..: All news and reports - Vozidla - ČR Plzeňský :..

Ilustrační obrázek Praha, Plzeň - České dráhy mají nový způsob získání prostředků od krajů - slibují jim dosud zapovězená desira. Dráhy chtějí nabídnout nové soupravy s tím, že se kraj bude podílet na jejich spolufinancování. Příkladem může být Plzeňský kraj, který od nasazení nízkopodlažních jednotek Siemens Desiro dělí částka 40 milionů korun na regionální spoje mezi Plzní a Domažlicemi. "České dráhy už nám daly vědět, že pokud na to najdeme peníze, zajistily by od příštího roku deset moderních vlaků", uvedl krajský radní pro dopravu Miroslav Jaroš. O nasazení souprav Desiro jednal kraj s drahami už od loňského podzimu.

Ilustrační obrázekPlzeň - Západočeský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation vyrobí a dodá do ruského Petrohradu části 300 vozů metra za 4,5 miliardy korun. Jde o největší exportní kontrakt v této oblasti v samotné historii firmy. Smlouvu na dodávky dílů pro prototypový šestivozový vlak a dohodu o společné vývojové a výrobní spolupráci 4. listopadu podepsali generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Krsek s předsedou představenstva petrohradské ZAO Vagonmaš, Sergejem Nikolajevičem Kijaškem.

Ilustrační obrázekŠumperk - České dráhy si řídicí vozy 954 objednaly v šumperské firmě Pars Nova i v provedení s velkoprostorovým oddílem první třídy. Ta je od 2.třídy oddělená skleněnou přepážkou a dveřmi. Vozy by se měly objevit na trase Plzeň - Chomutov - Most.

Ilustrační obrázekBlovice - Blovická Lekovka slaví rekord. Francouzké TGV, které je nejrychlejším vlakem na světě, má v sobě totiž součástky od většinového vlastníka Lekovu, společnosti Faiveley transport. Konkrétně jde o brzdový protiskluzový systém, systém měření rychlosti a pantograf. Část těchto zařízení se vyrábí v Blovicích u Plzně.

Ilustrační fotoPlzeň - Nová třísystémová lokomotiva Škoda 109E, jichž nakoupí do roku 2009 České dráhy celkem dvacet kusů, absolvovala první testy. „Skelet vozu má úspěšně za sebou pevnostní statickou zkoušku podle evropských předpisů,“ uvedla Radka Pistoriusová, mluvčí Škody Holding, do jejíž skupiny patří výrobce lokomotiv Škoda Transportation. Po zpracování zpráv obdrží certifikát podle nových evropských požadavků pro vysokorychlostní vozidla. „Jako první lokomotiva v Evropě,“ dodala. Testy na zkušební trati v Cerhenicích u Prahy zahrnovaly statické namáhání, odzkoušení vzorku materiálu skříně a zkoušku formou simulované situace. Na průběh dohlíželi specialisté z VÚKV Praha - dříve Výzkumný ústav kolejových vozidel, německé DB Systemtechnik i zákazníka Českých drah. První lokomotiva řady 380 opustí brány podniku v příštím roce a další budou dodávány až do roku 2009. Lokomotivy jsou určené pro provoz na tratích koridorů v ČR, Německu, Rakousku, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Cena vozu se má pohybovat od 100 do 150 milionů korun.

zdroj: MF Dnes

ČD 380 Plzeň - Brány plzeňské Škodovky opustila včera první z dvaceti nových třísystémových lokomotiv řady 109E, určených pro České dráhy. Zatím ale nesměřovala na koleje. Jednalo se o třináctitunovou karoserii, která zhruba po dobu 2 měsíců absolvuje ve VÚKV Cerhenice statické zkoušky pevnosti a namáhání skeletu a použitých materiálů. Přepravu karoserie provedla specializovaná firma po silnici.

Výběrové řízení na dodávku lokomotiv vyhrála Škoda Transportion v roce 2004. Stroje předá ČD do tří let.
Dokončeny jsou hrubé stavby skříní pro 2 stroje, podvozkové rámy a hlavně zátěžovými zkouškami už prošly trakční motory ze Škody Elektric.

Doplnění : První lokomotivy opustí škodovácké výrobní prostory v příštím roce, další vozy obdrží zákazník v letech 2008 – 2009.
Informace s fotografiemi také ZDE


Zdroj : Deníky Bohemia , ŠKODA Holding, a.s.

Olympijská lokomotiva - 363 078Cheb / Plzeň - Olympijskou lokomotivu - "ESO" 363.078-7, která je od září r.2005 nasazována zejména na trati č.170 (Cheb - Plzeň - Praha), nyní můžete spatřit i na trati č.140/130 (Cheb - Chomutov - Ústí nad Labem).

Od nového jízdního řádu, platného od 11.12.2005 jsou elektrické dvousystémové lokomotivy řady 363 z plzeňského depa nasazovány také na trati č.140/130 Cheb - Chomutov - Ústí nad Labem. Sice úsek Karlovy Vary - Kadaň není ještě plně elektrizovaný, ale je již zprovozněn úsek K.Vary - Vojkovice nad Ohří.
"Esa" jsou nasazována prozatím jen na rychlících a spěšných vlacích. V úseku Ostrov n/O (Vojkovice n/O) - Kadaň, kde ještě není elektrizace dokončena, jsou vlaky přetahovány za pomoci přípřeže v dieselové trakci. Osobní vlaky vedené střídavými lokomotivami ř.242 jezdí pouze v úseku Cheb - Ostrov n/O a ve zbylém úseku Ostrov n/O - Chomutov jezdí motorové vozy 810 nebo soupravy s vozy 010 a dieselovými lokomotivami ř.742.
Dvousystémové lokomotivy ř.363 z plzeňského depa můžeme tak spatřit v Praze, Plzni, Chebu, Fr.Lázních, Ústí n/L či v Děčíně.

16.2.2005 - 21:56 - Podvozky ze Škodovky pro Itálii

logo Škoda PlzeňPlzeň - Škoda Transportation, s.r.o., dceřinná společnost Škody Holding podepsala kontrakt s italskou společností Officine Ferroviarie Veronesi na dodávku trakčních podvozků pro příměstské vlakové jednotky. První dodávka byla podespána již loni v srpnu a s touto daší smlouvou přesáhl celý kontrakt 150 miliónů korun.
Škoda dodá celkem do Itálie 21 podvozků osazených trakčními motory, sedm běžných podvozků bez motorů a deset kompletů elektrické trakční výzbroje. Konečnou montáž souprav provede italská společnost OFV pro konečného zákazníka, který provozuje úzkorozchodnou horskou trať Domodossola - Locarno. Dodávky budou realizovány v průběhu roku 2006, kdy pak první úzkorozchodná jednotka by měla vyjet v první polovině roku 2007.

« Newer messages | 1 2   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:03
sets at 20:55
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...