..: All news and reports - Pozvánky - ČR Ústecký :..

Os 6910 u žst. Chlumec u Chabařovic, foto: Laborec425Děčín/Oldřichov u Duchcova — Po téměř dvou letech se opět rozjely vlaky na trati 132 (Děčín – Oldřichov u Duchcova). Zasadily se o to některé obce podél této trati, přezdívané „Kozí dráha“. Původně měly vlaky jezdit již v době letních prázdnin, nicméně kvůli různým průtahům, kdy se nepodařilo zajistit požadovanou částku peněz na pokrytí ztrát dopravce, vyjely vlaky pouze dvakrát (na začátku a na konci prázdnin), a to pouze v úseku Děčín hl.n. – Telnice, pod hlavičkou soukromé společnosti Railtransport. Když se nyní konečně podařilo zajistit finanční prostředky, byl 17. října po dohodě s Českými drahami zahájen v celém úseku tratě Děčín hl.n. – Oldřichov u Duchcova víkendový provoz.

8.10.2009 - 6:00 - Fotosoutěž s Flügelradtouristik III/2009 - nominace

Drážďany / Kutná Hora — Krásným počasím obohacená sobota 26. září doprovázela zvláštní vlak z Drážďan do Kutné Hory společnosti Flügelradtouristik. Nás a hlavně naše čtenáře teď čeká nominace fotografií do již tradiční soutěže. Vkládat do systému je můžete do půlnoci z pondělí 19. na úterý 20. října 2009, vložením zároveň souhlasíte s následným zveřejněním fotografií na internetových stránkách pořadatele jízdy. Podmínka soutěže je jediná: fotografie musí souviset s jízdou zvláštního parního vlaku vedeného lokomotivami 52.8079 a E 499.112, který jel dne 26. září 2009 z Drážďan do Kutné Hory a zpět. Po ukončení nominací dostanou prostor čtenáři a návštěvníci ŽelPage, kteří vyberou pětici finalistů. Z této pětice pak bude vylosován výherce, jenž se v zimě vydá s volnou jízdenkou od organizátora akce z Drážďan do Prahy.

fotosoutěž Drážďany, Kutná hora — Po jarní fotosoutěži, pořádané ve spolupráci s naším saským partnerem Flügelradtouristik D. Reitmann a poznamenané ne zrovna přívětivým počasím, zde máme soutěž podzimní. Tentokrát se zvláštní vlak, tažený parní lokomotivou 52.8079 a elektrickou lokomotivou E499.112, vydá již tuto sobotu podél Labe na Výlet do Čech, konkrétně do Kutné hory.

Přestřižení pásky, foto: karloslt Třebívlice — V sobotu 27. června byl za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, radních Ústeckého kraje Jany Ryšánkové a Petra Jakubce, předsedy svazku obcí INTEGRO – Západ Českého středohoří – Poohří Jaroslava Beneše a zástupců obcí podél trati Josefa Seiferta a Václava Vobořila slavnostně zahájen provoz letních turistických vlaků na trati Lovosice — Most. Cestující se tak opět dostanou během prázdnin vlakem pod vrcholky Českého středohoří.

Osobní vlak Doupovské dráhyKadaň - Od neděle 14. června 2009 opět vyjedou pravidelné sezónní vlaky na Doupovskou dráhu z Kadaně do Podbořan s odbočkou do Kadaňského Rohozce. Motoráky zde budou jezdit v počtu čtyřech párů každou sobotu, neděli a svátek, až do konce prázdnin.

M 262.0209 na vlečce Kájov - Větřní, foto: Petr MarekVětřní - V sobotu 17. ledna 2009 se uskutečnila jízda motorovým vozem M 262.0209 z Velimi do jihočeské vesničky Větřní spojená s exkurzí do místních papíren a návštěvou její vlečky.

Cesta z Velimi probíhala celkem hladce, ovšem nezklamaly tradičně Úvaly a Malešice, kde jsme nabrali nepatrné zpoždění. Další cestující přistupovali v Praze-Hostivaři a Čerčanech. Následovala fotozastávka ve Střezimíři. Vlak zastavil pro nastupující ještě v Českých Budějovicích a Kájově. Jediné zdržení oproti plánu bylo v Boršově.

Z Kájova nás čekalo stoupání do stanice Úvrať se 42‰, dále do papíren Větřní pro změnu více než 46‰ klesání. Vlečka patří ke sklonově nejnáročnějším tratím v bývalém Československu. Do cíle jsme dorazili po 14.00 hod. Projeli jsme vlečku JIP Větřní, na kterou navázala již zmíněná exkurze v papírnách. Jelikož cesta byla pouze jednosměrná, bylo třeba dopravit účastníky na nejbližší stanici ČD zpět do Kájova. Motorák zvládl celou jízdu bez nejmenších problémů, akce proběhla podle předpokladů a snad se cestujícím i líbila. O průběhu akce ale nejlépe přecijen promluví fotoreportáž.

Ilustrační obrázekPraha - Už potřetí pro vás přichystala ŽelPage a německá společnost Flügelradtouristik fotosoutěž. V sobotu 13. září se spolek projede malebnou krajinou na samém severu Čech z Děčína až do Liberce. Parní lokomotivu německé řady 52 budou patrně provázet i davy fotografů, kterým zcela jistě udělá radost podrobný jízdní řád celé akce, který ŽelPage získala od organizátorů. Dopolední jízda se natáhne, díky fotozastávce na novinském viaduktu, na celé sobotní dopoledne; naopak večer už bude nutné počítat se ztíženými světelnými podmínkami. Vlak se totiž na zpáteční cestu vydá až po páté hodině odpoledne.

Ilustrační obrázekTřebívlice - Když před necelým půlrokem osiřely koleje spojující Lovosice, Třebenice a Most, předpovídalo mnoho prognostiků rychlý útok sběratelů kovů a brzký zánik této krásné lokálky známé z jízdních řádů pod číslem 113. Jejich slova však zůstala naštěstí nevyslyšena a trať potichu začala ožívat.

Ilustrační obrázekLitoměřice - Už v červnu by se měly vydat na trať 113 opět osobní vlaky. Dva páry víkendových vlaků by měly přes léto obstarávat vozy řady 801 Zubrnické museální železnice, jíž si v poptávkovém řízení vybraly obce podél trati, sdružené v mikroregionu Integro. Historický provoz by měla z velké části podpořit i Evropská unie. Vyhodnocení výběrového řízení proběhlo již 26. března, teprve nyní ale byly výsledky zveřejněny.

Ilustrační obrázekKamenický Šenov - tzv. "skupina KŽC" nám zaslala stanovisko k dohadům kolem nabytí lokálky v závěru minulého roku. Jeho obsah potvrzuje nemožné dorozumění mezi dosavadním provozovatelem Klubem přátel lokálky a novým majitelem dráhy. S ohledem na emoční náboj problému ho publikujeme, podobně jako předchozí zprávy, v původním znění. Není v silách redakce ověřovat uvedené informace. V tuto chvíli vyhrocený souboj osobností již nemůže skončit bez poražených, nezbývá tedy než doufat, že alespoň trať má budoucnost zajištěnu.

26.3.2008 - 14:19 - Fotosoutěž a podrobnosti k jízdě FRT do Karlových Varů

Ilustrační obrázekPraha - V sobotu 29. března zažijí podkrušnohorské tratě jeden z parních svátků. Na jejich koleje totiž zavítá karlovarský lázeňský expres německého spolku Flügelradtouristik (FRT), který projede ze saského Nossen přes Drážďany, Děčín a Teplice až do Karlových Varů, večer potom po téže trase zpět. Protože lze očekávat značný zájem fotografů i dalších fanoušků, dojednali jsme na ŽelPage zveřejnění kompletního jízdní řádu (pdf). Za souhlas se zveřejněním děkujeme FRT. Bezprostředně po víkendové jízdě bude na ŽP vyhlášena fotosoutěž, jejíž vítěz by měl získat jednu jízdenku na další akci FRT. Všem fotografům přejeme dobré světlo. Nebo Sonne immer im Rücken?

Ilustrační foto: Vítek_V

Ilustrační obrázekÚstecký kraj - V sobotu 22.3.2008 se po nedávno opuštěné trati 132 Děčín - Oldřichov u Duchcova opět rozjedou osobní vlaky. Představitelé obcí podél trati si objednali na několik víkendů dvě jízdy osobního vlaku oběma směry za den na protest proti její plánované likvidaci. Zvána ke svezení či k návštěvě na akci je široká veřejnost.

Ilustrační obrázekLiberec - V průběhu nejbližších dní vyjede už podruhé v historii preventivní vlak Českých drah, Drážní inspekce a spolku BESIP. Jeho hlavní náplní bude osvěta před riskováním v prostoru železničních tratí. „Nehody na přejezdech, úrazy elektrickým proudem z troleje pod napětím až 25 000 voltů nebo zachycení člověka vlakem na širé trati i přímo v železniční stanici; to jsou neštěstí, kterých poslední dobou přibývá. Statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí lidé ve věku od 13 do 19 let, proto jsme tuto akci v rámci zvyšování bezpečnosti dětí a mládeže podpořili", uvedl Vladimír Richter. Hlavně z tohoto důvodu zaměřilo pořádající sdružení akci právě na mládež.

Lovosice - 19. prosince 1898 se poprvé rozjely vlaky na lokálce z Čížkovic do Obrnic. Zpočátku lokálce kralovaly smíšené vlaky tažené parními lokomotivami Rakouských státních drah. Za raných ČSD to nebylo jinak. Až v druhé polovině 30. let nastala změna – na trať byly nasazeny motorové vozy a počet vlaků vzrostl. Již o tomto víkendu ale všechno skončí.

soutezKamenický Šenov - Ve spolupráci s Klubem přátel lokálky vyhlašujeme soutěž o nejlepší fotky z oslav 10. výročí KPL. Každý účastník může do soutěže během následujícího týdne přihlásit až 5 fotografií.

Porota složená ze zástupců KPL a správců galerie ŽP vybere tři nejlepší fotky. Veřejnost bude mít možnost vybrat svůj tip v hlasování (každý vybere tři fotky, po jedné za 3 body, za 2 body a za 1 bod).

« Newer messages | 1 2 3 4 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:20
sets at 18:16
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...