnost 12.6.2005, budou zrušeny vlakové spoje v Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Důvodem je neuhrazení ztráty z provozu osobní regionální dopravy. České dráhy požadovaly po Ústeckém kraji 450 mil. Kč, kraj zaplatí pouze 335 mil. Kč a zbytek investuje do opravy silnic. Z tohoto důvodu bude na 26 tratích zrušeno 50 spojů a dalších 90 jich bude jezdit omezeně (zejména nebudou jezdit o víkendu a brzy ráno a pozdě večer).
Posledním krajem, který smlouvu s dráhami dosud neuzavřel, je Královéhradecký kraj. Dráhy dostanou od hradeckého hejtmanství o 15% méně finančních prostředků než požadovaly. Z tohoto důvodu bude v kraji zrušeno 18 vlakových spojů.
Viz tabulky aktuálních jízdních řádů na webu ČD.

Ústí nad Labem - Během setkání zástupců Ústeckého kraje a Českých drah došlo k dohodě mezi oběma subjekty. Železniční spoje se v Ústeckém kraji nebudou ve větší míře rušit a stávající jízdní řády zůstávají v platnosti. Na území Ústeckého kraje se nebudou rušit žádné železniční tratě a nedojde ani k výrazným změnám jízdních řádů - zrušeny budou pouze nevyužívané vlakové spoje, které nespadají do rozsahu základní dopravní obslužnosti (max. 10% spojů).

« Newer messages | 1 2 3 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:46
sets at 20:27