..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - ČR Ústecký :..

Ilustrační obrázek Děčín - Údajně havarijní stav některých úseků se může stát definitivním ortelem pro trať 132 z Děčína do Oldřichova. Na trati je od úterního dopoledne zastaven provoz a je velmi pravděpodobné, že se již opravy nedočká. Důvodem je především havarijní stav dvou mostů v úseku Jílové u Děčína-Libouchec. Až na okrajové části s pravidelnější nákladní dopravou totiž trať leží ladem už od prosince. Ústecký krajský úřad si tehdy neobjednal na trati osobní dopravu a od té doby se na ní konají jen občasné nostalgické akce.

Úpořiny - Dnes krátce po deváté hodině ranní se střetl mezi stanicemi Úpořiny a Ohníč na trati 131 motorový vůz s drezínou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Motorový vůz řady 810 se totiž nacházel v nejméně vytíženém úseku tratě a vzhledem k denní době byli na palubě naštěstí jen dva cestující. Podle informací ČTK za nehodu mohlo patrně selhání lidského faktoru. Provoz na trati byl obnoven po asi dvou hodinách, vyšetřování probíhá.

Ilustrační obrázekProboštov, Praha - Strojvedoucímu, který 27. března vjel drezínou do otevřených závor, hrozí postih a obvinění z obecného ohrožení. Právě v severočeském Proboštově na železniční trati 130 došlo k mimořádné situaci, kdy dle dostupných informací strojvedoucí nerespektoval návěst stůj a vjel s drezínou do otevřeného přejezdu. Drážní vozidlo se pak následně srazilo s projíždějícím nákladním automobilem. Dle dosavadního šetření Drážní Inspekce je vina na straně strojvedoucího. Tomu teď hrozí výpověď z práce. Nezávisle na tom vyšetřovatelé zkoumají, zda se nejednalo o trestný čin obecného ohrožení. Kdyby se tak rozhodlo, mohl by být odsouzen až na osm let odnětí svobody.

Ilustrační obrázek Kostelec u Jihlavy - Když v neděli 3.2.2008 došlo k provozní poruše na stroji 814.010 Regionova v Kostelci u Jihlavy, začala ŽelPage sledovat spolehlivost těchto jednotek. Dle zjištěných informací zůstal v stroj stát v Kostelci na výměnách. Jak potvrdil strojmistr z PP Telč, "Prý najeli na výměny a regionova ztuhla. Zablokovala se kola a cestující museli vlak opustit."

Ilustrační obrázekDoksy - Prapodivnou situaci museli řešit policisté a zaměstnanci Českých drah v železniční stanici v obci Doksy na Českolipsku. Zatímco běžně jsou cíli různých zlodějů převážně měděné součástky železničních zabezpečovačů, tentokrát tomu bylo jinak. Došlo totiž k odcizení samotných dvou bezpečnostních kamer, které mají před vandaly drážní prostory chránit. To ovšem nebyl jediný případ dokazující neustále vzrůstající drzost a aktivitu zlodějů. V pondělí 18.2. odpoledne totiž dosud neznámí pachatelé odcizili měděné kabely zabezpečovacího zařízení v prostorách přejezdu u vlakové stanice Černošice ve Středočeském kraji. Jejich chování způsobilo dlouhodobou nefunkčnost závor, a to až do po dobu dvou dní.

Ilustrační obrázekBřezno u Chomutova - V tunelu na nové přeložce železniční trati Žatec – Chomutov se u Března propadly koleje. Stalo se tak v neděli 23. září, trať byla kvůli tomu 24 hodin zavřená. Nákladní vlaky využívaly objízdnou trasu, osobní přepravu České dráhy nahradily autobusy. „Pokleslou kolej jsme podsypali štěrkem a podbili. Provoz byl znovu obnoven, byť se sníženou rychlostí,“ uvedl Rudolf Galbavý, přednosta železniční stanice Chomutov.

Chomutov - V pátek v 8.28 hodin mezi Černovicemi u Chomutova a zastávkou Křimov-Suchdol vykolejil osobní vlak jedoucí z Chomutova do Vejprt. Při vykolejení byla lehce zraněna jedna cestující a na motorovém vlaku byla vyčíslena škoda 300 tisíc korun. K vykolejení došlo na zemině, která byla na trati naplavená po přívalovém dešti. Provoz na trati byl přerušen.

4.8.2007 - 14:02 - Sesunutá zeď pod Větruší zpomalila železniční dopravu

Ilustrační obrázekÚstí nad Labem - Ve čtvrtek 2. srpna odpoledne došlo k sesuvu více než sto let staré opěrné zdi pod výletním zámečkem Větruše v Ústí nad Labem. Zámeček včetně opěrných zdí přitom prošel před dvěma lety nákladnou rekonstrukcí. Při nehodě se nikomu nic nestalo. Sesuvem je však ohrožena železniční trať pod skálou, na které Větruše stojí. Ikdyž na samotnou trať kamení a hlína nespadly, vlaky tudy do odvolání budou jezdit pouze desetikilometrovou rychlostí. Projektant rekonstrukce slíbil, že sesuv co nejrychleji zabezpečí, opatření na železnici by tak neměla mít delšího trvání. Již v pátek odpoledne začali dělníci s odstraňováním zbytků suti a hlíny.

zdroj: Česká televize , České noviny (ČTK)

2.8.2007 - 16:13 - Motorkář sražen rychlíkem na přejezdu u Podbořan

Podbořany - Dnes přibližně ve 14:25 srazil rychlík R 925 z Mostu do Plzně motorkáře. Ke střetu došlo na světelném přejezdu bez závor, mezi Kašticemi a Podbořany. Motorkář je zraněn, železniční doprava byla zastavena. Zpoždění nabírá i protijedoucí rychlík R 924 z Plzně do Mostu a osobní vlak 7619 z Žatce do Blatna u Jesenice.

zdroj: Idnes, Babitron

17.6.2007 - 22:00 - Ohrožení provozu muzejní dráhy Česká Kamenice - Kamenický Šenov

Ilustrační obrázekKamenický Šenov - Dnes ve 12:30 hod. bylo při pravidelné pochůzce zjištěno, že neznámý pachatel rozmontoval dvě podélné spojky v levém pásu kolejnice mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem kolem km 2,4. Prozatím je provoz na dráze přerušen a během pondělí se počítá s jejím znovuobnovením. Případ šetří Policie ČR. Momentálně probíhají přípravné práce na víkendové oslavy a uvedená skutečnost jen komplikuje sdružení KPL, které dráhu provozuje, tyto přípravy.

zdroj: KPL

17.5.2007 - 21:00 - U Roudnice nad Labem hořel osobní vlak

Ilustrační obrázekRoudnice nad Labem - Na železniční trati Praha - Ústí nad Labem v Hrobcích u Roudnice nad Labem začal dnes v podvečer hořet osobní vlak. Dispečer litoměřických hasičů říká, že požár se podařilo lokalizovat a škoda nebude vysoká. Podle Milana Fryče z krajského centra ČD v Ústí nad Labem chytila část elektrického motoru soupravy v místech, kde nejsou žádní cestující. Všem cestujícím se podařilo z vlaku včas vystoupit. Na trati je omezena doprava, protože ČD musely kvůli hašení ohně vypnout elektřinu v trolejích mezi Lovosicemi a Roudnicí nad Labem. Vlaky tam tahají motorové lokomotivy.

zdroj: Novinky

10.4.2007 - 16:07 - Nehoda Os 2321 v žst. Ústí nad Labem sever

Ústí nad Labem - Asi před měsícem se začalo intenzivně pracovat na dokončení I. koridoru přímo v železniční stanici Ústí nad Labem sever. Dnes před pár minutami se srazil osobní vlak 2321 jedoucí z Děčína hl. n. do Roudnice nad Labem s nákladním vozem Tatra. Auto nejspíš nedopatřením vjelo do jízdního profilu osobního vlaku. Jezdí se pouze po jedné koleji. Jedna kolej je obsazena osobním vlakem 2321, ostatní ve stanici jsou kvůli rekonstrukci vytrhané.

zdroj: Vlastní pozorování

Ilustrační obrázekKrnov - Ve čtvrtek odpoledne došlo ke střetu osobního automobilu s nákladním vlakem na železničním přejezdu v Krnově. Dvaasedmdesátiletý řidič je těžce zraněn, jeho spolujezdec nehodu nepřežil.

Louny - Opilá řidička s 2,34 promile alkoholu v krvi riskovala život svůj i své pětileté dcery na přejezdu u Lišan na Lounsku. Při střetu s lokomotivou naštěstí vyvázly jen s lehkými zraněními.

Ilustrační obrázekChomutov - Policie na severu Čech dopadla vlakového zloděje. Ozbrojený muž (48) z Teplic přepadával cestující ČD na trase Praha - Chomutov. Okradl je o několik desítek tisíc korun. Odborníky však hlavně zaráží způsob, jakým cestující okrádal. V prvním případě pan Martin pracující na dráze si jako každý večer sedl na vlak a jel domů do Chomutova. To ještě netušil co ho čeká, přišel o 8000 korun a navíc si ještě z loupeže odnesl nepříjemný zážitek.

Ilustrační obrázekVarnsdorf - Frekventovaná trať z německé Žitavy do Varnsdorfu je v ohrožení. Její technický stav není dobrý, nad ní ležící svah se sesouvá a bere s sebou i koleje. Pokud by dospěla situace až k zastavení provozu, byla by to pro Českou republiku mezinárodní ostuda. Celou situaci navíc komplikuje nebezpečná skládka v těsné blízkosti. Na ní je podle některých odhadů až půl milionu tun odpadu, hýbe se a podloží ujíždí. Trať využívá německý dopravce, každých 30 minut tudy jezdí takzvaný Mandava expres. Motorové vlaky musí v tomto místě snížit rychlost na minimum. „Je to obrovský problém. Provoz se snažíme udržet, ale je to těžké, koleje se neustále hýbají,“ říká vrchní přednosta Správy dopravní cesty Ústí nad Labem Josef Kalivoda. „Nechtěl jsem tomu věřit, když jsem viděl, s jakou silou tlačí spodní jílovitá vrstva svahu na trať. Masivní odvodňovací betonové koryto zvedla o 150 cm,“ říká Kalivoda.

« Newer messages | 1 2 3 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:21
sets at 18:13
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...